Strona 18 z 70 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 696

Wątek: Adobe Lightroom 5 i 6

  1. #171
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Wydaje mi się, że wersja 5.2 ma nielichy bug.
    Podczas czyszczenia kolekcji natrafiłem na kilka katalogów gdzie moje fotki były zdublowane / cr2 + jpg /. Jako że nie są to jakieś wybitne zdjęcia, postanowiłem zatrzymać tylko jpg'i. Sprawę załatwiłbym pierwszym lepszym eksploratorem, gdyby nie to, że jakąś tam obróbkę przeprowadzałem LR więc pracy szkoda. Obróbkę, Lightroom przeprowadził na plikach cr2. Przeprowadziłem więc eksport wszystkich rawów do formatu jpg, i zapisałem w tym samym katalogu / zezwoliłem na nadpisanie/. Następnie zaznaczyłem same raw'y i ... delete. Problem w tym, że z dysku usuwają się nie tylko rawy ale również jpg'i !!! W podglądzie biblioteki pozostają co prawda miniatury plików jpg, ale posiadają flagę /wykrzyknik / z powiadomieniem, że miniatura nie jest powiązana z żadnym plikiem. Może ktoś sprawdzić ? A może coś źle robię ?! Dzięki z pomoc.

  2. #172
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Takie jest standardowe dzialianie lightrooma od samego poczatku. Jak kasujesz zdjecia w lightroomie to kasuje raw i jpg jezeli jpgi sa w tym samym katalogu.

  3. #173
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Z całym szacunkiem ale kol.scooter nie do końca chyba ma rację. Wystrarcz wykonać odwrotną akcję....tj. pliki raw / bez odpowiedników jpg / wyeksportować do tego samego katalogu / nazwa identyczna, różne tylko rozszerzenie/. Następnie zaznaczamy same rawy i ....delete. W katalogu zostają same jpg'i. Opisuję te dwa przypadki gdyż wydawało mi się że są to te same czynności a powodują dwa różne zachowania LR.

  4. #174
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Witam.
    Czy prawa do LR w wersji nabytej razem z aparatem są zbywalne?

  5. #175
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Chyba przechwalilem.. Uzywajac niekiedy funkcji AUTO, program bardzo fajnie likwidowal ewentualne przepaly. W nowej wersji AUTO wrecz je podnosi lub tylko nieznacznie koryguje. Czy ktos tez ma taki problem?

  6. #176
    Bywalec Awatar gregorio1972
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    52
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Witam.
    1. Chcę kupić Lr5. Czy jak kupię tę wersję to w przyszłości jakbym zmienił sprzęt na nowszy program będzie otwierał nowsze RAWy, czy będę musiał wtedy kupić Np. nową wersję programu? Czy może w Lr jest tak, że się to samo zaktualizuje ?.
    2. Na stronie Adobe jest wersja próbna Lr5.2 czy to jest ta sama co pudełkowa w sklepach Lr5 ?
    3. Czy oficjalne spolszczenie poprawnie działa na Lr5.

    pozdrawiam

  7. #177
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez gregorio1972 Zobacz posta
    Witam.
    1. Chcę kupić Lr5. Czy jak kupię tę wersję to w przyszłości jakbym zmienił sprzęt na nowszy program będzie otwierał nowsze RAWy, czy będę musiał wtedy kupić Np. nową wersję programu? Czy może w Lr jest tak, że się to samo zaktualizuje ?.
    2. Na stronie Adobe jest wersja próbna Lr5.2 czy to jest ta sama co pudełkowa w sklepach Lr5 ?
    3. Czy oficjalne spolszczenie poprawnie działa na Lr5.

    pozdrawiam
    1. w tej chwili w wersji 5.2 obsługuję raw-y wszystkich puszek canon-a, jak zmienisz na coś co jest teraz na rynku nie będzie problemu jak coś co dopiero będzie to obsługa zapewne po aktualizacji

    2. wersja ze strony to samo co na płycie w pudełku może się różnić tylko wersjami

    3. spolszczenie działało mi tylko na zarejestrowanej wersji LR v5 (na próbnej nie działa) po aktualizacji do v5.2 przestało wyświetlać polskie napisy czekam na nowe spolszczenie

  8. #178

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta

    3. spolszczenie działało mi tylko na zarejestrowanej wersji LR v5 (na próbnej nie działa) po aktualizacji do v5.2 przestało wyświetlać polskie napisy czekam na nowe spolszczenie
    to dziwne, bo mi działa prawidłowo spolszczenie od wimalu - aktualnie z Lr 5.2.
    Przy okazji, spolszczenie działa na wersji zarejestrowanej i RC, a nie działa z trialem.
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  9. #179
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Gdzie lezy spolszczenie?

  10. #180
    Bywalec Awatar gregorio1972
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    52
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Adobe Lightroom 5

    Tu jest to oficjajne spolszczenie http://http://www.wimal.com.pl/polsk..._lightroom.xml Napisałem do nich w związku z ww. postem kiedy będzie spolszczenie w wersji 5,2 i czekam na odpowiedź. Po tym co napisał vaas to już sam nie wiem ? Z drugiej strony po angielsku też się da działać. Denerwuje mnie tylko fakt, że jak canon wypuści nową puszkę np. 7D markII to po zakupie trzeba będzie nowy program kupować, żeby otwierać RAWy - z RAW DNG nie chce mi się bawić. Dokupiłem Canona 100D i musiałem też PS Elements 11.
    ps. Drugi dzień bawię się Machinery HDR i nie wiem czy się nie zdecyduję na niego zamiast Lr5 - do domowej zabawy wydaje się być wystarczający. Wszystko otwiera. Ma podstawowe funkcje podobne jak w Lr i do tego HDR. No i najważniejsze - ponad 400 zł. zostanie w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez gregorio1972 ; 11-11-2013 o 00:11

Strona 18 z 70 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •