Strona 13 z 49 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 481

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #121
    Coś już napisał Awatar MORFu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Witajcie, bardzo rzadko wypowiadam się na forum. Tym razem kilka zdań odemnie nt "czy warto"

    5Dc posiadałem już trzy lata temu, niestety stan wizualny oraz przebieg migawki sprawił że rozstaliśmy się.
    Po wielu eksperymentach z kompaktami (G11,G1X) czy też lustrzanką (C500D) przyszła poważna decyzja na ponowne rozważenia zakupu porządnego lustra.

    Moje wymagania:
    - Aparat ma focić głównie podczas wycieczek górskich, wyjazdów... oraz jako zapasowe body do ślubów
    - Niewielka waga

    Aparaty brane pod uwagę:
    - 5Dc
    - 60D
    - 650D

    Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wybór padł na 5D
    Decyzje podejmowałem od Marca, szukając odpowiedniej sztuki. Odrzucając wszystkie bez potwierdzonego przebiegu.

    Tym sposobem stałem się posiadaczem 5D z udokumentowanym przebiegiem ponad 11k klapnięć

    Obecnie rozglądam się za skompletowaniem zestawu wycieczkowego 5Dc+24-105+50mm (lub 85mm) wszystko w podręcznej torbie Lowepro
    Po wielu wycieczkach objazdowych, czy też zwykłe zwiedzanie miast odkładam plecak z zestawem 6D+stałki L, a zestawem wyżej ogarniam standardowe kadry w mieście itp. plus portrety żony

  2. #122
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Dziękuję za odzew.
    Mimo wszystko waga takiego zestawu nie zraża mnie. Przynajmniej nie na tyle, żeby z niego zrezygnować. Tak naprawdę chciałam się upewnić co do poprawy parametrów takich jak ISO, AF no i jakości obrazu (w stosunku do obecnego body, co podkreślam, bo oczywiście zdaję sobie sprawę że 5d ma już swoje lata )
    Kup fuji x-t1 i 18-55
    Bezlusterkowce odpadają. Pominąwszy inne względy, ten konkretny model jest poza moim zasięgiem finansowym.
    tyle że technologia poszła już na tyle do przodu, że podobnymi rezultatami co staruszek 5d można się cieszyć mniejszym kosztem, większą wygodą.
    Na przykład?

    Zastanawiam się jeszcze jaki inny spacer zoom, podpięty do Canona 5d, dałby przyzwoite efekty. Chodzi mi o sensowny obiektyw na początek, bo niestety nie będę w stanie od razu skompletować zestawu jaki mi się marzy tj. C 17-40mm i 70-200mm... Co sądzicie o obiektywnie Canon EF 28-135mm / 1:3,5-5,6 IS USM? Czytałam, że daje sporą winietę na 28mm. Niestety jest to ogniskowa, na której bardzo często robię zdjęcia.

  3. #123
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    do 5dc proponowałbym coś w rodzaju stałek canona 24/2,8, 28/2,8, 35/2,0 może 20/2,8. To są staruszki konstrukcyjne lub naleśnik 40/2,8stm całkiem nowy i chwalony tu na forum. obiektyw 28-135 to baaardzo stara konsktrukcja, podobno często się sam wysuwa jak wisi w dół, co do jakości optycznej wg info na tym forum taki se. Wolałbym w tym przedziale cenowym ustrzelić stary obiektyw canona 24-85 usm.
    Proponują stałki bo dają bardzo dobrą jakość i uczą kadrowania i przy okazji myślenia i widzenia innego niż kręcenie zoomem. To daje pozytywne rezultaty. Sam odwykłem od zooma w obiektywie i korzystam jedynie z nożnego. Czasami doskwiera ból głowy co wziąć 35 czy 85, ale wtedy biorę 35 i sprawdza się w 105%. Mowa o używaniu na 5d. O zoomach zapomniałem, że istnieją i są potrzebne.

  4. #124
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Też się bałem rezygnacji z zooma, ale po zrobieniu jednej luźnej imprezy 50mm 1,8 stwierdziłem że nie ma sensu iwestować w ciemne zoomy, a lepiej kupić jasne 35mm + 85mm i można nimi zrobić wszystko nawet bez błysków.
    Jeżeli 35mm na pełnej klatce dla Ciebie jest za wąskie więc tak jak kolega wyżej radzi, 20/2,8 będzie mega.
    Również bałem się zakupu 5Dc tym bardziej że to już starsza konstrukcja no i sprzęt tylko z rynku wtórnego, ale obecnie nie żałuję bo obrazek daje piękny!

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    5Dc ze stalkami daje cudowny obrazek. To bardzo stara konstrukcja, ale tej matrycy niejeden aparat z 2014 roku by pozazdroscil. Pomijajac archaiczny AF gdzie tylko w zasadzie 1 centralny punk dziala to jest to ciagle swietny aparat.
    Ostatnio edytowane przez banan82 ; 27-06-2014 o 09:29
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  6. #126
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Właśnie zauważyłem że AF działa jak sam chce, ale w moim starym cropie również był lekko mówiąc zły przez co przyzwyczaiłem się do centralnego punktu a dopiero potem kadrowanie i zawsze mi to wychodziło. Także AF kwestią wprawy i każda fotka wychodzi tak jak fotograf chce a nie jak AF złapie co mu się spodoba poza obiektem kadrowanym.

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Nutshell,
    np. właśnie bezlusterkowce doganiają już staruszka 5D. Focenie zestawem np. Pen EP3 plus 14-150 Olympusa (odpowiednik 28-300 na pelna klatke) to czysta przyjemność i obrazek też super.

    Zestaw 5d 17-40 i 70-200 miałem przez dwa lata i jest to trio jak marzenie aczkolwiek potem zmieniłem tele na tamrona 70-300 bo brakowało mi długości a ostrość ta sama no i dużo taniej.

    A Koledzy wyżej przeczytali w jakich warunkach nutshell będzie robić fotki? Osobiście nie wyobrażam sobie wisząc na ścianie zmieniać co chwilę szkła. Tachanie 3-4 stałek nawet na weekendowy treking gdy celem jest turystyka a nie warsztat fotograficzny też jest wg mnie zbędnym obciążeniem i stratą czasu. Stałki są fajne dopóki nie trzeba ich tachać przez 12h na szlaku i przepinać co chwila. O własnie na takie eventy jak imprezkę, ślub, itp.

    Co do uniwersalnego zooma do 5d - 24-105 canona jest extra, albo... zainteresuj się nowym Tamronem 28-300 PZD, który lada dzień wejdzie do sklepów i na którego ja też już czekam z utęsknieniem jeśli da porządny obrazek to będzie to moje jedyne szkło na wycieczki, 1kg w plecaku mniej
    http://www.fotopolis.pl/n/19389/tamr...-juz-dostepny/
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #128
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Powiem szczerze, że nie mam przekonania do bezlusterkowców. Poczytałam troszeczkę na ten temat i zastanawiam się czy warto inwestować w nie pieniądze i w jakim kierunku rozwinie się ta gałąź sprzętu foto. Mogłabym mieć taki aparat jako drugi, ale nie jedyny, jednak na chwilę obecną jest to dla mnie zbyt duży koszt.
    A Koledzy wyżej przeczytali w jakich warunkach nutshell będzie robić fotki? Osobiście nie wyobrażam sobie wisząc na ścianie zmieniać co chwilę szkła.
    Z ust mi to wyjąłeś
    Wierzę, że obraz ze stałek nie umywa się do zoomów, ale to jest wybór podyktowany rozsądkiem i koniecznością kompromisu. Tak jak napisał cauchy:
    Tachanie 3-4 stałek nawet na weekendowy treking gdy celem jest turystyka a nie warsztat fotograficzny też jest wg mnie zbędnym obciążeniem i stratą czasu. Stałki są fajne dopóki nie trzeba ich tachać przez 12h na szlaku i przepinać co chwila.
    O ile przy trekingu jestem to sobie w stanie wyobrazić, tak przy wspinaniu byłyby to jakieś karkołomne i czasochłonne operacje. Plus za duża waga plecaka. Tu priorytetem jest niestety czas, a wiem ile potrafię go "stracić" na zabawie z jednym obiektywem, za co zresztą jestem regularnie opierniczana przez współtowarzyszy

    Przyjrzę się jeszcze temu Tamronowi, dzięki za link!

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Zakochalem sie w stalkach ale jak piszesz maja swoje wady :-) przywyklem do nich i poki co zooma nie chce. Moze jak moje body przestanie radzic sobie z obciazeniem :-)

  10. #130
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Postęp idzie szybko , czy warto, zależy do czego

Strona 13 z 49 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •