Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: 24-70 f/4L czy może 24-105 f/4L

Widok wątkowy

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    15

    Domyślnie 24-70 f/4L czy może 24-105 f/4L

    Szanowni,

    Nie chciałem zakładać nowego wątku, ale widzę, że moje dwie prośby w wątku 'Canon EF 24-70 f/4L IS USM, Canon EF 35 f/2 IS USM - nowe szkła' nie znalazły żadnej przyjaznej duszy, która by wyraziła swoje zdanie na powyższy temat.
    Byłoby mi miło gdyby ktoś poświęciłem mi chwilę swojego cennego czasu i podpowiedział co jego zdaniem jest lepszym wyborem: 24-105 ze swoją winieta, znanymi awariami, beczką, ale dobrą ostrości w centrum kadru, z przyzwoitą ceną czy też 24-70 f/4 z poprawioną winieta, ostrością na brzegach, fajnym trybem macro ale gorszą ostrością w centrum kadru od 24-105 (przynajmniej z tego co widziałem w necie).
    Zakres 24-70 mi wystarczy, bo mam 70-200, ale macro też specjalnie nie potrzebuję, bo mam 100 f/2.8.
    Za 24-105 przemawia jeszcze to, że zostanie trochę kasy, to przy pomyślnych wiatrach mógłbym za jakiś czas dokupić 17-40 f/4, co zakresowo zaspokajałoby moje potrzeby.

    Pozdrawiam
    Tomek

    P.s. Bardzo przepraszam moderatorów, za kilkukrotne zamieszczenie tego samego i proszę o usunięcie zbędnych moich postów dotyczących tego tematu z miejsc, które uważacie za niewłaściwe do ich umieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Burdzin ; 01-11-2013 o 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •