Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Blackmagic Cinema Camera za 995$

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Nowa, niedroga kamera Blackmagic - dyskusja na eoshd.com:

    New Blackmagic Camera - EOSHD - EOSHD Forum


    "Specifications:

    Ultra portable Super 16 digital cinema with wide 13 stops dynamic range
    Super 16 sized 1080HD sensor
    Built in SD card recorder
    High resolution LCD
    ProRes, and Cinema DNG RAW recording
    Active m43 lens compatibility
    micro HDMI monitoring with overlays."


    2K BlackMagic Pocket Cinema Camera, active m43, $995 - Personal View Talks

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Czy ja wiem czy niedroga. To cena porównywalna z GH2, dslrami (jeśli nie większa) - musi sporo nadrabiać funkcjonalnością. Co do reszty trudno coś mówić. Pewne rzeczy mi się podobają, pewne nie. Najciekawsza kwestia to jakość obrazu. Dla mnie wada to mocowanie szkieł (póki co ).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czy ja wiem czy niedroga. To cena porównywalna z GH2, dslrami (jeśli nie większa) - musi sporo nadrabiać funkcjonalnością. Co do reszty trudno coś mówić. Pewne rzeczy mi się podobają, pewne nie. Najciekawsza kwestia to jakość obrazu. Dla mnie wada to mocowanie szkieł (póki co ).
    Jaka tam wada? Kupę niedrogich szkiełek - do full HD praktycznie każde się nada.
    A przed adaptery wszystko można przypiąć. Od kupowanych za bezcen (wymierające lustrzankowe 4/3) lustrzankowych obiektywów 4/3, przez praktycznie dowolny system.

    Skoro TYLKO DO FILMÓW, to rozdzielczość Full HD wystarczy, a rozpiętość tonalna 13 DR się przyda.

    Trochę więcej informacji:
    The pocket rocket…Blackmagic downsizes the BMCC and does a 4K upsize of the orginal ! | johnbrawley

    Blackmagic announces Production Camera 4K, $995 Pocket Cinema Camera with MFT mount (hands-on)
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 08-04-2013 o 23:44

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Dla mnie wada, bo tych szkieł po pierwsze nie mam, po drugie nie znam.
    Co do DR - dla mnie ma mniejsze znaczenie - większe jak to pracuje w ciemnicy? Jak wyglądają podbite iso?
    Crop 3x też jakoś nie powoduje u mnie dreszczy emocji .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-04-2013 o 23:52
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla mnie wada, bo tych szkieł po pierwsze nie mam, po drugie nie znam.
    Co do DR - dla mnie ma mniejsze znaczenie - większe jak to pracuje w ciemnicy? Jak wyglądają podbite iso?
    Crop 3x też jakoś nie powoduje u mnie dreszczy emocji .

    Jak na filmową branżę, to raczej niedrogo. Można przetestować, obiektywy nawet używane kupić.
    Crop x3 - może nie ma tak płytkiej GO jak z FF, ale przy filmowaniu duża głębia ostrości bywa zaletą.
    Rozpiętością się chwalą:
    Blackmagic Design: Blackmagic Pocket Cinema Camera

    ale cóż, trzeba poczekać na testy...

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Jak na filmową branżę, to raczej niedrogo. Można przetestować, obiektywy nawet używane kupić.
    Crop x3 - może nie ma tak płytkiej GO jak z FF, ale przy filmowaniu duża głębia ostrości bywa zaletą.
    Rozpiętością się chwalą:
    Blackmagic Design: Blackmagic Pocket Cinema Camera

    ale cóż, trzeba poczekać na testy...
    Dla mnie płytka GO jest potrzebna jak świni siodło - interesuje mnie praca w ciemnicy bo taką mamy specyfikę zamówień że światła na lekarstwo. FF byłby jakimś rozwiązaniem ale przekracza budżet.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Rozpiętością się chwalą:
    Przykład wysokiej DR jest trochę naciągnięty na pierwszym przykładzie słońce wpada zza okna, na pozostałych nie.
    Nie znam się na kamerach, tak tylko popatrzyłem co tam oglądacie

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla mnie płytka GO jest potrzebna jak świni siodło - interesuje mnie praca w ciemnicy bo taką mamy specyfikę zamówień że światła na lekarstwo. FF byłby jakimś rozwiązaniem ale przekracza budżet.
    Co do filmów w ciemnościach, nie powinno być chyba źle.
    Pojedynczy pixel na matrycy tej kamery powinien mieć większy rozmiar od pojedynczego pixela na matrycy Canona 5DmkIII. Mimo że matryca jest dużo mniejsza to ma rozdzielczość fullHD, a matryca w 5DMkIII ma rozdzielczość max. 5760 x 3840, co dałoby w Blackmagic pixele o rozmiarach jakiś 120% pixeli z 5DmkIII. W uproszeniu...
    Ale trzeba tu poczekać na testy.


    A jeszcze co do obiektywów, to jest kilka opcji dla tego Blackmagic:

    1) systemowe obiektywy micro43 - podpięte 14mm da ekwiwalent kąta widzenia około 40mm na FF, wykorzystujemy zalety "aktywnego bagnetu"

    2) adapter + obiektywy 4/3 (tak samo, z 14mm ekwiwalent 40mm), wykorzystujemy zalety "aktywnego bagnetu"

    3) adapter + obiektywy dowolnego systemu (tak samo, z 14mm ekwiwalent 40mm), tu niestety pełny manual, ale jak napisano na stronach Blackmagic "Using an MFT lens adapter you can mount almost any professional lens" okraszając te stwierdzenie zdjęciem tego maleństwa z podpiętym wielkim filmowym Fujinonem

    4) Metabones Speed Booster + obiektywy Canon EF (w efekcie mamy 1EV jaśniej niż podpinając ten sam obiektyw pod body FF) - tu specyficznie, przykładowo przypinając przez Metabones Canona 50mm f/1.4 oprócz cropa dojdzie x0,71 od Metabones i dostaniemy ekwiwalent kąta widzenia około 105mm i światło f/1, a jakość jak na rozdzielczość jakiś 2Mpix (rozdzielczość matrycy FullHD) będzie ok, i tak samo korzystamy z zalet "aktywnego bagnetu"


    o samym Metabones jest tu parę słów na Dpreview:
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Co do filmów w ciemnościach, nie powinno być chyba źle.
    Pojedynczy pixel na matrycy tej kamery powinien mieć większy rozmiar od pojedynczego pixela na matrycy Canona 5DmkIII. Mimo że matryca jest dużo mniejsza to ma rozdzielczość fullHD, a matryca w 5DMkIII ma rozdzielczość max. 5760 x 3840, co dałoby w Blackmagic pixele o rozmiarach jakiś 120% pixeli z 5DmkIII. W uproszeniu...
    Ale trzeba tu poczekać na testy.


    A jeszcze co do obiektywów, to jest kilka opcji dla tego Blackmagic:

    1) systemowe obiektywy micro43 - podpięte 14mm da ekwiwalent kąta widzenia około 40mm na FF, wykorzystujemy zalety "aktywnego bagnetu"

    2) adapter + obiektywy 4/3 (tak samo, z 14mm ekwiwalent 40mm), wykorzystujemy zalety "aktywnego bagnetu"

    3) adapter + obiektywy dowolnego systemu (tak samo, z 14mm ekwiwalent 40mm), tu niestety pełny manual, ale jak napisano na stronach Blackmagic "Using an MFT lens adapter you can mount almost any professional lens" okraszając te stwierdzenie zdjęciem tego maleństwa z podpiętym wielkim filmowym Fujinonem

    4) Metabones Speed Booster + obiektywy Canon EF (w efekcie mamy 1EV jaśniej niż podpinając ten sam obiektyw pod body FF) - tu specyficznie, przykładowo przypinając przez Metabones Canona 50mm f/1.4 oprócz cropa dojdzie x0,71 od Metabones i dostaniemy ekwiwalent kąta widzenia około 105mm i światło f/1, a jakość jak na rozdzielczość jakiś 2Mpix (rozdzielczość matrycy FullHD) będzie ok, i tak samo korzystamy z zalet "aktywnego bagnetu"


    o samym Metabones jest tu parę słów na Dpreview:
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review
    Co do jakość w ciemnicy to tu trzeba poczekać na realny produkt, bo cyferki to jedno a praktyka drugie.
    Co do szkieł to możliwość podpięcia EF nic mi nie daje, bo nie mam możliwości sterowania przysłoną.
    Tak czy tak wątpię żebym w to poszedł ze względu na to że to dopiero wchodzi na rynek a ja potrzebuję coś praktycznie na już.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera za 995$

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do szkieł to możliwość podpięcia EF nic mi nie daje, bo nie mam możliwości sterowania przysłoną.
    Nikoniecznie.... Są przecież adaptery z wbudowaną przesłoną, na przykład Kipin:
    Kipon EOS to m43 adapter with built-in aperture ring review (Sankei.jp) | 43 Rumors


    Kipon Canon EOS EF Mount Lens to Micro 4 3 M 43 Adapter with Build in Aperture | eBay

    albo tańsze:

    Build in Aperture Canon EOS EF Lens to Micro 4 3 M4 3 Mount Adapter E P3 GF2 G3 | eBay


    Albo po prostu Meatbones Speed Booster z pełną elektroniką. Metabones ma wersję dla NEX i micro43. Speed Booster ma taki plus, że przy kropie x2,88 który daje matryca w Blackmagic crop Metabones x0,71 jest nie do pogardzenia (i rozjaśnienie obiektywu o 1EV). Przykładowo Canon 17-40 f/4 podpięty przez zwykły adapter do Blackmagic da ekwiwalent 49-155mm f/4, a przez Metabones ekwiwalent 34-82mm f/2.8. Przy rozdzielczości 1920x1080 straty na jakości po użyciu Metabones będą pomijalne. A nie jest tak źle jak pokazuje mały test wersji pod NEX (na micro43 powinno być lepiej, bo wytnie najgorsze brzegi):
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review



    ale jeśli trzeba na już... z micro43 na już to jest Panasonic GH... jedynka, dwójka lub trójka - kwestia budżetu
    można nabyć używany, a potem nabyte szkiełka micro43 (i adaptery) zachować dla Blackmagic...
    Bo dostawy Blackmagic na lipiec:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...A_CAMERA.html/

    tu na filmiku mają podpiętego pod niego chyba Voigtlandera (f/0.95):


    a tu porównują nagrania z tego Blackmagic i Canona 5DmkIII:
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 09-04-2013 o 22:46

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •