Strona 96 z 109 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #951
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Daff Zobacz posta
    A może założymy nowy temat "jak źle działają boczne w 6D?" ;-)
    boczne w 6D dzialaja tak źle że przestawiłem aparat - jak robię piona to korpus automatycznie aktywuje boczny prawy skrajny - ale pewnie mam małe wymagania co do AF.
    dzięki forum już wiem jakie wady ma ten korpus - począwszy od złego pomiaru światła z założonym deklem na obiektyw - wiem też (z lektury forum) że 50A praktycznie nie nadaje się do robienia zdjęć - a ich połączenie to już kompletnie do niczego.
    żyłbym w niewiedzy gdyby nie forum - ale ale wchodze na takie dpreview wybieram "szkła order by ranking" i co dostaję
    Reviews and previews: Digital Photography Review (kliknąć)
    i nie wierzę w co widzę, zupełnie nie rozumiem, no ale ci w dpreview się nie znają na obiektywach
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #952
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Ok, boczne w 6D są spoko.
    Tzn, tylko mnie i kilku moim znajomym fotografom ze Szczecina nie działają jak trzeba.
    To pewnie przez szczeciński klimat.
    W innych zakątkach cebulandi to zjawisko nie występuje.
    W ogóle po cholerę kupować 5DIII jak 6D załatwia temat autofocusa
    Ostatnio edytowane przez BeatX ; 24-01-2016 o 04:19

  3. #953
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    ........
    W innych zakątkach cebulandi to zjawisko nie występuje.
    W ogóle po cholerę kupować 5DIII jak 6D załatwia temat autofocusa
    Poza cebulandią też jest spoko. Boczne nie dorównują sprawnością centralnemu w słabym świetle, co widać szczególnie wyraźnie w 6d który ma super czuły centralny punkt. Ale jak już wyostrzą to celnie, a w dobrym świetle w ogóle nie narzekam na boczne punkty.

    A przy wyraźnym obiekcie udaje się wyostrzyć bocznymi nawet w świetle w którym nie widzę szczegółów gołym okiem.

    Ale nie martw się usprawiedliwianiem zakupu 5diii - ma sporo ficzerów które są (zależnie od tego kto i co fotografuje) warte dopłaty, np. śledzenie ruchomych obiektów w samym AF i inne.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #954
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ale nie martw się usprawiedliwianiem zakupu 5diii - ma sporo ficzerów które są (zależnie od tego kto i co fotografuje) warte dopłaty, np. śledzenie ruchomych obiektów w samym AF i inne.
    Znaczy co, Ty wiesz lepiej czy ja żałuję zakupu 5DIII, później kolejnego 5DIII, a teraz 6D?
    Jakbym słyszał swoją lepszą połówkę.
    Ona zawsze wie lepiej co ja myślę, co wolę, co bym chciał, czego nie chciał, co lubię a co nie
    W ogóle to ona zawsze wszystko wie lepiej i zawsze ma rację.
    Stary litości.. daj spokój z argumentami że wiesz lepiej co mną kierowało przy zakupie moich foto diwajsów i co myślę o tych zakupach.
    Ostatnio edytowane przez BeatX ; 24-01-2016 o 14:17

  5. #955
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Znaczy co, Ty wiesz lepiej czy ja żałuję zakupu 5DIII, później kolejnego 5DIII, a teraz 6D?
    Jakbym słyszał swoją lepszą połówkę.
    Ona zawsze wie lepiej co ja myślę, co wolę, co bym chciał, czego nie chciał, co lubię a co nie
    W ogóle to ona zawsze wszystko wie lepiej i zawsze ma rację.
    Stary litości.. daj spokój z argumentami że wiesz lepiej co mną kierowało przy zakupie moich foto diwajsów i co myślę o tych zakupach.
    No przecież wyraźnie irytuje Cię fakt, że w opinii wielu użytkowników boczne w 6D są spoko i używają ich z powodzeniem. Poniższe sugeruje, że wątpisz w zasadnośc zakupu 5dIII, ale pociesz się, że 6D ma wciąż bardzo mało tych punktów i są one wąsko rozmieszczone w porównaniu z 5dIII, więc nie płaciłeś za nic.
    Dla jednych 6d załatwia temat AF, dla innych nie. W każdym razie "nieużywalność" punktów bocznych w 6D to tylko czyjaś opinia, tak jak i inne opinie o nieużywalności różnych innych sprzętów (np. róznych szkieł na pełnej dziurze).

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    W ogóle po cholerę kupować 5DIII jak 6D załatwia temat autofocusa
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #956

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Boczne sa jakie sa, za to srodkowy jest bardziej czuly niz w 1dx czy 5d3. Wiele osob chwali tez ladniejsze kolory w 6d.

    Mozna byc nie przekonanym do bocznych ale lubiec konstrukcje.

    Pax panowie

  7. #957

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Boczne sa jakie sa, za to srodkowy jest bardziej czuly niz w 1dx czy 5d3. Wiele osob chwali tez ladniejsze kolory w 6d.

    Mozna nie byc przekonanym do bocznych ale lubiec konstrukcje.

    Pax panowie

  8. #958
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    No przecież wyraźnie irytuje Cię fakt, że w opinii wielu użytkowników boczne w 6D są spoko i używają ich z powodzeniem.
    Nic z tych rzeczy.
    Piszę teraz z ręką na sercu, że jak już ma mnie coś mega irytować to gdy ktoś mówi mi, że wie lepiej co ja myślę, chcę itp.
    Jestem na to wręcz uczulony i przewrażliwiony - po codziennym słuchaniu tego z ust mojej kobiety

    Opiszę Ci w kilku słowach jak to u mnie wygląda.
    Mam 6D od około pół roku, także co nie co się z nim obyłem, łącznie z testowaniem AF w ujęciach statycznych i dynamicznych (w tym i boczne punkty)
    Boczne działają u mnie loteryjnie i gdybym miał robić np. przysięgę pary młodej przy wykorzystaniu 6D i bocznych punktów to...
    ... kończyć chyba nie trzeba
    Moje wnioski potwierdza niemal identyczne zachowanie AF w 6D kolegi i jeszcze jednego kolegi (puszki pożyczyłem i przetestowałęm) oraz poniekąd opinie na tym forum.
    W skrócie, w Canon 6D pewny jest centralny punkt - a boczne to różnie, jednym działają innym nie.
    Z zaznaczeniem, że innym ponoć działają, bo udowodnić tego nie ma jak, a moje testy aparatu 6D są kompletnym tego zaprzeczeniem.
    W praktyce dla mnie boczne punkty w 6D to w zasadzie to samo co w 5DII, są dla ozdoby.
    Co nie zmienia faktu, że 6D idzie zrobić przysięgę z powodzeniem, ale pod warunkiem używania centralnego punktu i przekadrowywania.
    Przykład:
    http://www.maciej-kozlowski.pl/wp-co...0/IMG_0361.jpg

    Zwróć też uwagę, że ja nie bawię się w fanboystwo i sprzęt chwalę bądź krytykuję gdy na to zasługuje.
    Na pewno czytałeś sporo moich postów w różnych wątkach.. znalazłeś gdzieś brak obiektywizmu?
    Jak chwaliłem Sigmę 24-35/2.0 Art to z zaznaczeniem, że jest to obiektyw unikatowy i w ogólnym rozrachunku bardzo, bardzo dobry - ale są lepsze.
    To samo z 6D, piszę przecież jasno że imho środkowy czujnik w tej puszce jest jak najbardziej ok (w końcu robię tym aparatem dosyć istotne elementy reportażu), ale boczne to ozdoba.
    Bez jakiegokolwiek porównania do 5DIII

    Innymi słowy.. pisząc, że ja bronię zasadności kupna 5DIII bo 6D też da radę, to ja mogę odpisać, że z kolei Ty bronisz zasadności kupna 6D bo według Ciebie te body też da radę przy zestawieniu do 5DIII

  9. #959
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Oj koledzy, jeden woli matkę drugi teściową. Ja chciałem 6D ale za namową żony kupiłem 5D Mk III i nie żałuję tego. Ficzery które posiada ułatwiają pracę a z każdym rokiem człowiek stawia na wygodę. Nie ma co się spisać, każdy aparat zrobi piękne zdjęcia, nawet tak leciwy jak 5D.
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  10. #960

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    cześć Panowie i Panie. Pytanie do użytkowników tego szkła: piszecie, że w trudnych warunkach (mało światła) to szkło ma tendencje do nietrafiania. Jak się ma sytuacja kiedy "błyskotka" pomaga naszemu szkiełku? chodzi mi oczywiście o wspomaganie AF z lampy tupu 580EXII - czy to rozwiązuje problem czy nie ? mam ochotę wymienić moją 50 1.4 canona i mam dylemat. moja 50 canona wraz z pomagaczką daje radę nawet na bardzo ciemnej sali (używam tylko centralnego punku w 5dII) . Pytanie więc: jak się ma sytuacja z sigmą?
    pozdrawiam. Paweł.

Strona 96 z 109 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •