Zobacz wyniki ankiety: Co byś wybrał/wybrała do sportu?

Głosujących
38. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Wątek: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

  1. #31
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Dziś, zupełnie przypadkowo byłem na mistrzostwach Europy w akrobatyce samolotowej w Radomiu. Wziąłem swojego 20d z 70-200/4 i usiadłem na miejscach dla widzów, z nadzieją, że jakiś fajny kadr się trafi. Po chwili podchodzi do mnie gość i mówi polszczyzną z akcentem niemieckim, że widzi mnie siedzącego z dwusetką i czy nie chciałbym dostać akredytacji foto. Czemu nie? prowadzi mnie do biura i dostaję akredytację. Wchodzę na lotnisko i udaję się w kierunku pasa startowego. Po kilku minutach przychodzi także ów pomocny gość i zaczynamy rozmawiać. W międzyczasie on wyjmuje sprzęt. Szkło 100-400 i 70-200/2,8 wrażenia na mnie nie zrobiły, ale body! Ludzie 1d x! Pytam czy mogę cpyknąć kilka fotek, facet mówi "proszę". Biorę w łapy 1d x ze szkłem 100-400. Celuję w samolot przyciskam do połowy spust i .. kurcze nie działa! Sprawdzam czy aparat włączony - włączony. Ostro jest, ale nic nie słychać - AF nie pracuje. Widać kolejna seria jedynki z wadą ;-) Co się okazuje? Tak szybko łapie ostrość, że nawet nie zauważyłem że ją złapał. Odniosłem wrażenie, że tryb all servo działa bez dotykania spustu. No ale wracamy na ziemię. Mówię gościowi, że chcę kupić 1d3, on na to, że wszystkie jedynki byle nie to. Poleca 1d2, poleca 1d4, ale 1d3 zdecydowanie nie. Pytam czemu. Loteria, nawet te z niewadliwej serii. Polecał 7d, które ma w domu. Argumentował, że po tak ogromnej wpadce z AF w 1d3, Canon chciał bardzo się zrewanżować i w kolejnym modelu (7d) wszystko jest idealne. Logiczny argument. Podpytałem w przerwach pomiędzy lotami skąd jest i co tu robi. Okazuje się, że gość urodzony w San Paulo, mieszkał 20 lat w Niemczech i sprzedaje swe foty do kilkunastu agencji. W Polsce ma teraz jakieś zlecenie pod Rzeszowem, ale jadąc z Warszawy zastała go noc i przenocował w hotelu w Radomiu, gdzie zobaczył informacje o mistrzostwach. Cóż, gość wydawał się bardzo zorientowany w systemie Canona i chyba wie co mówi. Po wpadce Canona z 1d3 wielu jego kompanów z branży uciekło do Nikona. Jeden z nich kupił nówkę zaraz po premierze, pobiegł na mecz Bundesligi i ze 150 fot 10 miał ostrych. Na zakończenie tej opowieści, napiszę, że wszystkie 1d3 oferowane na allegro i na tym forum są z wadliwej serii. Wygląda więc na to, że tych nie wadliwych nikt się nie pozbywa, przynajmniej przed cpyknięciem 200 000 razy migaweczką. No i jestem w strasznej rozterce!
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  2. #32
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Marcin, ja się pozbyłem MKIII z nie wadliwej serii i to ledwo po przekroczeniu 80 tyś. klapnięć. Nie dla tego, że była zła tylko dla tego, że trafił mi się MKIV za dobre pieniądze. Zresztą sprzedałem ją przez to forum. Nie sprzedaję zdjęć nigdzie ale MKIII na 7D bym nie wymienił. Robiłem zdjęcia oboma i po prostu 7D jest słabszym aparatem a, że są aktualnie w podobnej cenie to wybór IMHO jest jeden.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez marcinradom Zobacz posta
    Pytam czy mogę cpyknąć kilka fotek, facet mówi "proszę".
    Hehe, mi tez tak kiedys ktos "dal popstrykac kilka fotek", skonczylo sie ciezkim uzaleznienem i tez tak teraz na pokazach robie, a co, niech inni cierpia

    Zasadniczo zgadzam sie z sfw. Mialem/mam 3 sztuki 1Dmk3, mam 1Dx, bawilem sie 1D4. 1D3... no, we wlasciwych rekach robi super zdjecia, ale... 1D4 - widac roznice, choc IMHO nie *powalajaca*. 1Dx - inny swiat.

    7D testowalem dosc mocno w Radomiu 2 lata temu - zamienilem sie jednym 1D3 z kolega i staralem sie uzywac go jak najwiecej przez caly dzien. Wrazenie bylo dosc ciekawe. AF jest precyzyjny, bardzo dobrze trzyma obiekty w trybie servo, mimo malej ilosci punktow. Ma sie wrecz wrazenie, ze AF jest technicznie tak dobry, ze... zostal jakos celowo spowolniony via firmware, zeby nie robic konkurencji wyzszym body Tylko.. no wlasnie, jest wolniejszy. Jednak w moim wypadku nie to bylo decydujace, ale jakosc obrazu, body z wiekszymi matrycami jednak rozpieszczaja pod tym wzgledem

  4. #34
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    ja kupiłem używane 1D mk3 w marcu tego roku, wg serwisu ma 150k i wszystko śmiga, nie mam najmniejszych problemów z AF, 99,99% fotek w punkt
    aczkolwiek nie robię sportu, ale al-servo przy nadjeżdzającym dziecku na hulajnodze nie miał żadnego problemu
    jakość obrazka też wg mnie na plus w stosunku do 50D, czyli aps-c uogólniając
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Siedlce
    Wiek
    48
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    A może lepiej kupić lekko śmigane 7d, do tego grip, aku i jeszcze zostanie z tych 4,5tys.
    Na allegroszku ostatnio był wysyp używanych 7-demek z niewielkim przebiegiem.

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Wiek
    52
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    ja kupiłem używane 1D mk3 w marcu tego roku, wg serwisu ma 150k i wszystko śmiga, nie mam najmniejszych problemów z AF, 99,99% fotek w punkt
    aczkolwiek nie robię sportu, ale al-servo przy nadjeżdzającym dziecku na hulajnodze nie miał żadnego problemu
    jakość obrazka też wg mnie na plus w stosunku do 50D, czyli aps-c uogólniając
    Jakość obrazka 1dIII to jego chyba najwiekszy atut w stosunku do 7d/50d co wiecej pod tym wzgledem jest ciut lepszy od 1dIV a to juz jest ciekawe, ma wiekszy zakres tonalny i minimalnie mniej szumi gdyby nie af - wpadka z wadliwa seria bylaby maszynka nie do zamiany uzytkuje go z przyjemnoscia, ktora sie powieksza np po sesji na bagnach - ptaszki, czlowiek wygiety, pozycja kolankowo lokciowa czesto ;-) po zrzuceniu zdjec 95% w punkt ostre i jakosc ktora rekompensuje trudy polecam wszystkim nie zdecydowanym ... :-)
    Ostatnio edytowane przez nex ; 12-08-2013 o 10:21
    Regulamin pkt 8.

  7. #37
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez nex Zobacz posta
    Jakość obrazka 1dIII to jego chyba najwiekszy atut w stosunku do 7d/50d co wiecej pod tym wzgledem jest ciut lepszy od 1dIV a to juz jest ciekawe, ma wiekszy zakres tonalny i minimalnie mniej szumi gdyby nie af - wpadka z wadliwa seria bylaby maszynka nie do zamiany uzytkuje go z przyjemnoscia, ktora sie powieksza np po sesji na bagnach - ptaszki, czlowiek wygiety, pozycja kolankowo lokciowa czesto ;-) po zrzuceniu zdjec 95% w punkt ostre i jakosc ktora rekompensuje trudy polecam wszystkim nie zdecydowanym ... :-)
    A to ciekawe co piszesz nt. jakości obrazka względem MKIV. Użytkując oba modele równocześnie mam zgoła odmienne odczucia. Wręcz uważam, że MKIV deklasuje starszego brata w tej kwestii, zresztą jak i w pozostałych kategoriach. Nie zmienia to faktu, MKIII to doskonała puszka i ani chwili nie zastanawiałbym się na jej wyborem względem 7D.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Wiek
    52
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    A to ciekawe co piszesz nt. jakości obrazka względem MKIV. Użytkując oba modele równocześnie mam zgoła odmienne odczucia. Wręcz uważam, że MKIV deklasuje starszego brata w tej kwestii, zresztą jak i w pozostałych kategoriach. Nie zmienia to faktu, MKIII to doskonała puszka i ani chwili nie zastanawiałbym się na jej wyborem względem 7D.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Hmm moje własne spostrzeżenia... miałem możliwość krótkiego potestowania 1dIV i zdjęcia na moje gołe, stare, nieuzbrojone oko wyglądały nieco inaczej niż z III, ogólnie bardziej przypominały to co wypluwał ...7d :-) oczywiście to żadna wykładnia, takie subiektywne spostrzeżenia, może wynika to z mniejszego zakresu tonalnego IV a to chyba fakt... oczywiście rozdzielczość to przewaga IV ale w zakresie jakości obrazu to chyba jedyna przewaga nad 1dIII, czyli cały canon...
    Ostatnio edytowane przez nex ; 12-08-2013 o 13:12
    Regulamin pkt 8.

  9. #39
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Proszę o wpisy na temat. Dyskusja zabrnęła w niewłaściwe rejony. Watek dotyczy porównania 1d3 i 7d. Nie interesują mnie pozostałe modele - z powodów finansowych. W zasadzie zdecydowany jestem na 1d3, pozostaje tylko znalezienie dobrej oferty.
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  10. #40
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Od dłuższego czasu obserwuje allegro w poszukiwaniu 1d3. Niestety nic konkretnego się nie pojawia. W związku z tym, pomyślałem sobie, że jeśli mam wydać 4500pln za nowego 7d, to może lepiej zakupić 50d za 1500pln, a resztę kasy przeznaczyć na jakieś szkło. Czytałem wiele opinii i wychodzi na to, że 7d nie jest o 3000pln lepszy od 50d.
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •