Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 204 z 204

Wątek: Canon 6D vs 5D mk III vs 5D mk IV ( czyli oczami laika )

  1. #201

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 5D mk III vs 5D mk IV ( czyli oczami laika )

    Cytat Zamieszczone przez simon87 Zobacz posta
    Gwarancja 650 zł w Saturnie (nie pytajcie dlaczego tam ) i przedłuża o 3 lata. Gwarancja na urazy mechaniczne itd itp. Troche duzo moim zdaniem, ale nie znam sie i moze ktos bral?
    Pracowałem przy czymś takim, ale nie wydaje mi się żeby przedłużenie gwarancji o 3 lata z opcją uszkodzeń mechanicznych kosztowało tylko ok.10% wartości sprzętu.
    W media expert za coś takiego zapłaciłbyś 25% ceny, ale jeśli aparat dosłownie w np. 4 roku użytkowania spadł by Ci ze schodów to wpłacasz kolejne 20% i masz nowy sprzęt lub zwrot kasy. Przy zwykłych awariach nie mechanicznych, nie ponosisz dodatkowych kosztów. Ubezpieczenie było z firmy "hestia".

  2. #202

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 5D mk III vs 5D mk IV ( czyli oczami laika )

    Toś przegiął /simon87/ - jak będzie potrzebna naprawa to wtedy poczujesz swój błąd .
    A tak z przemyślenia po co wybierać aparat z kilku aparatów tego samego i rodzaju bo obiektywy innej marki niż canon do canona to jeszcze można zrozumieć ale body !!!
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  3. #203

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 5D mk III vs 5D mk IV ( czyli oczami laika )

    Cytat Zamieszczone przez Mojlo Zobacz posta
    Posiadam 5dmk3 oraz 6d, z doświadczenia mogę powiedzieć, że różnicy w samym obrazku praktycznie nie ma. 5dmk3 przyjemniejszy w użyciu ze względu na joystick i dedykowane guziki (WB itp.) oraz szerszy zakres AF. Osobiście wszędzie gdzie nie muszę zabierać dwóch body biorę 6d a 5dmk3 zostaje w domu. 6d jest mniejszy, lżejszy oraz ma cichsza migawkę, plusem dla mnie jest również możliwość używania matówki precyzyjnej (5dmk3 nie ma wymiennej matówki)a do tego prosty i pewny AF który bdb. sobie radzi w scenach statecznych. Jeżeli jesteś amatorem to lepiej kupić 6d a różnicę w cenie wykorzystać na kupno obiektywu. Jak wyjdzie 5dmk4 i będziech chciał zmienić to zapewne mniej stracisz sprzedając 6d niż 5dmk3.
    Serio?!? Ja również mam oba te aparaty i jak nie potrzebuję dwóch, zawsze biorę 5d, właśnie ze względu na dużo lepszy af.

    Bernard
    pozdrawiam
    Bernard Wybierała

  4. #204
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 5D mk III vs 5D mk IV ( czyli oczami laika )

    No Af w 5dmk3 napewno jest lepszy w dynamicznych scenach bez dwóch zdań ,ale ..... Mam 5d classic potrzebuje mieć druga puszkę nowy 6d z roczną gwarancją na eBay £699 ,a używany Mark 3 z małym przebiegiem to min £1200. Używany 6d z małym przebiegiem około £500. Sportu nie robię no ale zrobienie zdjęcia dziecku w ruchu obecnym 5dc czasem kończy się mydłem Choć był to świadomy wybór to teraz mam zagwozdke. Na minus 6d to mora szczególnie widoczna na video no i trochę inna guzikologia od 5d. Ogólna plastyka zdjęć na podobnym poziomie więc zostało by na jakiś słoik

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •