Strona 105 z 109 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #1041
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Tak, wystarczy dokręcić. Uważaj tylko żeby sobie w środku nie pomieszać pierścieni/ podkładek, bo trudno je potem wyśrodkować

  2. #1042
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @Eberloth zanim kupisz sprawdź ile to bydle waży, bo nie każdemu to odpowiada
    Podłe plotki i kalumnie. To kompaktowy obiektyw jest. W porównaniu np. z S20/1.4
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #1043
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    S20A używałem jedynie raz przez 1h. Nie zapamiętałem tego obiektywu jako szczególnie ciężki czy nieporęczny. Ale w tamtym czasie byłem już oswojony z wagą S18-35A. Podczas używania obiektywu o ogniskowej 20mm wrażenie zrobiła na mnie natomiast to, że byłem w stanie robić ostre zdjęcia na czasach 1/20-1/30s i przysłonie f/1.4 co sprawiało, że w ciemnym pomieszczeniu używałem znośnego ISO (~400-1600).

    Dodatkowo bardzo ciekawym zjawiskiem było to, że gdy podchodziłem do ludzi z aparatem uzbrojonym w ten obiektyw, aby zrobić im zdjęcie, często nie orientowali się, że ich fotografuje. Byli przekonani, że robię np. zdjęcie stołu obok którego stoją. Działo się tak za sprawą ogromnego pola widzenia S20A.

    Reasumując S20A jest na pewno cięższa i większa do S50A, ale ta różnica nie jest dramatyczna

  4. #1044

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Powoli chyba się przeproszę z zakresem 50mm. Zatem zapytanie bardziej to grona "kotleciarzy" z puchą 5dIII i IV jak z AF jego pracą po aktualizacji FW czy są zauważalne zmiany? Pewność zachowania, celność/szybkość w gorszych warunkach (sala, kościół) ewentualnie z AF assist z lampy. BTW czy ktoś wie do której grupy obiektywów Canona ze względu na punktu AF zalicza się S50A, nigdzie nie znalazłem info.
    Ostatnio edytowane przez flisia4 ; 08-11-2018 o 12:55 Powód: bład
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  5. #1045
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Powoli chyba się przeproszę z zakresem 50mm. Zatem zapytanie bardziej to grona "kotleciarzy" z puchą 5dIII i IV jak z AF jego pracą po aktualizacji FW czy są zauważalne zmiany? Pewność zachowania, celność/szybkość w gorszych warunkach (sala, kościół) ewentualnie z AF assist z lampy. BTW czy ktoś wie do której grupy obiektywów Canona ze względu na punktu AF zalicza się S50A, nigdzie nie znalazłem info.
    Mam 5d3, ale to szkło mam dosyć krótko i używałem głównie z 6d2. Nie ma 100% trafień. Oceniam, że zależnie od warunków 60-90%. Przy czym na canonach nie jest lepiej. Z C50/1.4 szczególnie. Z lampa i wspomaganiem IR w ciemnej sali pracuje bez problemu. Nawet przy tańczących ludziach. Jakość i charakter obrazka w sigmie oceniam bardzo wysoko. Wykonanie również. Niestety trzeba się pogodzić z wagą. Choć z tego co ostatnio jest prezentowane przez różnych producentów optyki widzę, że możemy się pożegnać z lekkimi i kompaktowymi jasnymi obiektywami staloogniskowymi. Choćby nowy Canon RF50/1.2 idealny, ale waży prawie 1kg.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1046

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Mam 5d3, ale to szkło mam dosyć krótko i używałem głównie z 6d2. Nie ma 100% trafień. Oceniam, że zależnie od warunków 60-90%. Przy czym na canonach nie jest lepiej. Z C50/1.4 szczególnie. Z lampa i wspomaganiem IR w ciemnej sali pracuje bez problemu. Nawet przy tańczących ludziach. Jakość i charakter obrazka w sigmie oceniam bardzo wysoko. Wykonanie również. Niestety trzeba się pogodzić z wagą. Choć z tego co ostatnio jest prezentowane przez różnych producentów optyki widzę, że możemy się pożegnać z lekkimi i kompaktowymi jasnymi obiektywami staloogniskowymi. Choćby nowy Canon RF50/1.2 idealny, ale waży prawie 1kg.
    Waga nie problem. Ok to zachowanie określasz jako praca z 6d czy 5dmkIII? Gubi się bardzo? Tylko że RF (chyba) nie pod lustro . Poczekam jeszcze na kogoś po update FW.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  7. #1047
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Waga nie problem. Ok to zachowanie określasz jako praca z 6d czy 5dmkIII? Gubi się bardzo? Tylko że RF (chyba) nie pod lustro . Poczekam jeszcze na kogoś po update FW.
    Jako praca z 6d2. AF jest na pewno sprawniejszy niż z C50/1.4, C50/1.8stm. Z ef50/1.2 nie mam porównania. Kupiłem relatywnie niedawno i firmware był już aktualny. RF oczywiście nie jest pod lustro.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1048
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jaki filtr UV polecacie o dobrym stosunku cena/jakość? hoya HMC, hoya pro1 digital, marumi DHG.
    Najlepsze ? cena/jakość ? Raczej żadne z ww.

    Na chwilę obecną 2018 to tylko seria KENKO CELESTE

    https://www.optyczne.pl/12617-news-F..._Techniki.html

    https://www.youtube.com/watch?v=yZjq5EIRUDI

    https://www.youtube.com/watch?v=45UJ9dO_5HY
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-11-2018 o 13:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1049

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Dzięki i poczekam jeszcze na opinie 5dmkIII lub IV (jeśli się pojawią) o podobnym AF. Wydmuszki są za "miękkie" nie tylko z budowy .
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  10. #1050
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez flisia4 Zobacz posta
    Dzięki i poczekam jeszcze na opinie 5dmkIII lub IV (jeśli się pojawią) o podobnym AF. Wydmuszki są za "miękkie" nie tylko z budowy .
    Spróbuj to sobie wypożyczyć, albo chociaż podjechać do jakiegoś sklepu sigmy. Poprosisz o zgaszenie świateł w sklepie i też zobaczysz jak działa w ciemnicy. Teraz dzień krótki
    Miłego dnia
    moja www

Strona 105 z 109 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •