Strona 45 z 48 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 477

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #441
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Mam 5dI i zastanawiam się czy warto zmienić go na 6D?. Głównym powodem branym przeze mnie pod uwagę jest większe ISO w 6D.

  2. #442
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Mam 5dI i zastanawiam się czy warto zmienić go na 6D?. Głównym powodem branym przeze mnie pod uwagę jest większe ISO w 6D.

    W miarę możliwości zostaw 5D i dokup 6D. Pierwsza piątka daje wyjątkowy obrazek. Jak ją sprzedasz to będzie ci tego brakować.

  3. #443
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    A w czym dokładnie ta przewaga?

  4. #444
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    A w czym dokładnie ta przewaga?
    W czymś co nie da się łatwo zdefiniować słownie. Jedni to widzą a inni nie. IMO 5D daje wyjątkowo plastyczny obrazek. Wszelkie inne piątki i 6D obrazują już bardziej "technicznie". Ze względu na wysokie ISO, mikroregulację i parę innych rzeczy warto dokupić nowsze FF a 5D zatrzymać.

  5. #445
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    A w czym dokładnie ta przewaga?
    Na małych plikach RAW.
    Na tym, że więcej szkieł jest ostrych niż na gęstszych matrycach - oczywiście nie przekłada się to na więcej szczegółów, ale łatwiej się skupić na robieniu zdjęć zamiast oglądaniu 100% cropów w poszukiwaniu mydła.
    Na tym, że ma jostick - choć boczne punkty pozostawiają wiele do życzenia, to czasem można ich użyć.
    Na tym, że jest dużo tańszy - a dalej robi świetne zdjęcia.
    Na tym, że jest miej plastikowy

  6. #446
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Dzięki aptur i michalab, choć teraz to dopiero mam wątpliwości co dalej czynić.

  7. #447
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Dzięki aptur i michalab, choć teraz to dopiero mam wątpliwości co dalej czynić.
    Nie zaglądałem dawno na portale aukcyjne ale za używane 5D dostałbyś jakieś 1500-2000 zł. jak sądzę. Wiem, że czasami liczy się każda złotówka ale jeśli możesz to zatrzymaj to body i dokup np. 6D. Jeśli nie możesz zatrzymać 5D to je sprzedaj i kup 6D. Przyzwyczaisz się

  8. #448
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie zaglądałem dawno na portale aukcyjne ale za używane 5D dostałbyś jakieś 1500-2000 zł. jak sądzę. Wiem, że czasami liczy się każda złotówka ale jeśli możesz to zatrzymaj to body i dokup np. 6D. Jeśli nie możesz zatrzymać 5D to je sprzedaj i kup 6D. Przyzwyczaisz się
    Tak, widziałem że ceny nie są wysokie i żal taki aparat sprzedawać. Z 5d jestem bardzo zadowolony, jednak czasami przydałoby się wspomniane ISO i funkcja czyszczenia matrycy. Może jedynie kupię jakieś szkła, zobaczę.

  9. #449
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    jednak czasami przydałoby się wspomniane ISO i funkcja czyszczenia matrycy.
    Czyszczenie matrycy jest przereklamowane. Bardziej przydaje się mikroregulacja AF.

  10. #450
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Czyszczenie matrycy jest przereklamowane. Bardziej przydaje się mikroregulacja AF.
    Tu się nie zgodzę. Miałem 400D, po przesiadce na 5D brakowało mi najbardziej właśnie czyszczenia matrycy.
    A 400D było pierwszym aparatem z czyszczeniem matrycy więc zakładam, że w nowszych nie działa to gorzej.

    Z kolei mikroregulację uważam za przereklamowaną, bo często jedna wartość (czy nawet dwie dla zoomów) dla jednego obiektywu jest niewystarczająca.

Strona 45 z 48 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •