Strona 4 z 49 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 481

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #31
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Jeśli chcesz się cieszyć FF, nie interesuje Cię video, Twoim tematem nie jest szybka spoterka, Masz szkła EF, lub Masz zamiar je kupić (tanie M42 też dobrze sie sprawdzaja) - to 5D jest świetną puszką, a za różnice do Mk II można mieć ładną stałkę bo 5`tkę w dobrym stanie można kupić za ~2000zł.

    Tyle.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 08-11-2013 o 14:10

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Jeszcze kilkanaście postów i dojdziemy do tego, że "piątkę" w idealnym stanie kupimy poniżej 1000zł

  3. #33
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    63

    Domyślnie Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Używam starej 5tki i sobie chwale. Jeśli będziesz rozpatrywał zakup to:
    - z mojego doświadczenia, nie kupiłbym bez potwierdzonego na Żytniej przebiegu,
    - poczytaj o problemie odklejajacego się lustra.
    Poza tym bajka zakładając ze robisz statyczne obrazy i nie potrzebujesz wyższego iso.

  4. #34
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Cytat Zamieszczone przez b8533737 Zobacz posta
    Jeszcze kilkanaście postów i dojdziemy do tego, że "piątkę" w idealnym stanie kupimy poniżej 1000zł
    Raczej nie, cena oscyluje koło 2k w górę i mowa tu o używkach którymi to kotleciarscy fotoreporteży nie sprawdzali wytrzymałości futryn (zreszta takie to trzeba szukać w serii 1) tylko o używanych egzemplarzach w dobrym stanie od pasjonatów fotogarfii.
    Migawka pewnie że ważna sprawa, ale jak się dobrze poszuka to i się znajdzie.

    Są i sztuki w stanie "mint" z adekwatną ceną,... do wyboru do koloru.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 09-11-2013 o 19:13

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Nie jestem tak na 100% przekonany o co chodzi z tym ISO...znalezłem juz testy, które podają że w tym zakresie, przy 1600 nie jest wcale gorzej niż w a77, mało tego, że np. przy ISO 800 szum jest mniejszy i przejemniejszy dla oka.

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Nie jestem tak na 100% przekonany o co chodzi z tym ISO...znalezłem juz testy, które podają że w tym zakresie, przy 1600 nie jest wcale gorzej niż w a77, mało tego, że np. przy ISO 800 szum jest mniejszy i przejemniejszy dla oka.

    Odbitka rozmiarów 20x30 przy iso 1600 wygląda rewelacyjnie.
    Odbitki 30x45 jeszcze nie próbowałem, ale wydaje mi się, że też będzie wyglądać świetnie.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Witam uprzejmie wszystkich.Czytam to forum od jakiegoś czasu ale jak dotąd nie zabierałem głosu aż do dziś. Otóż przygodę z lustrzanką fotograficzną zacząłem od Eos 1d digital, którego wymieniłem na eos 5d classic i tu popełniłem błąd. Naczytałem się tych achów i ochów jaki to piękny obrazek i ta plastyka oraz magia FF i super jak nie fotografujesz rajdów albo innych końskich wyścigów to tylko 5d. Po miesiącu użytkowania 5-tki stwierdzam że,
    -Canon 1d jest dobry do wszystkiego i zdjęcia są bardzo dobrej jakości
    -Canon 5 d jest znakomity do fotografowania architektury i portretu o ile fotografowana osoba nie rusza się i najlepiej nie oddycha.
    Zrobić zdjęcie dzieciom piatką to już trzeba się nagimnastykować i to nieźle a i tak najlepsze ujęcia są nie ostre. Na dodatek opóźnienie migawki jest dwukrotnie większe niż w 1d czyli zanim aparat strzeli, mina już się zmienia.
    Mówię tu o fotografii przy świetle zastanym i przesłonie 1.2, 1.4, 1.8 i 2.0 oczywiście przy wartościach 8 i więcej oraz lampie czy odpowiednim świetle da się ale wszystkie zalety FF nie będą widoczne ale shutter lag zostaje.
    Śmiem zatem twierdzić, że 5d do fotografowania uniwersalnego się nadaje tak samo jak wszystkie inne eos'y xxxd. Osobiście poszukam 1d mk II N i wymienie za 5d.
    Dodam jeszcze że nie mam jakiegoś wadliwego czy zajechanego egzemplarza ładny i zadbany sprzęt z przebiegiem ok. 35K.

  8. #38
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    146

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Cytat Zamieszczone przez augustus Zobacz posta
    Witam uprzejmie wszystkich.Czytam to forum od jakiegoś czasu ale jak dotąd nie zabierałem głosu aż do dziś. Otóż przygodę z lustrzanką fotograficzną zacząłem od Eos 1d digital, którego wymieniłem na eos 5d classic i tu popełniłem błąd. Naczytałem się tych achów i ochów jaki to piękny obrazek i ta plastyka oraz magia FF i super jak nie fotografujesz rajdów albo innych końskich wyścigów to tylko 5d. Po miesiącu użytkowania 5-tki stwierdzam że,
    -Canon 1d jest dobry do wszystkiego i zdjęcia są bardzo dobrej jakości
    -Canon 5 d jest znakomity do fotografowania architektury i portretu o ile fotografowana osoba nie rusza się i najlepiej nie oddycha.
    Zrobić zdjęcie dzieciom piatką to już trzeba się nagimnastykować i to nieźle a i tak najlepsze ujęcia są nie ostre. Na dodatek opóźnienie migawki jest dwukrotnie większe niż w 1d czyli zanim aparat strzeli, mina już się zmienia.
    Mówię tu o fotografii przy świetle zastanym i przesłonie 1.2, 1.4, 1.8 i 2.0 oczywiście przy wartościach 8 i więcej oraz lampie czy odpowiednim świetle da się ale wszystkie zalety FF nie będą widoczne ale shutter lag zostaje.
    Śmiem zatem twierdzić, że 5d do fotografowania uniwersalnego się nadaje tak samo jak wszystkie inne eos'y xxxd. Osobiście poszukam 1d mk II N i wymienie za 5d.
    Dodam jeszcze że nie mam jakiegoś wadliwego czy zajechanego egzemplarza ładny i zadbany sprzęt z przebiegiem ok. 35K.
    Lepiej poszukaj 1ds II - będziesz miał i jakość obrazka FF oraz shutter lag 1d w jednym aparacie
    EOSy

  9. #39

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    Myślę, że 5d to nadal ciekawe body. Nie jest demonem prędkości jeśli chodzi o AF ale obrazek z 5-ki nawet przy obecnych nowych modelach Canona jest nadal bdb.
    P.S.
    Miałem 1ds mkII i zdecydowanie wolałbym 5d - w moim odczuciu dużo lepszy obrazek, barwy i jak dla mnie bardziej poręczny.

  10. #40
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - cz ywarto ?

    5D nawet czasem sport robię. Ostatnio robiłem zdjęcia na mistrzostwach polski w crossie, z posród 300 zdjęć jakieś +-280 mam ostrych.
    Wszystko robione na servo z szkiełkiem 70-200 F4L
    Jak słyszę ze AF to porażka i nadaje się tylko do statycznych ujęć to coś mnie trafia.
    Jak się nie ma umiejętności to później takie opinie padają.
    Jak ktoś chce dowodów to na priv, podeślę fotki.

    Pozdrawiam

Strona 4 z 49 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •