Strona 37 z 48 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 477

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #361
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez TomekCanon Zobacz posta
    Krótko i na temat: czy ta puszka mi coś poprawi w jakości obrazu, czy odpuścić sobie jakby nie patrzeć 11-letni aparat, dołożyć i kupić dwójeczkę (którą ślubokręty sobie wybitnie upodobały i mogę trafić na minę)? Co stracę poza dobrym AF?
    Na minę możesz także trafić kupując 5D. 5DII ma jedną zasadniczą zaletę - posiada kalibrację AF. Poza tym znacznie lepsze wysokie ISO (co przy ślubach może mieć znaczenie), LV.
    Ogólnie 5DII jest lepszym aparatem choć stara piątka ma także swoje zalety. Moim skromnym zdaniem ma fantastyczne kolory, których nie widziałem w innych piątkach i 6D oraz piekną plastykę. Tyle tylko, że nie każdy to widzi
    Jeśli już rozważasz 5DII to pomyśl także o używanym 6D. Różnica w cenie nie powinna być duża. Jednak w tym wypadku radzę najpierw wziąć 6D do łapy aby nie było rozczarowania.
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 22-08-2016 o 19:14

  2. #362
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeśli już rozważasz 5DII to pomyśl także o używanym 6D. Różnica w cenie nie powinna być duża. Jednak w tym wypadku radzę najpierw wziąć 6D do łapy aby nie było rozczarowania.
    Co masz na myśli ? Rozwiń swą wypowiedź

    Poza tym liczę po opiniach że 5D będzie lepsze od 5DII Może to dobrze, że nie miałem w rękach tej dwójki i moje oko nie widziało z niej zdjęć

  3. #363
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Smigaacz Zobacz posta
    Co masz na myśli ? Rozwiń swą wypowiedź

    Poza tym liczę po opiniach że 5D będzie lepsze od 5DII Może to dobrze, że nie miałem w rękach tej dwójki i moje oko nie widziało z niej zdjęć
    Nie wiem jakie opinie czytałeś ale ja widzę (z praktyki) jedno. Matryca 5D mkII wyraźnie lepiej sobie radzi na wysokich iso - i nie chodzi tylko o szumy ale i o banding.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-08-2016 o 08:53
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #364
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem jakie opinie czytałeś ale ja widzę (z praktyki) jedno. Matryca 5D mkII wyraźnie lepiej sobie radzi na wysokich iso - i nie chodzi tylko o szumy ale i o banding.
    To masz chyba albo nadzwyczajne MKII albo słabe bardzo MKI. Ja bandingu w jedynce takiego jaki jest w MKII nie widziałem, szum logiczne że jest mniejszy nie zmienia to faktu że obrazek z classica jest mniej techniczny i bardziej miękki.
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  5. #365
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Coraz bardziej dochodzę do przekonania, iż zaprzestanie produkcji 5D Classic doprowadzi wkrótce Canona na skraj bankructwa. Takie to było i jest cudo.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #366
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    a po 37 stronach jaki consensus? warto czy nie?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #367
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Zdecydowanie ciągle warto.

  8. #368
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    To masz chyba albo nadzwyczajne MKII albo słabe bardzo MKI. Ja bandingu w jedynce takiego jaki jest w MKII nie widziałem, szum logiczne że jest mniejszy nie zmienia to faktu że obrazek z classica jest mniej techniczny i bardziej miękki.
    Fakt że porównywaliśmy w bardzo trudnych warunkach - praktycznie noc i iso 3200.

    A zapodasz jakieś porównanie które pokazuje tę "techniczność" 5D mkII, bo ja widziałem wiele (chyba jedno było kiedyś u nas na forum - jak będę miał czas to poszukam) gdzie w teście gdzie exify były wycięte wszyscy Ci co widzą magię 5DC nagle jakoś oślepli .
    Przy czym ja nie twierdzę, że zakup staruszka jest czymś złym. Wręcz przeciwnie uważam go za świetny sprzęt przy obecnej cenie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-08-2016 o 12:24
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #369
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Nie pisze o magii bo nie wiem jak to zmierzyć oczami ;-) ale mówię o nachalniejszym, mocniej kontrastowym obrazu, kolory też bardziej nasycone, przejścia totalne też MZ łagodniejsze jak w MKII. Nie wiem czy znajdę jeszcze coś z MKII ale z mkiii mogę podrzucić z tego roku, w porównaniu do classica
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  10. #370
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    Nie pisze o magii bo nie wiem jak to zmierzyć oczami ;-) ale mówię o nachalniejszym, mocniej kontrastowym obrazu, kolory też bardziej nasycone, przejścia totalne też MZ łagodniejsze jak w MKII. Nie wiem czy znajdę jeszcze coś z MKII ale z mkiii mogę podrzucić z tego roku, w porównaniu do classica
    Szczerze mówiąc widziałem tych porównań już sporo i zawsze wynika z nich to samo. Dużo większe znaczenie ma to kto siedzi przy kompie niż to jaką puszką ktoś zrobił zdjęcie.
    Ale podrzuć nic nie zaszkodzi zobaczyć coś nowego .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 37 z 48 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •