Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 477

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie !

    To mój pierwszy post na forum, choć zalogowałem sie już jakiś czas temu robiąc wywiad pod ewentualną zmianę systemu

    Moja przygoda do tej pory to wyłącznie Sony. Najpierw a200, dalej a700 i a77. Niestety technologia SLT i korzystanie z dwóch telewizorków bez normalnego wizjera.... to nie dla mnie. Stąd pomysł dotyczący zmiany. Rozważam a850 no i właśnie 5dmkI. Czy ktoś, kto posiada, bądź był w posiadaniu 5d mógłby mnie uświadomić w wadach i zaletach tego sprzętu ? Zaznaczę, że interesują mnie głównie opinie oparte na doświadczeniu, a nie zasłyszanych narzekaniach

    Dodam, że nie jestem i nie będę fotografem zarobkowym. Dla mnie jest to po prostu hobby ukierunkowane na krajobraz/architektura + szeroko rozumiany portret.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    O 5D zapomnij jeżeli chcesz robić zdjęcia dzieciom no chyba że są grzeczne i siedzą w miejscu albo spią. 7D pod tym względem to bajka a 90% zdjęć jakością nie będzie odbiegało od 5D. Natomiast jeżeli masz jasne obiektywy i nie potrzebujesz dobrego AF to 5D jak najbardziej.

  2. #92
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Tom77 czyli Twoim zdaniem jak ma jasne szkła, to 5D już "dogoni" niegrzeczne dzieci?

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    proste, jasnymi je oślepi i wtedy zrobi zdjęcie
    wystarczyło pomyśleć

  4. #94
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Bingant Zobacz posta
    Tom77 czyli Twoim zdaniem jak ma jasne szkła, to 5D już "dogoni" niegrzeczne dzieci?
    Napisałem: ....... i nie potrzebujesz dobrego AF

  5. #95
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Nie ma to jak dobry 5D
    EFM+22mm; 5D+50mm

  6. #96
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2009
    Wiek
    44
    Posty
    137

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    [QUOTE][/jeśli 5d ma af słabszy niż 40d to do fotografii dynamicznej dzieci sobie daruj. To nie kościół, lub modelka... Focenie dzieci w ruchu to trudniejsze zadanie niż sport. Bo biegacz czy inny kierowca ma w miarę ustaloną trasę, a dzieciak porusza się po trudnej do przewidzenia trajektorii i tu AF ma co robićQUOTE]
    5d boczne punkty ma zdecydowanie gorsze od 40d .A ile przy nich trzeba się nabiegać lub mieć anielską cierpliwość .
    @ simaric 100f2 ma troszkę lepszy AF niż 85mm f1.8 z 40 d śmiga aż miło jak to jest na f2.8 z 5D .
    [QUOTE][ 7D pod tym względem to bajka a 90% zdjęć jakością nie będzie odbiegało od 5D/QUOTE]
    Tylko ile zyskam na jakości zdjeć po przejściu z 40d na 7D .Z 40D na 5D to przepaść jest .
    Natomiast jeżeli masz jasne obiektywy i nie potrzebujesz dobrego AF to 5D jak najbardziej.
    40d często portreciki na f2.8 ,f2.5 fakt mam dużą aberracje ale takie rozmycie mi odpowiada w 5D będzie tylko lepiej tam powinno zgubić aberracje chromatyczną
    Nie po to kupowałem obiektywy aby po zakupie 5D przymykać do f5.6 dalej mam zamiar używać f2.8 lub f2.5 na 135 mm

  7. #97
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    kolego sam sobie odpowiedziałeś, robisz portrety więc prostym wyborem jest 5d lub inny FF lub średni format. nie rozumiem całej tej dyskusji. tylko mając 5d będziesz bliżej modela (brak cropa), czasem może być wadą.

    problem się pojawi dopiero jak zaczniesz fotografować dzieci na huśtawce... lub szalejące między drabinkami. ja pewnie za rok sprawie sobie 5d jako 2 body właśnie do portretu.

    co do miażdżącej różnicy w jakości obrazka między 5d, a 40d to hmm, różnica jest, ale miazgi to ja tam nie widzę, inna plastyka to się zgodzę. miazga to jest między moim starym fuji s602z ,a 40d

    zapomniałem dodać, że przy pomocy APS-C też można zrobić ciekawy portret
    Ostatnio edytowane przez adam1004a ; 02-06-2014 o 23:09
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  8. #98
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2009
    Wiek
    44
    Posty
    137

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Canon 10 -22 sprzedany i tutaj pytanie co zakupić

    Canon EF 35 f/2.0 IS USM
    Sigma 30 f1.4

  9. #99
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Tu chyba każdy doradzi Sigmę...

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Sigma lepsza. Kup najlepsze szklo na jakie cie stac :-)

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •