Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 209

Wątek: Nowe DPP

  1. #21
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Nie mogę edytować RAWów z 70D. Czy ktoś ma tak samo, albo wie dlaczego tak jest?
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 03-07-2014 o 08:08 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Nie mogę edytować RAWów z 70D. Czy ktoś ma tak samo, albo wie dlaczego tak jest?
    dlatego:
    4. Supported Models
    EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III, EOS 6D
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 03-07-2014 o 08:08 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post
    CMEHA - reszta to upgrade

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Mam nadzieję, że po oficjalnej premierze DPP lista aparatów będzie kompletna, bo to jakieś nieporozumienie aby soft do RAW-ów obsługiwał tylko wybrane modele FF.

  4. #24
    Coś już napisał Awatar pepey
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    A ja mam nadzieję że będzie możliwy do uruchomienia w WinXP. Chyba znaczna część, jeśli nie większość posiadaczy Canona, ma pecety z tym systemem.
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 03-07-2014 o 08:08 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post

  5. #25

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    W nowym DPP 4 nie ma modułu HDR i modułu kompozycji - nakładania wielu fotek na siebie.

    --- Kolejny post ---

    Jedyna ciekawa nowość, przydatna do obróbki fotek to Color Adjustment z dokładną obsługą 8 kolorów - ustawianie H, S, L.
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 03-07-2014 o 07:59 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post



  6. #26
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 03-07-2014 o 08:00 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    DPP4 wygląd ana to że dużo lepiej radzi sobie z przepaleniami/jasnymi partiami. Wiadomo, że w DPP3 po rozjaśnieniu zdjęciu brak jest suwaka powrotu świateł jak w ACR. W DPP4 tez nie ma, ale jest inny algorytm i światła tak nie uciekają z histrogramu w prawo.


    Tutaj porównania.
    http://photography-on-the.net/forum/...1384169&page=2

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    DPP (4.0) czy ACR oto jest ?

    Z grubsza, jak na razie, dla mnie główne różnice pomiędzy wywołaczkami :

    1. DPP
    Kluczowym modułem dającym przewagę nad ACR (przynajmniej w teorii/opisie) jest Digital Lens Opitimizer.
    A całe oprogramowanie jest zoptymalizowane dla konkretnych modeli puszek i obiektywów

    2. ACR
    Można uzyskać/zastosować "automatycznie" przy pomocy wzornika kolorów profile konkretnej sesji (puszki) co umożliwia uzyskanie takie "jak widział wtedy człowiek" kolory, oczywiście w granicach możliwości monitora, drukarki

    Picture Style Editor nie daje takiej możliwości

    Mam nadzieję, że 26.06 będzie końcowa wersja, bedzie można porównać uzyskiwane wyniki.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    No to powiem Wam, że ode mnie mają szacun za nowy dpp. Mi się program bardzo podoba i narazie nie zauważyłem nic co by mi przeszkadzało/brakowało. Nowy design ładny i program wygląda dobrze. Mimo, że na codzień używam Lightrooma do którego też mam pełno presetów i używam go też do katalogowania zdjęć to więcej mam zaufanie do oprogramowania Canona jeśli chodzi o zgodność kolorów i inne parametry odpowiedzialne za obrazek.

    A jeśli chodzi o dostępność dla nowych puszek - myślę Canon w ten sposób chce zapewne promowac zakup nowych aparatów i domniemam, że nie będzie wspierał poprzednich - obym się mylił...
    Ostatnio edytowane przez esensja ; 02-07-2014 o 23:25

  10. #30
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Nowe DPP

    Dobra wiadomość niestety jestem rozczarowany jak i inni użytkownicy sprzętu canon.
    Już przy pobieraniu programu można się domyślić, że firma niema zamiaru udostępniać programu posiadaczom starszych puszek gdyż wpisując serial np. z EOS 40d wyskakuje błąd - nieodpowiedni produkt.

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •