Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Bezzałogowe statki latające (drony) videofilmowanie - kilka pytań

  1. #11
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Bezzałogowe statki latające (drony) videofilmowanie - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez Smok Zobacz posta
    Niezupełnie prawda, niełatwo to jest latać helikiem.
    Dlatego do filmowania używa się wielowirnikowców, które z natury swej są zdecydowanie bardziej stabilne, a już uzbrojone w wynalazki o których wspomniałem, typu autopiloty i stabilizatory potrafia dosłownie wisieć nieruchomo (teoretycznie można odłożyć nadajnik), korygując swoją pozycję nawet na wietrze, czy też latać prawie po torze prostoliniowym, z ustabilzowanym położeniem przód - tył względem bazy (pilot). Tego typu zachowanie można uzyskać już na phantomie (link powyżej) czy na innej platformie bazującej na popularnym kontrolerze dji naza, a to wszystko to raczej zaawansowane zabawki do użycia go pro, a nie zaawansowane technologie wykorzystujące jako kamerę drogie lustrzanki.
    Ale tak jak już napisałem - bezpieczeństwo !
    Nie powinno się latać nad głowami zwłaszcza w ciasnej przestrzeni, a jeśli już wyjątkowo to powinna to robić osoba z wieloletnim stażem w pilotowaniu modeli RC.
    Masz jakiś link do filmiku nagranego w dowolnym pomieszczeniu ?
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie Odp: Bezzałogowe statki latające (drony) videofilmowanie - kilka pytań

    Latanie helikiem to ciężki kawałek pilotażu. Sam bawię się kolejny sezon modelem klasy 450 i powiem, że na początku byłem załamany bo ciągle przegrywałem z grawitacją. Po pół roku ćwiczeń już było lepiej i złapałem bakcyla FPV (link video do ziemi i gogle na oczach) i nadal nie mogę się z tego otrząsnąć
    Jak kolega wcześniej napisał - wielowirnikowce dużo "robią" za pilota ponieważ taka jest ich konstrukcja i sterowanie. Ale wówczas można się skupić bardziej na filmowaniu niż na walce z fizyką. Quadro jest bardziej niebezpieczne niż hexa, i okto. W razie awarii jednego silnika elektronika nie poradzi sobie z kontrolą modelu. A autorotacji te latające żyrandole nie potrafią :P

    Przykładowe nagrania z mojej 450
    Back to the air - YouTube
    Heli 450 FPV. Acro mode on ;-) - YouTube
    Ostatnio edytowane przez dr11 ; 26-08-2013 o 14:10
    .

  3. #13
    Bywalec Awatar Smok
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    54
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Bezzałogowe statki latające (drony) videofilmowanie - kilka pytań

    Kolega ma bardzo profesjonalną platformę octocoptera z gimballem do canona 5dmkIII i na etapie lotów testowych i ustawiania elektroniki w jednym z silników okazało się że słabo przylutował jeden z kabli do regulatora i silnik przestał działać, mimo to platforma tylko nieznacznie stała się mniej stabilna i dość bezproblemowo dało się wrócić i wylądować. Im więcej wirników tym wieksza stabilność.
    Co do stabilności i latania w pomieszczeniach to chyba nie mam żadnego filmiku, natomiast phantomem robilismy na lekkim wietrze próby z odłożeniem aparatury i trzymał pozycję z dokładnością do paru centymetrów.

    Podziwiam i gratuluję latania helikiem fpv, zwłaszcza że 450-tka aż taka stabilna nie jest (wiem bo miałem 450-tkę i 500-tkę). Skończyłem zabawę z helikami na etapie zawisów, lotów postępowych i po okręgu, ale rzeczywiście na początku na minutę lotu przypadała godzina dłubania i naprawiania, potem już było lepiej, o ile 450 zaliczyłem parę kretów, to 500-tka była czysta.
    Potem przesiadłem się tylko na samoloty, 3D samolotem jest piekne .
    Mój quadro jest powrotem do wirników.
    "Piękno jest doskonałością z defektami" - Gilbert Adair

  4. #14

    Domyślnie Odp: Bezzałogowe statki latające (drony) videofilmowanie - kilka pytań

    Bardzo fajnie mi się pracuje na DJI Phantom. Kupowałem ostatnio ich najnowszy produkt ze strony /link wycięty/. Wprawiam się Powiem nieskromnie, że filmy wychodzą mi coraz lepsze z biegiem czasu. Początki rzeczywiście były ciężkie ;P
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 18-11-2015 o 13:29 Powód: Linkowanie zewnętrznych serwisów aż prosi się o posądzenie o spam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •