Strona 103 z 109 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1083

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #1021
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Też tak słyszałem :P

  2. #1022
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Żona rok temu chciała mi pokazać że sama wybierze i kupi obiektyw no i to zrobiła.

    Po pierwszym podpięciu AF w kosmosie. 9/10 nie trafionych.
    Jak sobie kupiłaś to sobie teraz miej.

    Po roku czasu nieużywania (mam Canona 50 tą najtańszą) stwierdziłem że może dam mu szansę i sprawdziłem jeszcze raz, dokładniej celność AF.

    Całe szczęście że 70D ma mikroregulację - użyłem w sumie tylko do sprawdzenia:

    Na bliskiej odległości ostro na -20
    Na odległości około 1,5m ostro na -10
    Na większych odległościach, powyżej 3m ostro na +20.

    Rozstrzał moim zdaniem za duży.
    Napisałem do serwisu Sigmy i kazali przysłać body i obiektyw na kalibrację.

    Generalnie jakość wykonania Sigmy jest naprawdę rewelacyjna, jednak co z tego jeśli nie trafia AF.
    W przyszłym tygodniu będę dzwonił do serwisu bo jeśli kalibracja jaką zrobią będzie zrobiona za pomocą USB DOCK to mam 2 opcje:
    1- wysyłka
    2- zakup USB Dock i przeprowadzenie kalibracji we własnym zakresie

    Nie wyobrażam sobie sytuacji że w przypadku strzelania, nawet rodzinnych zdjęć, będę skakał po menu i zmieniał mikrokalibrację jeśli zmienię odległość od przedmiotu lub osoby.

    Generalnie to byłem zawsze zwolennikiem systemowych produktów jednak jakość wykonania Sigmy, jeśli ją się dobrze uda skalibrować sprawia że poważnie zastanawiam się nad kolejnymi obiektywami Sigmy z nowych lini ART lub Sport.

    Jedynie jak na razie co mi przeszkadza to to , że Sigma inaczej rejestruje kolory.
    Przyzwyczaiłem się do kolorystyki Canona i to co rejestruje Sigma jest moim zdaniem za bardzo nasycone. Zieleń jest bardziej zielona itd.
    Inaczej również jest rejestrowany kolor biały. Ustawienie WB ani na auto ani na szarą kartę nie daje tego samego koloru białego w Sigmie co i Canon.

    Dopiero po przepuszczeniu przez Lightrooma kolory bieli są zbliżone. Pozostałe jednak lekko przesycone względem tego co rejestruje Canon.

    Jeśli faktycznie w Twojej puszcze nie ma mikrokalibracji to bez dokupienia USB Dock się nie obejdzie.
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  3. #1023
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Po kilku "robotach" 50Art po aktualizacji stała się moim ulubionym szkłem, jest zdecydowanie pewniejsza zwłaszcza z 6d2.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  4. #1024
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    A w jakich warunkach najczęściej fotografujesz, tzn. chodzi mi głównie o ilość światła?

  5. #1025
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    A w jakich warunkach najczęściej fotografujesz, tzn. chodzi mi głównie o ilość światła?
    Różnie, ciężko mi powiedzieć, robię "kotleta" więc różnie to bywa z ilością światła.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  6. #1026
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Ostatnio robiłem trochę więcej zdjęć omawianą w wątku Sigma po aktualizacji jej oprogramowania. Jestem w ciężkim szoku. Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy może nowe oprogramowanie, ale robiłem zdjęcia w znacznie cięższych warunkach oświetleniowych niż zwykle i w dodatku bez lampy (i wspomagania AF z niej). Obiektyw trafiał wyśmienicie na bocznych punktach w 6d. Zdjęcie zrobione w największej ciemnicy ma parametry 1/80s, f/1.4 ISO 12 800. Ale większość zdjęć było robione w trochę lepszych warunkach. Jak zwykle większość zdjęć była prawie statycznych.

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Nr 1 na mojej liście zakupowej, pewnie we wrześniu. Powrzucajcie tu parę fot please...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #1028
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ostatnio robiłem trochę więcej zdjęć omawianą w wątku Sigma po aktualizacji jej oprogramowania. Jestem w ciężkim szoku. Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy może nowe oprogramowanie, ale robiłem zdjęcia w znacznie cięższych warunkach oświetleniowych niż zwykle i w dodatku bez lampy (i wspomagania AF z niej). Obiektyw trafiał wyśmienicie na bocznych punktach w 6d. Zdjęcie zrobione w największej ciemnicy ma parametry 1/80s, f/1.4 ISO 12 800. Ale większość zdjęć było robione w trochę lepszych warunkach. Jak zwykle większość zdjęć była prawie statycznych.
    Ja teraz fotografuję 6dmk2 i w trudnych warunkach (typu ciemna sala weselna) z S35/1.4 radzi sobie bdb. Również na bocznych co mnie trochę zdziwiło. Więcej pomyłek jest w dzień. Szczególnie gdy światło pada w obiektyw lub z boku. Słabiej jest też w przypadku gdy obiekty się ruszają, ale jeśli się wykona kilka zdjęć zazwyczaj jest co wybrać. Nie mam niestety porównania do C35/1.4L II, czy coś się w tej kwestii poprawia.
    Odsetek trafionych zdjęć jest na pewno wyższy niż w leciwych szkłach canona typu C28/1.8, C50/1.4, C85/1.8.

    S50/1.4 też planuję kupić na dniach. Miałem ostatnio na kilka dni od znajomego i odczucia bardzo pozytywne.
    Spore wrażenie robi jakość optyczna. Detal, kontrast, kolory - z przyjemnością się obrabia i ogląda te zdjęcia.
    Długo się broniłem ze względu na gabaryty i wagę, ale doszedłem do wniosku, że przynajmniej trochę chciałem tym pofocić. Najwyżej potem wrócę do canona jeśli wypuści coś rozsądnego w ogniskowej 50mm.


    @Eberloth zanim kupisz sprawdź ile to bydle waży, bo nie każdemu to odpowiada
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1029
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Nr 1 na mojej liście zakupowej, pewnie we wrześniu. Powrzucajcie tu parę fot please...
    Bardzo mi przykro, ale osoby, które są na tych zdjęciach nie życzą sobie ich upubliczniania :-(

  10. #1030
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Bardzo mi przykro, ale osoby, które są na tych zdjęciach nie życzą sobie ich upubliczniania :-(
    Zrób płot, poranną kawę, czerwoną skrzynkę na listy jak Optyczni pozwolą
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 103 z 109 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •