Pokaż wyniki od 1 do 10 z 595

Wątek: [KrZyChUM] Dzika przyroda

Widok wątkowy

  1. #26

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    512 dobre.
    Jakie to było ISO? To z 1dx II?
    Jak ta puszka trzyma AF na obiekcie? Można mieć podświetlony cały czas aktywny punkt na czerwono, jak w starych jedynkach? Czy cicha migawka jest wystarczająco cicha na nieoswojone z czatownią zwierzęta?
    Pytam bo mocno zastanawiam się nad wymianą 1dIV na tą puszkę, a DXa ver.1 nie boirę pod uwagę bo nie ma AF w filmowaniu i cichej migawki.
    Na 512 akurat nieduże bo ISO1000 ale 1200mm.

    Poniżej przykładowe ISO6400 (1/1250s, f4, 600mm).

    Tutaj natomiast ISO5000. Oczywiście po jakimś tam odszumieniu.

    "Cicha" migawka nie jest cicha. Jest mniej głośna ale sam jej dźwięk jest "dłuższy" i bardziej "miekki" (w moim odczuciu).
    Jak dla mnie nie jest wystarczająco cicha. Z drugiej strony porównuję z elektroniczną całkowicie bezgłośną migawką z Sony A6300.

    Z AFem nie mam problemów. Jak ustawię tak przewidywalnie działa. Podświetlenie na czerwono punktów AF'a jest, ale nie pamietam dokładnie czy cały czas. Wybieram z reguły konkretną grupę punktów ponieważ tło jest na tyle niejednorodne że nie widzę sensu dodawania puszce niepotrzebnej pracy.

    mk2 w stosunku do mk1 jest dla mnie pozytywną ewolucją ( AF w LV i sam LV raczej już rewolucją... :-) ale dość szybko zżera baterię a i ja rzadko używam LV).

    Przy korzystaniu z wizjera bateria wystarcza mi na ~9h pracy i 3300-3400 zdjęć.

    W zasadzie czego mi brakuje w mk2 to właśnie bezgłośnej migawki + większej matrycy (~24Mpx byłoby dla mnie ok).
    Ostatnio edytowane przez KrZyChUM ; 30-11-2017 o 22:25
    [ 500px ]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •