Strona 106 z 109 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #1051

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Spróbuj to sobie wypożyczyć, albo chociaż podjechać do jakiegoś sklepu sigmy. Poprosisz o zgaszenie świateł w sklepie i też zobaczysz jak działa w ciemnicy. Teraz dzień krótki
    Takie rzeczy obecnie robię przed zakupem jak mam pewność aby potwierdzić, na razie jestem na etapie przepraszania się z tym zakresem. Obiektyw jest już trochę na rynku więc liczyłem po sezonie na jakieś wnioski i opinie na nim pracujących ze względu, iż po pierwszym podejściu wypożyczeniu miałem wątpliwości co do powtarzalności AF (światło żarowe vs dzienne). Ale chyba większość wykopuję się z materiału pod koniec sezonu zatem cisza.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  2. #1052
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mam 5d3, ale to szkło mam dosyć krótko i używałem głównie z 6d2. Nie ma 100% trafień. Oceniam, że zależnie od warunków 60-90%. Przy czym na canonach nie jest lepiej. Z C50/1.4 szczególnie. Z lampa i wspomaganiem IR w ciemnej sali pracuje bez problemu. Nawet przy tańczących ludziach. Jakość i charakter obrazka w sigmie oceniam bardzo wysoko. Wykonanie również. Niestety trzeba się pogodzić z wagą. Choć z tego co ostatnio jest prezentowane przez różnych producentów optyki widzę, że możemy się pożegnać z lekkimi i kompaktowymi jasnymi obiektywami staloogniskowymi. Choćby nowy Canon RF50/1.2 idealny, ale waży prawie 1kg.
    W jakim trybie pracuje u ciebie AF, gdy robisz zdjęcia tańczących ludzi? Jest to Servo czy raczej One Shot?

  3. #1053
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    One shot. Ogólnie przy śledzeniu jest słaba skuteczność z tym szkłem. Jeśli ktoś jest z Kielc to mogę uczyć do testu.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1054
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    One shot. Ogólnie przy śledzeniu jest słaba skuteczność z tym szkłem. Jeśli ktoś jest z Kielc to mogę uczyć do testu.
    Ostatnio fotografowałem bardzo ruchliwe niemowlę m.in. tym szkłem. Liczba trafionych zdjęcie wynosiła około 50%. (Z każdym innym moim szkłem wynik był podobny). Problemem okazywało się to, że jak nacisnąłem do końca spust migawki, gdy wybrany punkt AF był na oku, to zanim aparat ustawił ostrość i zrobił zdjęcie ów punkt był już np. na uchu. Miałem nadzieję, że w przypadku puszek z lepszym AF da się uzyskać lepsze efekty, np. stosując servo.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 10-11-2018 o 11:05

  5. #1055
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ostatnio fotografowałem bardzo ruchliwe niemowlę m.in. tym szkłem. Liczba trafionych zdjęcie wynosiła około 50%. (Z każdym innym moim szkłem wynik był podobny). Problemem okazywało się to, że jak nacisnąłem do końca spust migawki, gdy wybrany punkt AF był na oku, to zanim aparat ustawił ostrość i zrobił zdjęcie ów punkt był już np. na uchu. Miałem nadzieję, że w przypadku puszek z lepszym AF da się uzyskać lepsze efekty, np. stosując servo.
    Identyczne doświadczenia. W nowych sony jest śledzenie oka i działa całkiem nieźle. Dlatego trochę się zastanawiam na zmianą systemu. Wolałbym zostać w Canonie dlatego najpierw dam szansę R-ce. Niestety na razie nie mam gdzie wypożyczyć. Jeśli chodzi o S50 to mam nadzieję, że na lepszym body będzie działać jeszcze sprawniej. Świetne szkło przy cenie 2-3x niższej niż obiektywy natywne tej klasy.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1056
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Jedyny powód dla którego mógłbym zrezygnować to pojawienie się kompaktowego, rozsądnego szkła f1.8, bo jednak wagą robi swoje.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #1057
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Też wiąże duże nadzieje ze śledzeniem oka w R...

  8. #1058
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Też wiąże duże nadzieje ze śledzeniem oka w R...
    W R to śledzenie jest na pewno sporo gorsze niż w Sony a7III, ale w trybie one-shot można szybko zmieniać punkt AF ekranem dotykowym. Jeśli tak jest to w wielu zastosowaniach w zupełności wystarczy.
    Oczywiście jeśli ten af w R jest szybki i precyzyjny jak to go niektórzy opisują.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 10-11-2018 o 18:18
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1059
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Nie no bądźmy poważni, jak w Canonie może coś dobrze działać.... szczególnie AF. Podobno Sony (jak można było przeczytać na bratnim forum) wyznaczyło już granice nieosiągalne dla konkurencji w każdym aspekcie. Także kupuj Sony i się nie zastanawiaj..... ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1060
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie no bądźmy poważni, jak w Canonie może coś dobrze działać.... szczególnie AF. Podobno Sony (jak można było przeczytać na bratnim forum) wyznaczyło już granice nieosiągalne dla konkurencji w każdym aspekcie. Także kupuj Sony i się nie zastanawiaj..... ...
    No właśnie tym razem zanim kupię cokolwiek mam zamiar sam sprawdzić, czy sprawdza się w moich zastosowaniach. Sony traktuję jako raczej jako ostateczność.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 106 z 109 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •