Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [krakał] Fortecznie

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    ...i znów nikt nic nie pisze
    nie za ciekawie

    mam taka prywatna metode oceny - wedlug niej ocenima rowniez wlasne zdjecia.
    ze technike daje max 1 pkt
    za wartosci/wlasnosci plastyczno estetyczne max 2 pkt
    za tresc , Idee , przekaz - max 3 pkt

    tutaj wychodzi mi naciagane 1 za technike , pozostale raczej na Zero

    czyli wychodzi Taki slaby 1 pkt .
    nie za bardzo jest co oceniac.
    zwykle zdjcia dokumtacyjne , bez widoczznej inwencji autora.
    ostrosc , kolor - to zalatwia puszka sama.

    moim zdaniem za malo zeby pokazac publicznie.

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Koziegłowy
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Kilka masz fajnych zdjęć np. 14,15,17. Na twoim miejscu popracowałbym nad obróbką przed wstawieniem na forum.
    Fotografia w studio i plenerze - od zdjęć ślubnych ,fotomontaże do opuszczonych budynków i ruin.
    Fotograf Koziegłowy, Czerwonak, Poznań. http://am-foto.pl
    http://fotograf-kozieglowy.com.pl ,pisane przez Ł http://fotograf-koziegłowy.com.pl

  3. #23
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    40
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Brak klimatu na tych zdjęciach, a to przecież budowle wojenne - krwawe historie, tajemnice, wojna!

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Dzięki wszystkim za uwagi, a zwłaszcza Bechamotowi za tę naciąganą jedynkę za technikę. Ja sam się w tej samej skali oceniłem niżej.

    Zdjęć nie obrabiam. Jedyne, co robię, to kadrowanie i zmniejszanie, sporadycznie troszkę poprawiam kontrast czy nasycenie. Bardzo sporadycznie. Te tylko zmniejszałem i troszkę przesadziłem, jakość spadła. Innej obróbki IMHO nie wymagały, patrząc na focony motyw byłem zadowolony, uważam że dobrze oddają to, co widziały moje oczy i co - używając aparatu - chciałem utrwalić. IMHO, postproces mógłby im tylko zaszkodzić, a nie pomóc - ostrzejsze nie będą, a pajęczyn usuwać cyfrowo nie będę.

    Co do klimatu Benek żadnych krwawych historii nie ma, nigdy nie był w walce. No chyba, że się lokatorzy mieszkań komunalnych (były tam do 1986) nożami pochlastali, fort był swego czasu słynny z tego, że zamieszkuje go największa podgórska baciarnia. Podczas I wojny to były koszary i stanowisko dowodzenia, podczas II - nie jestem pewien, ale zdaje się podobnie. Wojny - wszystkie trzy (1866, 1914-18, 1939-45) - przeszły obok, nie zaglądając do środka. Klimat ma właśnie taki - nieponury, ceglany, ciepły plamami słońca w kazamatach, spokojny. Przynajmniej dla mnie. Takim go chciałem pokazać. Mogłem, oczywiście, zrobić Alcatraz, to proste jest. Ale nie chciałem. Wolę pokazywać forty jako przyjazne i bezpieczne, choć nie wszystkie takie są.

    Wiecie, ja krakowskich fortów nie odbieram mrocznie. Nie mam tej wrażliwości, bo za dobrze je znam, w miejscach, które u innych wywołują dreszczyk emocji ja zwyczajnie wiem, co zastanę, znam, byłem. Jedyne, co może mnie zaskoczyć, to jakiś pijany śpiący gdzieś w kącie.
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 25-02-2015 o 14:44
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za uwagi, a zwłaszcza Bechamotowi za tę naciąganą jedynkę za technikę. Ja sam się w tej samej skali oceniłem niżej.




    Wiecie, ja krakowskich fortów nie odbieram mrocznie. Nie mam tej wrażliwości, bo za dobrze je znam, w miejscach, które u innych wywołują dreszczyk emocji ja zwyczajnie wiem, co zastanę, znam, byłem. Jedyne, co może mnie zaskoczyć, to jakiś pijany śpiący gdzieś w kącie.
    forty sa jakie sa , fotograf za nie nie odpowiada - odpowiada za to jak je sfotografowal.
    ocenia sie nie tyle architekture fortow co fotografie.

    mam "ogolna teorie wszystkiego" ( w fotografii ) - fotograf nie odpowada za to co sfotografowal tylko jak to zrobil.
    niestety ale z punktu widzenia fotograficznego slabiutko.
    to sa zwykle banalne ewidencyjne fotki.
    do tego trywialne bledy jak np przepaly na chmurach , posadzce.
    im wiecej bedziesz zapewniany ze jest dobrze , i im bardziej w to uwierzysz , tym dluzej bedziesz stal w miejscu.

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Wiesz, trudno by nie było przepałów na podłodze, gdy do niezbyt jasnego wnętrza wpada smuga słonecznego światła Chyba bym musiał HDR zrobić, a nie chcę. A co powiesz na chmury na 24?

    Spróbujmy zmienić nieco klimat, w myśl sugestii namoamo:

    22.
    IMG_7871 (Kopiowanie)

    23.
    IMG_7904 (Kopiowanie)

    24.
    IMG_8024 (Kopiowanie)

    25.
    IMG_8047 (Kopiowanie)

    26.
    IMG_8054 (Kopiowanie)

    27.
    IMG_8059 (Kopiowanie)
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 28-02-2015 o 20:14
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    25 jest najlepsze, przez ten promień światła - przepalony. Nie wiem, czy bez tej ramy nie byłoby nieco lepiej, jest taka nijaka.
    Na 23 postawiłby jakąś postać w świetle za ścianą i byłby cień, co "dałoby życie" na tym obrazku.

    Do 27 mam pomysł - zabierz latarkę i oświetl łagodnym światłem ten malunek na ścianie, zobacz co Ci wyjdzie.

    Może trochę poeksperymentować takim doświetlaniem.

    Byłem w jaskini Niedźwiedziej i robiłem foty - tam gdzie świecił przewodnik latarką po naciekach - nawet coś tam powychodziło innego.

    Co o tym sądzisz ? Przepraszam, że wlazłem z butami w Twoją galerię.


    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 01-03-2015 o 10:27

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Koziegłowy
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    "krakał" HDR to nie tylko nachalna obróbka zdjęć, ale tak jak nazwa wskazuje (high dynamic range) czyli duża rozpiętość tonalna zdjęcia, inaczej więcej szczegółów, a nie plamy czarne lub białe.
    "RobertON" w jaskini niedźwiedzia to chyba ukradkiem robiłeś zdjęcia, bo tam jest zakaz?
    Co do fotografii 25 teraz nabrało "soku"
    Fotografia w studio i plenerze - od zdjęć ślubnych ,fotomontaże do opuszczonych budynków i ruin.
    Fotograf Koziegłowy, Czerwonak, Poznań. http://am-foto.pl
    http://fotograf-kozieglowy.com.pl ,pisane przez Ł http://fotograf-koziegłowy.com.pl

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    w jaskini niedźwiedzia to chyba ukradkiem robiłeś zdjęcia, bo tam jest zakaz?
    Tylko w niektórych miejscach nie można było, a tak chyba wszędzie, ale nie uważam tych fotek za udane ;(

    17 i 18 foto

    http://www.canon-board.info/przyroda...-i-inne-95282/

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Piast Zobacz posta
    Co do fotografii 25 teraz nabrało "soku"
    Thx Tylko te cegły w narożniku nie udało się zamazać.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 01-03-2015 o 22:06

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: [krakał] Fortecznie

    Robercie, odnośnie wrzutu do mojej galerii - w porządku, nie ma problemu. Cenię sobie Twoje wskazówki i uwagi, są zawsze mile widziane

    Intencja tego zdjęcia była taka, że zaglądamy do pomieszczenia, a nie jesteśmy w jego wnętrzu, co sugeruje Twój kadr. Wiem, byłoby fajniejsze bez tych obleśnych folii, ale nie chciałem ich usuwać, w końcu mają chronić ten portal. Nie lubię demolować będąc w fortach, nawet jak to są jakieś stare pseudozabezpieczenia, poza tym weszliśmy tam z kolegą korzystając z chwilowego braku kłódki (no, na swoje usprawiedliwienie mam, że spowodowałem zawiśnięcie nowej dzwoniąc gdzie trzeba). Może spróbuj obrobić tak, jak zrobiłeś, bez kadrowania?

    Zabawy z latarką - muszę chyba kupić mocniejszą. Ta plama światła na tych postaciach, to właśnie z latarki. Sugerujesz by "dołożyć światła"? Ale prędko tam nie wejdę, kłódka wisi. Chyba, że znów ktoś ją zerwie.... Chciałbym się tam wybrać, ale najpierw muszę sobie sprawić jakąś rybkę. Ciekawi mnie, jak by wyglądały zdjęcia Benka z fisza, a osobliwie ten dziedziniec.
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •