Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: Epson L800 profile ICC

  1. #21

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    unesco - dziękuję za odp.
    Właśnie szukałem takich sample packów i znalazłem w zasadzie tylko Foemi.
    Chciałem przetestować jeszcze papiery Tecco, ale tu już sampli nie znalazłem.

    Obecnie drukuję na Epson Premium Glossy i profilach "wbudowanych" - jest w sumie ok, trochę tylko biel wpada w niebieski, ale to może być jeszcze wina kalibracji monitora (mam Eizo S2243 którego kaliborwałem jakieś 2 tygodnie temu, ale może coś zrobiłem nie tak).

    Tak z ciekawości zapytam - Pan się tym zajmuje jak się domyślam jakoś zawodowo?

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    unesco - dziękuję za odp.
    Właśnie szukałem takich sample packów i znalazłem w zasadzie tylko Foemi.
    Chciałem przetestować jeszcze papiery Tecco, ale tu już sampli nie znalazłem.

    Obecnie drukuję na Epson Premium Glossy i profilach "wbudowanych" - jest w sumie ok, trochę tylko biel wpada w niebieski, ale to może być jeszcze wina kalibracji monitora (mam Eizo S2243 którego kaliborwałem jakieś 2 tygodnie temu, ale może coś zrobiłem nie tak).

    Tak z ciekawości zapytam - Pan się tym zajmuje jak się domyślam jakoś zawodowo?
    to do przeszukania są (sample widnieją jak byk, poza Tetenalem):
    Centrum Papieru - głównie Tecco (rozne sampel packi), Harman, troche HM, Epson
    Centrum Druku - Tetenal, Epson
    Medikon - Fomei, Sihl, Harman
    Falter - HM, Ilford, Solution (tu najlepiej kontaktować się bezp z handlowcem, nie przez www).
    uwaga - to wciąga! ;-)

    Chyba właśnie tylko Fomei nie ma Sample Packów, ale można poprosić żeby podesłali po kilka arkuszy z 3-4 wybranych papierów. Pozostałe na stronach tych firm można oficjalnie zamówić.
    PGPP Epsona to całkiem niezły papier. W niebieski wpada?! To jest jeden z cieplejszych glossy na rynku, inne mają tony wybielaczy, świecących radioaktywnie. Bardzo fajny papier ma Tecco PPG250, satyna lekko ocieplona, na 3880 wychodzi miodzio. na MVA forum robilem lekkie podsumowanie papierologii...
    Do czarno-białego, niezrównany jest Harman Gloss Baryta Warmtone, najlepiej drukowany przez Quad Tone Rip'a, ale tu dużo zabawy jest z krzywymi.

    z ciekawoaści - oczywiście ze nie zawodowo, hobby, jako odskocznia od obłędu codzienności...
    proszę pytać, jak bede wiedział, pomogę, ale rozumów wszystkich nie pozjadałem...

  3. #23
    Bywalec Awatar ATBFLASH
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    46
    Posty
    134

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Spróbuj na papierze EMTEC PRO ***** 240gr w szczególności 13x18 i weź profil Epson Premium Glossy. Drukuję na takim fotki takie dla znajomych/rodziny i przyznam że jakoś nie było zastrzeżeń :P ale na użytek szerszy jednak korzystam z zakładu foto
    JEST: 1Dmk4, S50/1.4, C85/1.8 ,C17-40L/4 ,S70-200/2.8II
    BYŁO: Smena8M,Kodak,C30D,C7D,C17-85/4-5.6 IS,T17-50/2.8 VC,C70-300/4-5.6 IS,C70-200L/4,C70-200L/2.8,S18-35/1.8 A,S100-300f/4,C24-105L/4, C200L/2.8 II
    Szukasz opinii o sprzęcie jaki miałem/mam - śmiało, chętnie pomogę

  4. #24

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    A z innej beczki - miał ktoś porównanie papierów Tecco i Fomei?
    Nie wiem, na który się zdecydować (potrzebuje jakiś mały zestaw 10x15 i A4) i waham się między tymi dwoma + sample pack (ale pewnie kupię i jeden i drugi prędzej czy później).

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    a jakiego rodzaju papier potrzebujesz? i któe chciałbyś porównać.
    praktycznie nie ma różnicy, niektóre papiery to te same modele tylko przepakowane, tyle ze Tecco ma duzo szersza ofertę, Fomei to rebrandowane papiery innych firm, ale też dobre.
    Testowałemm prawie wszystkie jednej i drugiej firmy.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    a jakiego rodzaju papier potrzebujesz? i któe chciałbyś porównać.
    praktycznie nie ma różnicy, niektóre papiery to te same modele tylko przepakowane, tyle ze Tecco ma duzo szersza ofertę, Fomei to rebrandowane papiery innych firm, ale też dobre.
    Testowałemm prawie wszystkie jednej i drugiej firmy.
    Dziękuję za odp.

    Planowałem zakupić starter pack'i od Tecco i Fomei, ale to 50-60 zł za arkusze, więc wolałbym już nie kombinować i zdecydować się na jedną firmę.

    Za Fomei przemawia natomiast baza profili .icc, czyli jest szansa, że odejdzie konieczność jego robienia, stąd dylemat.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Co do rodzajów papierów - na pewno jakiś błysk, bo to taka "podstawa" (choć to w sumie mam - Epson Premium Glossy).
    Chciałbym też spróbować czegoś przeznaczonego do zdjęć BW, choć obawiam się, że okaże się to nietrafionym wyborem ze względu na zafarb jaki daje Epson.

    Ogólnie - trudny wybór, pewnie fajnie by było wypróbować wszystkie.. Szkoda tylko tych profili icc.

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Opiekuję się papierami Fomei w Medikonie. Napisz do mnie na druk [at] medikon.pl. Pomogę .

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Co do rodzajów papierów - na pewno jakiś błysk, bo to taka "podstawa" (choć to w sumie mam - Epson Premium Glossy).
    Chciałbym też spróbować czegoś przeznaczonego do zdjęć BW, choć obawiam się, że okaże się to nietrafionym wyborem ze względu na zafarb jaki daje Epson.

    Ogólnie - trudny wybór, pewnie fajnie by było wypróbować wszystkie.. Szkoda tylko tych profili icc.
    Co wybierzesz z tych dwóch producentów, bedzie dobrze.

    Epson PGPP to bardzo dobry papier i nie jest tak wciekle biały z wybielaczem jak większość papierów glossy/pearl. Podobny ładny ma Fomei Collection Gloss 265 i Velvet 265. Seria Jet jest już radioaktywnie biała: 300 są dość drogie (ale porządne), 205 moim zdaniem za cienkie, optymalny jest 265. Ja na barwniku Epsona lubię też Portrait Matt Warmtone, właśnie do cz.b. zdjęć, mimo zafarbów.

    Jeśli dla Ciebie 50-60 zł za próbnik jest problemem, to może spróbuj w ogóle tańszych papierów, porównywalnych jakościowo, np. Tetenala (też radioaktywne). Dostępne w arkuszach małych na próbe (10x15 i 13x18) jak i do formatu A2. Ja używam Glossy 270, Satin 270 i Pearl 310 (tego najwięcej), nie polecam cienkiego Glossy 200. Tetenal ma bardzo dobre profile fabryczne: TETENAL ICC (Tecco słabe i chyba tylko do pigmentów).

    Tecco z kolei robi papiery dla wielu innych firm, m.in. dla Epsona i Canona. Również wiele papierów Ilforda to Tecco. Jak pisałem wcześniej, ja bardzo lubię lekko ciepły PPG250 - tani jak na Tecco.

    Co do cz.b. fotografii, to jak wiesz, nie poszalejesz i do barytów L800 się nie nadaje.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Epson L800 profile ICC

    Ja też od niedawna posiadam Epsona L850. Po wielu niepochlebnych opiniach odnośnie profilowania drukarki, zrezygnowałem.
    Aktualnie bawię się, testując różne rodzaje papierów. Posiadam:
    Epson Ultra Glossy 300G 13x18
    Epson Premium Glossy 255G 10x15
    Epson Premium Glossy 255G A4
    FomeiJet Pro 265 Gloss 13x18
    Tetenal Spectrajet Photo Slik 290 13x18
    Tecco SAM200 Smooth Artist Matt A4

    O Epson Ultra Glossy 300G, nie ma co się rozpisywać. Drukuję na nim nawet zdjęcia ślubne dla klientów.

    Na wszystkich papierach (za wyjątkiem Fomei) drukuję z zastosowaniem profili Epsona. Muszę teraz wypróbować profil Tetenal Spectrajet Photo Slik 290 (dzięki unesco),a le już na profilu Epsona, druk jest fantastyczny.
    Nie rozumiem o co chodzi z tą radioaktywną bielą.
    I tak przy okazji. W jaki sposób i czy w ogóle mogę wykorzystać na L850, papier Tecco SAM200 Smooth Artist Matt A4. Otrzymałem go w prezencie, ale po pierwszych wydrukach jakoś szału nie ma.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •