Strona 59 z 60 PierwszyPierwszy ... 94957585960 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 595

Wątek: [KrZyChUM] Dzika przyroda

  1. #581

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    512 dobre.
    Jakie to było ISO? To z 1dx II?
    Jak ta puszka trzyma AF na obiekcie? Można mieć podświetlony cały czas aktywny punkt na czerwono, jak w starych jedynkach? Czy cicha migawka jest wystarczająco cicha na nieoswojone z czatownią zwierzęta?
    Pytam bo mocno zastanawiam się nad wymianą 1dIV na tą puszkę, a DXa ver.1 nie boirę pod uwagę bo nie ma AF w filmowaniu i cichej migawki.
    Na 512 akurat nieduże bo ISO1000 ale 1200mm.

    Poniżej przykładowe ISO6400 (1/1250s, f4, 600mm).

    Tutaj natomiast ISO5000. Oczywiście po jakimś tam odszumieniu.

    "Cicha" migawka nie jest cicha. Jest mniej głośna ale sam jej dźwięk jest "dłuższy" i bardziej "miekki" (w moim odczuciu).
    Jak dla mnie nie jest wystarczająco cicha. Z drugiej strony porównuję z elektroniczną całkowicie bezgłośną migawką z Sony A6300.

    Z AFem nie mam problemów. Jak ustawię tak przewidywalnie działa. Podświetlenie na czerwono punktów AF'a jest, ale nie pamietam dokładnie czy cały czas. Wybieram z reguły konkretną grupę punktów ponieważ tło jest na tyle niejednorodne że nie widzę sensu dodawania puszce niepotrzebnej pracy.

    mk2 w stosunku do mk1 jest dla mnie pozytywną ewolucją ( AF w LV i sam LV raczej już rewolucją... :-) ale dość szybko zżera baterię a i ja rzadko używam LV).

    Przy korzystaniu z wizjera bateria wystarcza mi na ~9h pracy i 3300-3400 zdjęć.

    W zasadzie czego mi brakuje w mk2 to właśnie bezgłośnej migawki + większej matrycy (~24Mpx byłoby dla mnie ok).
    Ostatnio edytowane przez KrZyChUM ; 30-11-2017 o 22:25
    [ 500px ]

  2. #582
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta

    "Cicha" migawka nie jest cicha. Jest mniej głośna ale sam jej dźwięk jest "dłuższy" i bardziej "miekki" (w moim odczuciu).
    Jak dla mnie nie jest wystarczająco cicha. Z drugiej strony porównuję z elektroniczną całkowicie bezgłośną migawką z Sony A6300.

    Z AFem nie mam problemów. Jak ustawię tak przewidywalnie działa. Podświetlenie na czerwono punktów AF'a jest, ale nie pamietam dokładnie czy cały czas. Wybieram z reguły konkretną grupę punktów ponieważ tło jest na tyle niejednorodne że nie widzę sensu dodawania puszce niepotrzebnej pracy.

    mk2 w stosunku do mk1 jest dla mnie pozytywną ewolucją ( AF w LV i sam LV raczej już rewolucją... :-) ale dość szybko zżera baterię a i ja rzadko używam LV).

    Przy korzystaniu z wizjera bateria wystarcza mi na ~9h pracy i 3300-3400 zdjęć.

    W zasadzie czego mi brakuje w mk2 to właśnie bezgłośnej migawki + większej matrycy (~24Mpx byłoby dla mnie ok).
    Dzięki bardzo.
    Jak przeglądałem filmiki na YT to widać że niestety w 1dxII ta cicha jest trochę, a w kompletnej ciszy jak np nad np. rozlewiskiem może wyraźnie głośniejsza od 5d III. Ta którą mam w piątce może nie jest bardzo cicha, ale często wystarczająca. Jednak cicha migawka to dla mnie najważniejszy ficzer żeby to kupić. Cicha w dIV to też takie dłuższe mlaśnięcie. Na przedstawieniach daje radę, ale do ptaków jedna klatka to trochę mało.
    Drugi to FPS. Te które mam w 1dIV są w większości przypadków wystarczające, ale zamierzam w przyszłym roku poświęcić jeszcze więcej czasu zimorodkom w locie, a tu AF nie potrzebuję, za to FPSy bardzo, nawet w LV. Każda dodatkowa kl/s znacznie zwiększyła by szanse na złapanie zimka w GO.
    Stale podświetlony aktywny punkt AF, jak 1dIII, czy 1dIV, bardzo mi się przydaje na boisku, a zwłaszcza w teatrze. Tutaj jest ogromna różnica w komforcie pracy.
    Też myślę że 24Mpx to było by optymalnie
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #583
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Do cichej migawki albo dużej liczby klatek na sekundę najlepsza jest elektroniczna migawka. Jeśli kogoś urządza jakość 4K, to od biedy może u Canona wyciągać pojedyncze klatki podczas filmowania. W trybie fotografowania Canon nie ma elektronicznej migawki i wygląda blado np. na tle Panasonica G9, który umożliwia 20fps z ciągłym AF lub 60fps (!) z pojedynczym ustawieniem AF oczywiście w pełnej rozdzielczości (bodaj 20MPx). Na papierze wygląda to spektakularnie, ale pamiętać trzeba, że żaden z producentów nie oferuje tzw. global shutter, więc mamy efekt rolling shutter i wymarzony zimek zamrożony w kadrze będzie zawsze nieco zdeformowany

    Tyle "teorii". Z myślą o bezgłośnej migawce nabyłem ze dwa lata temu sony a6300 i użyłem w praktyce może najwyżej kilka razy. Moje doświadczenia są takie, że ptaki ogólnie dobrze reagują na pojedynczy dźwięk migawki i lustra w Canonie (od zimka począwszy na bieliku czy żurawiu skończywszy) w przeciwieństwie np. do saren czy jeleni, dla których jest to zwykle sygnał do ucieczki.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 01-12-2017 o 14:34

  4. #584

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Do cichej migawki albo dużej liczby klatek na sekundę najlepsza jest elektroniczna migawka. Jeśli kogoś urządza jakość 4K, to od biedy może u Canona wyciągać pojedyncze klatki podczas filmowania. W trybie fotografowania Canon nie ma elektronicznej migawki i wygląda blado np. na tle Panasonica G9, który umożliwia 20fps z ciągłym AF lub 60fps (!) z pojedynczym ustawieniem AF oczywiście w pełnej rozdzielczości (bodaj 20MPx). Na papierze wygląda to spektakularnie, ale pamiętać trzeba, że żaden z producentów nie oferuje tzw. global shutter, więc mamy efekt rolling shutter i wymarzony zimek zamrożony w kadrze będzie zawsze nieco zdeformowany
    Opcja z wyciąganiem klatek z filmu będzie użyteczna pewnie za 5+ lat. Póki co kiszka.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tyle "teorii". Z myślą o bezgłośnej migawce nabyłem ze dwa lata temu sony a6300 i użyłem w praktyce może najwyżej kilka razy. Moje doświadczenia są takie, że ptaki ogólnie dobrze reagują na pojedynczy dźwięk migawki i lustra w Canonie (od zimka począwszy na bieliku czy żurawiu skończywszy) w przeciwieństwie np. do saren czy jeleni, dla których jest to zwykle sygnał do ucieczki.
    I sarny można w miarę przyzwyczaić. Z jeleniami nie mam doświadczenia, kilka razy tylko je miałem przez obiektywem ale te konkretne nie bały się normalnej migawki z 1dx.


    514.

    515.

    516.
    [ 500px ]

  5. #585
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Wpraszam się z kolegą
    Piękne kadry.

  6. #586
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    503,504,505 (zwłaszcza) świetne.

  7. #587

    Domyślnie [KrZyChUM] Bieliki

    Dawno nic nie wrzucałem zatem kilka siedzących kur z szuflady :-).


    517.

    [ 1200mm, f/8.0, 1/40s, ISO 400 ]

    518.

    [ 1200mm, f/8.0, 1/40s, ISO 250 ]

    519.

    [ 1200mm, f/8.0, 1/640s, ISO 1000 ]

    520.

    [ 1200mm, f/8.0, 1/40s, ISO 500 ]

    521.

    [ 1200mm, f/9.0, 1/30s, ISO 125 ]

    Zapraszam
    [ 500px ]

  8. #588

    Domyślnie [KrZyChUM] Sarny

    Koziołek w sile wieku ale poza swoim rewirem. Zrobił sobie mały rekonesans w teren "Dziadka" ( ksywa innego kozła ).


    522.


    523.


    524. Chłystek


    525.



    Powyższa wizyta nie umknęła Dziadkowi. Wystarczyło, że wyszedł z trzcin i popatrzył, po czym nie ruszając się, odprowadził wzrokiem rywala ze swojego rewiru .
    A tak wygląda Dziadek. Siwy pysk, "multirożek" oraz niesprawna jedna przednia noga.


    526. Dziadek


    527. Dziadek


    P.S.
    Zdaję sobie sprawę, że perspektywa jest wysoka, ale to wynika z czego innego .
    Ostatnio edytowane przez KrZyChUM ; 07-08-2019 o 19:43
    [ 500px ]

  9. #589

    Domyślnie [KrZyChUM] Jelenie

    I kilka młodych jeleni .



    528. Cielak z matką



    529. Łania


    i jej


    530. Cielak


    531. Szpicak


    532. Szpicak


    533. Łania


    534. Szpicak


    535. Łania


    536. Łania


    537. Młodziaki o zmroku - 2 łańki + 2 szpicaki



    [ 500px ]

  10. #590
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: [KrZyChUM] Dzika przyroda

    Bardzo ładne zdjęcia, miło się ogląda.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

Strona 59 z 60 PierwszyPierwszy ... 94957585960 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •