Strona 52 z 124 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #511

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Mnie znów najlepiej robi się ostatnio 85 foty... potem 35, a 28 zaczęła odpoczywać lubię mieć również fisha ale ten zenitar pod pełną klatkę jakoś kiepski daje obrazek. Myślę ostatnio o tym Samyangu 14
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #512
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Obecnie mam 5d mk2 C16-35L 2,8 w wersji pierwszej, C 35 2, C50 1,4, C85 1,8 i być może uda się zgarnąć 20tys. dotację. Jak na razie zdecydowałem się. . Moja ulubiona ogniskowa to 35na kupienie 6d i 70-200 2,8 (przyda mi się do innej reporterki) i zastanawiam się co wymienić mając 2 body. Nie wiem czy będę latał obwieszony czy tylko 6d a 5d jako backup - to wyjdzie w praniu. Nie mniej jednak praca na 2 stalkach szerszej i ciasnej wydaje się być sensowna (2 zooomy urwą mi szyję i będę wszystkich tącał).
    Zostaje mi jakieś 8 tys na wymianę czegoś:
    Fotografuję czasem wnętrza i krajobraz), moja ulubiona ogniskowa to 35, ale moja 35tka mimo, że ostra jak brzytwa nie za bardzo nadaje się na śluby ze względu na bzyczący silniczek. Sigma 35 czy przepłacać 35L?
    C50 1,4 jest nijaki na pełnej dziurze, ale 1,2L raczej za drogi.
    W 16-35L drażnią mnie kolory i mydło, na 2,8 nie jest dla mnie używalny. Wymiana na wersję II? Ważne dla mnei by dało się nałożyć filtry na szeroki kąt.
    C85 1,8 jest fajny ale trochę mydli na pełnej dziurze, chyba bardziej sensowne będzie wymienienie czegoś szerszego.

  3. #513
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    .....
    C85 1,8 jest fajny ale trochę mydli na pełnej dziurze, chyba bardziej sensowne będzie wymienienie czegoś szerszego.
    U mnie na 5DII ten obiektyw jest ostry jak żyletka na 1.8, może masz jakiś ff/bf?
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  4. #514
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Możliwe.

  5. #515
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    No więc 31.05 odbędzie sie moja pierwsza sesja ślubna. Pary młodej nie widzaiłem jeszcze na oczy, ale niebawem mamy mieć spotkanie. Zgodę Księdza już mam, choć z nim również będę miał spotkanie.

    Sprzęt już mam, będzie to:

    Canon 40D + Sigma 18-35/1.8 + lampa
    Canon 550D + Fujinon 55/1.8 albo Helios 50/1.8
    Samyang 8/3.5 może kilka ujęć z chóru

    Plener:

    Canon 40D + 100L + (może) 200L
    Canon 550D + Sigma 18-35

    Tylko nie posiadam jeszcze lampy, której szukam już od dłuższego czasu. Prawie zamawainy był już Metz 52, potem przez pewien czas chorowałem na 430 EX, a teraz mam szał na Metz-a 58, no i mam prośbę o to, aby ktoś dobry pomógł mi podjąć dezycję

    Napisze jeszcze, że boję się brać 430, bo ponoć światła może być za mało w jakimś ciemniejszym dużym kościele, a z kolei Metz 58 podobno fajnie wspomaga ekzpozycje typu lecąca pszczoła w makro.

    A może zupełnie coś chińskiego wybrać i sie nie przejmować, że jakość może zawodzić.
    Ostatnio edytowane przez robson999 ; 16-03-2014 o 14:13

  6. #516

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Obecnie mam 5d mk2 C16-35L 2,8 w wersji pierwszej, C 35 2, C50 1,4, C85 1,8 i być może uda się zgarnąć 20tys. dotację. Jak na razie zdecydowałem się. . Moja ulubiona ogniskowa to 35na kupienie 6d i 70-200 2,8 (przyda mi się do innej reporterki) i zastanawiam się co wymienić mając 2 body. Nie wiem czy będę latał obwieszony czy tylko 6d a 5d jako backup - to wyjdzie w praniu. Nie mniej jednak praca na 2 stalkach szerszej i ciasnej wydaje się być sensowna (2 zooomy urwą mi szyję i będę wszystkich tącał).
    Zostaje mi jakieś 8 tys na wymianę czegoś:
    Fotografuję czasem wnętrza i krajobraz), moja ulubiona ogniskowa to 35, ale moja 35tka mimo, że ostra jak brzytwa nie za bardzo nadaje się na śluby ze względu na bzyczący silniczek. Sigma 35 czy przepłacać 35L?
    C50 1,4 jest nijaki na pełnej dziurze, ale 1,2L raczej za drogi.
    W 16-35L drażnią mnie kolory i mydło, na 2,8 nie jest dla mnie używalny. Wymiana na wersję II? Ważne dla mnei by dało się nałożyć filtry na szeroki kąt.
    C85 1,8 jest fajny ale trochę mydli na pełnej dziurze, chyba bardziej sensowne będzie wymienienie czegoś szerszego.
    C50 1.4 trochę mydli ale żeby 85/1.8 to coś nie tak.
    16-35/2.8 II wypada dużo lepiej niż I, w tym zakresie i świetle brak alternatywy z gwintem na filtr, ewentualnie 17-40/4 jeśli światło ci nie przeszkadza.
    Sigma 35/1.4 wypada korzystniej cenowo/jakościowo w porównaniu z 35L.
    ...

  7. #517
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    A może zupełnie coś chińskiego wybrać i sie nie przejmować, że jakość może zawodzić.
    no jasne ze się nie przejmować,w końcu to nie twoj ślub

  8. #518
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    no jasne ze się nie przejmować,w końcu to nie twoj ślub
    Nie stresuj się, to przecież ja będę miał swój pierwszy raz Chodziło o to, że przeczytałem milion postów przeciw oraz tyle samo za chińskimi zamiennikami

  9. #519
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Pamiętajcie - najważniejsze w tym wszystkim jest to żeby nie zepsuć państwu młodym zdjęć. Sprzęt zawsze dobiera się również pod kątem zasobności portfela. Zdjęcia można robić i komórka ale czy zdjęcia ślubne tą komórką będą dobre?
    Co do zdjęć ślubnych - uważam że takim minimum jeżeli chodzi body to 5d Mar II w tym proszę pamiętać o zapasowym body ponieważ elektronika ma to do siebie ze lubi się psuć i co wtedy powiecie parze młodej - sorry?
    Jeżeli chodzi o obiektywy to pole do popisu jest tutaj bardzo duże - można wybrać fajne stałki "L"Canona z fajnym światłem jeżeli oczywiście fundusze puszczają lub wybrać inne stałki które też dadzą rade ale ...... zawsze jest ale bo nie po to ktoś wymyśli lepszą L żeby później ktoś mówił ze nie L to lepsze obiektywy.
    Można też wybrać zoomy których również sam używam i w pewnych sytuacja bardzo sobie chwalę.
    Natomiast proponuję zapoznać się z fajnym artykułem - jak dla mnie wybór jest ok
    5 obiektywów Canona, które powinieneś mieć w swoim życiu Ť Fotoblogia.pl

    Wybredni mogą powiedzieć dlaczego tam nie ma 50L czy 135L - ale w zasadzie lista obiektywów które warto mieć miała by pozycji 15:P

  10. #520

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Każdy lubi inną ogniskową i artykuł o tym co musi się mieć jest lekko nie trafiony
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

Strona 52 z 124 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •