Strona 12 z 49 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 481

Wątek: Canon 5dmkI - czy warto?

  1. #111
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez aztek Zobacz posta
    Kupiłem 5D z przebiegiem 18 tyś za 2.200 koleś dodał gripa .Mam nadzieje że pociągnie do 40 tyś czyli 3 lata ma przed sobą

    --- Kolejny post ---

    Kupiłem 5D z przebiegiem 18 tyś za 2.200 koleś dodał gripa .Mam nadzieje że pociągnie do 40 tyś czyli 3 lata ma przed sobą
    A czemu tylko do 40?
    To jakiś kosmiczny wynik? :P Pociągnie do 100 spokojnie. Kupiłeś 5D już po usunięciu awarii odklejającego się lustra?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aztek Zobacz posta
    Kupiłem 5D z przebiegiem 18 tyś za 2.200 koleś dodał gripa .Mam nadzieje że pociągnie do 40 tyś czyli 3 lata ma przed sobą

    --- Kolejny post ---

    Kupiłem 5D z przebiegiem 18 tyś za 2.200 koleś dodał gripa .Mam nadzieje że pociągnie do 40 tyś czyli 3 lata ma przed sobą
    A czemu tylko do 40?
    To jakiś kosmiczny wynik? :P Pociągnie do 100 spokojnie. Kupiłeś 5D już po usunięciu awarii odklejającego się lustra?

  2. #112
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Moje obie piątki trafiały i trafiają bez większych potów psa łapiącego w locie chipsa, co więcej, z Tamronem 70-200/2.8 bez szybkiego silnika. Ale! W dobrym, dziennym świetle na zewnątrz Można się go nauczyć i wcale długo to nie trwa. Na marginesie mówiąc, obrazek z klasycznej piątki i tamrona lub sigmy 50/2.8 macro jest bajeczny!

    Tapnięte z Monstera X5
    5D, stałki, zoomy

  3. #113
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Dokładnie. Również mam 5Dc, stan niemalże nówka. Nie mam problemów z AF.
    Niedawno robiłem wyścigi przełajowe, tryb servo i 70-200 4L na bagnecie. 95% zdjęć ostrych.
    Więc trochę dziwią mnie niektóre posty tutaj.

    A plastyka i zakres tonalny nie do osiągnięcia na cropie. Przy ogniskowych powyżej 100mm cięzko zauważyć różnice pomiędzy 1.6 a FF.
    Różnica objawia się przy szerokich szkiełkach. Wtedy zauważymy te dwa aspekty o których pisałem.
    Należy jeszcze przed zakupem zwrócić uwagę czy mocowanie lustra zostało poprawione.
    Można to oczywiście wysłać na żytnią..naprawiają w ramach błędu fabrycznego za free.
    Lepiej zrobić to odrazu, bo chyba nikt nie chce doświadczyć awarii podczas pracy. Mi się przytrafiła na wczasach w trzecim dniu urlopu, niestety.

    Pozdrawiam

    --- Kolejny post ---

    Dokładnie. Również mam 5Dc, stan niemalże nówka. Nie mam problemów z AF.
    Niedawno robiłem wyścigi przełajowe, tryb servo i 70-200 4L na bagnecie. 95% zdjęć ostrych.
    Więc trochę dziwią mnie niektóre posty tutaj.

    A plastyka i zakres tonalny nie do osiągnięcia na cropie. Przy ogniskowych powyżej 100mm cięzko zauważyć różnice pomiędzy 1.6 a FF.
    Różnica objawia się przy szerokich szkiełkach. Wtedy zauważymy te dwa aspekty o których pisałem.
    Należy jeszcze przed zakupem zwrócić uwagę czy mocowanie lustra zostało poprawione.
    Można to oczywiście wysłać na żytnią..naprawiają w ramach błędu fabrycznego za free.
    Lepiej zrobić to odrazu, bo chyba nikt nie chce doświadczyć awarii podczas pracy. Mi się przytrafiła na wczasach w trzecim dniu urlopu, niestety.

    Pozdrawiam

  4. #114
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    będziesz zadowolony, ale czeka Cię masa płaczu przy pracy z AFem i pomyłkami ze zbyt płytkim GO
    AF to może nie ten z 5D3, ale bez przesady,.. za czasów przed Mk3 jakoś ludzie tym AFem robili kawał dobrej fotografii - tej kotletowej wymagającej też
    30D ma ten sam, lub bardzo podobny moduł i jakoś tyle lat dawałem nim radę (mam do dziś), nowa piątka powiedzmy że daje "nowe możliwości" poprzez AL Servo nie tylko z tele.
    Ale nie oznacza to że starsze puszki to syf...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    będziesz zadowolony, ale czeka Cię masa płaczu przy pracy z AFem i pomyłkami ze zbyt płytkim GO
    AF to może nie ten z 5D3, ale bez przesady,.. za czasów przed Mk3 jakoś ludzie tym AFem robili kawał dobrej fotografii - tej kotletowej wymagającej też
    30D ma ten sam, lub bardzo podobny moduł i jakoś tyle lat dawałem nim radę (mam do dziś), nowa piątka powiedzmy że daje "nowe możliwości" poprzez AL Servo nie tylko z tele.
    Ale nie oznacza to że starsze puszki to syf...

  5. #115
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Tragedii nie ma ale trzeba sie przygotowac na kreatywne rozwiazania =)

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    A ja po prawie 6 latach i wypstrykaniu chyba 40-50tys fotek dojrzewam do zmiany na 6D - mniejszy, lżejszy, lepsze ISO, lepszy ekran, więcej Mpx, WYDAJNIEJSZE AKU, wideo... co prawda wolałbym przycisk do WB i informację o nim na małym ekranie zamiast GPSa i Wifi, albo chociaż wielkość zdjęć, ale to chyba do przyzwyczajenia.

    Co nie zmienia absolutnie faktu, że obrazek z 5Dmk1 wciąż lśni naprzeciw obrazków z wielu współczesnych amatorskich lustrzanek

    --- Kolejny post ---

    A ja po prawie 6 latach i wypstrykaniu chyba 40-50tys fotek dojrzewam do zmiany na 6D - mniejszy, lżejszy, lepsze ISO, lepszy ekran, więcej Mpx, WYDAJNIEJSZE AKU, wideo... co prawda wolałbym przycisk do WB i informację o nim na małym ekranie zamiast GPSa i Wifi, albo chociaż wielkość zdjęć, ale to chyba do przyzwyczajenia.

    Co nie zmienia absolutnie faktu, że obrazek z 5Dmk1 wciąż lśni naprzeciw obrazków z wielu współczesnych amatorskich lustrzanek
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #117
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat ze swoimi pytaniami. Planuję wymienić swojego Canona 450d na coś, co da mi wyraźnie lepszą jakość obrazu. Od opinii do opinii, od testu do testu, doszłam do wniosku, że moje oczekiwania (w większości) powinien spełnić Canon 5d z obiektywem Canon EF 24-105 f/4 L IS USM, jednak mam pewne wątpliwości... Pokrótce:

    1. 80% moich zdjęć to krajobrazy, w tym głównie górskie i zdjęcia ze wspinaczki
    2. Priorytetem jest lepsza jakość zdjęć. Wodotryski w postaci wifi, gps, live view, dotykowy ekran, filmy są mi zupełnie zbędne.
    3. Na drugi miejscu jest wyższe użytkowe ISO oraz lepszy AF w stosunku do Canona 450d

    Trochę przeraża mnie waga takiego zestawu pod kątem górskich wycieczek, nie mówiąc o wspinaniu, gdzie człowiek stara się wyeliminować każdy zbędny gram Ale pal licho, jeśli tylko zalety takiej przesiadki miałyby to wynagrodzić. Co sądzicie o takim wyborze, czy ktoś stał przed podobnym dylematem i mógłby się podzielić wrażeniami "po"? Ewentualnie co mogłoby być dla mnie alternatywą? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

    --- Kolejny post ---

    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat ze swoimi pytaniami. Planuję wymienić swojego Canona 450d na coś, co da mi wyraźnie lepszą jakość obrazu. Od opinii do opinii, od testu do testu, doszłam do wniosku, że moje oczekiwania (w większości) powinien spełnić Canon 5d z obiektywem Canon EF 24-105 f/4 L IS USM, jednak mam pewne wątpliwości... Pokrótce:

    1. 80% moich zdjęć to krajobrazy, w tym głównie górskie i zdjęcia ze wspinaczki
    2. Priorytetem jest lepsza jakość zdjęć. Wodotryski w postaci wifi, gps, live view, dotykowy ekran, filmy są mi zupełnie zbędne.
    3. Na drugi miejscu jest wyższe użytkowe ISO oraz lepszy AF w stosunku do Canona 450d

    Trochę przeraża mnie waga takiego zestawu pod kątem górskich wycieczek, nie mówiąc o wspinaniu, gdzie człowiek stara się wyeliminować każdy zbędny gram Ale pal licho, jeśli tylko zalety takiej przesiadki miałyby to wynagrodzić. Co sądzicie o takim wyborze, czy ktoś stał przed podobnym dylematem i mógłby się podzielić wrażeniami "po"? Ewentualnie co mogłoby być dla mnie alternatywą? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

  8. #118
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Zestaw Canon 5D z obiektywem Canon EF 24-105 f/4 L IS USM da ładny obrazek jak najbardziej i nada się do krajobrazu bez dwóch zdań.
    Jednak na wysokie użyteczne ISO raczej nie licz, choć przy krajobrazach to aż tak bardzo nie będzie zauważalne. AF w tej puszce nie jest raczej powalający, ale spokojnie daje radę
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #119
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    Kup fuji x-t1 i 18-55

    --- Kolejny post ---

    Kup fuji x-t1 i 18-55

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkI - czy warto?

    5D i 24-105 da Ci bardzo ładny obrazek, zdecydowanie lepszy niż 450d. Jednak ten duet to ok 1.5kg. Jeśli waga ma dla Ciebie istotne znaczenie to poszukałbym bezlusterkowca jak radzi tomfoot.
    Ja w tej chwili zabieram w góry ok 2.5 kg złomu. Jak na razie nigdy nie żałowałem bo dla mnie ważniejszy jest obrazek jaki mi zostaje po wycieczkach i dla niego jestem w stanie to nosić. Zresztą mocny ze mnie facet, a skoro się wspinasz to również z Ciebie mocna dziewczyna tyle że technologia poszła już na tyle do przodu, że podobnymi rezultatami co staruszek 5d można się cieszyć mniejszym kosztem, większą wygodą. Jak się przesiądę na 6D i Tamrona 28-300 będzie ponad kg mniej
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 12 z 49 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •