Strona 102 z 109 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1083

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #1011
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    One nie są wybitne, ale też nie są tak tragicznie jak się mówi...

  2. #1012
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ja niemal nie używam centralnego punktu AF. Ale wczoraj pierwszy raz fotofrafowałem sigmą 50A po aktualizacji oprogramowania. Wszystkie zdjęcia były zrobione w ciemnym pomieszczeniu przy użyciu bocznych punktów w 6d z lampą na aparacie. Dawne nastawy mikroregulacji na +7 nie są już poprawne. Na szybko zmieniłem je na +3 i na dużej części zdjęć ostrość jest ustawiona nadal za fotografowanym obiektem. Przed aktualizacją firmwareu ten obiektyw zrobił by robotę w takich warunkach. Muszę go ponownie skalubrować przed przyszłym weekendem :-/
    Miałem tak samo, po aktualizacji ponowna kalibracja,na pocieszenie napisze że szkło na razie jest bardziej przewidywalne.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  3. #1013
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Jak znajdę trochę czasu potestuję i jeśli będzie trzeba to podłaczę obiektyw do docka i skalibruję. A może wystarczy przepuścić obiektyw przez focala. Na ten moment jestem optymistą. Jeśli obiektyw nie trafia to zawsze jest to back focus. Nie wiem czy zależy od odległości.

  4. #1014

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Przez ostatnie 3 dni próbowałem skalibrować dockiem, moją nową 50, kalibracja się udała, niestety obiektyw jest kapryśny. Robi dwa zdjęcia ostre potem jedno mydło, pięć ostrych i dwa mydełka itp. Czy miał ktoś podobnie i wysyłał do serwisu jeżeli tak to z jakim skutkiem?

  5. #1015
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez dager Zobacz posta
    Przez ostatnie 3 dni próbowałem skalibrować dockiem, moją nową 50, kalibracja się udała, niestety obiektyw jest kapryśny. Robi dwa zdjęcia ostre potem jedno mydło, pięć ostrych i dwa mydełka itp. Czy miał ktoś podobnie i wysyłał do serwisu jeżeli tak to z jakim skutkiem?
    Jakie body?

  6. #1016

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jakie body?
    5d mark3

  7. #1017
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez dager Zobacz posta
    5d mark3
    Porównywałeś z innymi obiektywami? Tylko ten się tak zachowuje?

  8. #1018

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    tak próbowałem, z innymi nie ma problemu.

  9. #1019
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Po wykonaniu kilku zdjęć opiszę wrażenie z używania S50A po aktualizacji firmware. Ostatnio zrobiłem 1740 zdjęć. Na ekranie aparatu bez sprawdzania czy na zdjęciu jest prawidłowo ustawiona ostrość czy nie wybrałem 137 zdjęć do retuszu. Wyselekcjonowane fotografie były wykonane za pomocą:
    1. S50A w liczbie 77 sztuk
    2. C85/1.8 w liczbie 47 sztuk
    3. c35is w liczbie 13 sztuk

    Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w dobrych lub średnich warunkach oświetleniowych. Ostrość na ogromnej większości zdjęć została ustawiona przy użyciu bocznych punktów AF w 6dmk1. Większość zdjęć to portrety i trochę reporterki (30%). W takich niezbyt wymagających warunkach Sigma po aktualizacji firmwareu spisała się tak samo jak c85/1.8. Z obu obiektywów mam po 1 "nietrafionym" zdjęciu spośród wyselekcjonowanych. Dodatkowo nadmienię, że obiektyw Sigmy był używany na przesłonach z zakresu f/1.4-2.0 przy czym do zrobienia większości zdjęć był w pełni otwarty. Przysłonę w C85/1.8 domykałem najczęściej do f/2.2-2.8 z tego powodu obiektyw Canona miał znacznie łatwiejsze zadanie. Na wszystkich 13 zdjęć wykonanych c35is ostrość jest ustawiona perfekcyjnie. Ale tu rozmiar próbki w postaci 13 zdjęć jest znacznie mniejszy.

    Podsumowując jestem zadowolony z działania Sigmy po aktualizacji firmwareu. Po wgraniu nowej wersji oprogramowanie dla tego obiektywu musiałem zmienić wartość mikro kalibracji z +7 na -7.

    P.S. 1. Mam wrażenie, że po aktualizacji oprogramowania w obiektywie, gdy wcisnę spustu migawki do połowy silnik AF'u startuje tak gwałtownie, że lekko potrząsa całym body
    P.S. 2. Moje bardzo subiektywne wrażenie jest takie, że S50A na przysłonie f/1.4 jest ostrzejsza od C85/1.8 "domkniętego" do f/2.8

  10. #1020
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Fantazjujesz. 6dmk1 nie ma bocznych punktow AF
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 102 z 109 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •