Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

  1. #1

    Domyślnie Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Ja ostatnio pooglądałem trochę filmików na Vimeo i jestem pod wrażeniem tej kamerki - a cena Canona 5d III.

    Osobiście jestem pod wrażeniem kamerki BMCC - która ma Cropa az ponad 2.0, ale oferuje sporo więcej od lustrzanek (rozpiętość tonalna, rozdzielczość 2.5K, RAW, i obraz wydaje sie ostrzejszy - jest wersja z mocowaniem Canon EF).
    Niedługo ma wyjść nowa wersja (na pewno z tego co czytałem nie będzie miała już tak dużego cropa), tylko ciekawe czy zrobią teraz APS-C czy FF (aby to pierwsze).







    Czy ktoś może już posiada tę kamerkę i mógłby coś od siebie o niej napisać ?
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Mój kolega się zastanawia nad zakupem. Póki co rozważa albo BM albo C100. Sam jestem ciekaw i czekam żeby zobaczyć jak to pracuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Bywalec Awatar pemstudio
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    108

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Z tego co wiem jest jedna sztuka w PL. I można ją wynająć na testy.

  4. #4
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta

    Czy ktoś może już posiada tę kamerkę i mógłby coś od siebie o niej napisać ?
    W sieci jest pełno testów i informacji na temat BMCC. I nie nazwałbym BMCC kamerką, bo to nie jest kamerka, ale raczej kamera filmowa, co oznacza pełny manual. Na razie BMCC jest słabo dostępna, ale jak już pojawi się w sztukach to sądzę, że szybko pojawi się sporo używek, bo wielu tych którzy chcieli sobie kupić fajną "kamerkę" będzie rozczarowanych, bo nie będą umieli tej kamery obsłużyć.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Zgadza się mój bład nazwania tego sprzetu kamerka

    Wg mnie osobami ktore kupia tę kamerę będą osoby bardziej swiadome jej plusow i minusow niz osoby kupujace lustrzanki pod katem filmowania.
    Juz nie raz slyszalem jak jakis kamerun przesiadajacy sie z kamery (modele standardowe na polskich slubach od wielu lat) na lustrzanke nie byl juz jednak tak szczesliwy jak zaczal jej uzywac - a czesto zakup byl pod wplywem wielu filmikow z vimeo itp. kreconych lustrzankami.
    W reportazu uzywanie lustrzanki to nie jest taka prosta sprawa jak sie wydaje - co innego filmiki/teledyski rezyserowane, gdzie na wszystko jest czas (w tym na powtorki), gdzie ma sie do dyspozycji baardzo duzo osprzetu, dodatkowe oswietlenie itp.

    Mnie ta kamera bardzo zainteresowala tez wlasnie ze wzgledu na wieksze GO od lustrzanek zwlaszcza FF - ogladalem sporo filmow/teledyskow slubnych (w tym jednego studia ktore wg mnie jest w czolowce polskich kamerunow slubnych) i nawet u nich w filmach strasznie mnie denerwuje jak twarz znika po za GO (np. w takich momentach jak slubowanie itp) wlasnie przez zbyt malą (moze to nawyki z fotografowania - uzywanie obiektywow na pelnych dziurach ??). Wiadomo ze w wielu przypadkach mozemy zwiekszyc przyslone (ale tracimy przez to swiatlo), nie mniej jednak musze stwierdzic ze wiele osob naduzywa plytkiej GO przy filmowaniu, a to akurat nie jest wskazane (przynajmniej jak dla mnie).
    Lubie w filmach (zwlaszcza w zblizeniach) piekne rozmycie tla, ale wtedy jak wieksza czesc czy cala twarz jest w GO, a nie same oczy i rzesy

    Szkoda ze blisko mnie nie mam gdzie ogladnac i pobawic sie ta kamera.

    Na pewno ta kamera tez ma jeden spory minus (w sumie jak kazda zapisujaca material w RAW): trzeba kupic sporo dyskow SSD, ale czego sie nie robi dla jakosci i wygody obrobki.

    Jesli chodzi o Canona C100 to patrzac przynajmniej po Vimeo, popularnosci ona nie zyskuje - jak dla mnie chyba lepszym zakupem na chwile obecna bylaby BMCC - glownie ze wzgledu na DR, 2.5K, RAW no i ponad 2 razy tansza.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Canon zapowiedział nowy soft do 5dmark3 bodajże na marzec-kwiecień. Między innymi apgrejdami sygnał ma być przesyłany bez kompresji po złączu HDMI. Wtedy będzie można na nowo porównać oba sprzęty. Myślę że różnice będą pomijalne
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Myślę, że obraz bez kompresji a raw 12bit, nie będzie tak pomijalny.

  8. #8
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta

    Jesli chodzi o Canona C100 to patrzac przynajmniej po Vimeo, popularnosci ona nie zyskuje - jak dla mnie chyba lepszym zakupem na chwile obecna bylaby BMCC - glownie ze wzgledu na DR, 2.5K, RAW no i ponad 2 razy tansza.
    To są dwa zupełnie różne sprzęty. C100 to znakomita kamera reporterska (eventy, śluby, reportaż) a BMCC to kamera do pracy w bardziej kontrolowanych warunkach (reklama, teledyski). Jeżeli ktoś myśli, że BMCC sobie śluby pofilmuje, to jest w błędzie. Obie mają wady i zalety: dla mnie wielkość przetwornika BMCC to wada; GO to jeden ze środków wyrazu i posiadanie lustrzanki nie jest jednoznaczne z koniecznością filmowania na otwartej przysłonie. Co do zapisu w RAW: jeżeli ktoś ma dużo czasu na obróbkę materiału, to RAW jest sporą zaletą. Ale jeżeli ktoś chce tym filmy ślubne kręcić w RAWach, to szybko zmieni zdanie.

    I jeszcze jedna uwaga: w stosunku do (jak piszesz) : "jednego studia ktore wg mnie jest w czolowce polskich kamerunow slubnych" używasz pogardliwej formy (kamerun). Mam dla Ciebie propozycję: spróbuj coś takiego nakręcić, a potem możemy pogadać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez raado Zobacz posta
    Canon zapowiedział nowy soft do 5dmark3 bodajże na marzec-kwiecień. Między innymi apgrejdami sygnał ma być przesyłany bez kompresji po złączu HDMI. Wtedy będzie można na nowo porównać oba sprzęty. Myślę że różnice będą pomijalne
    Mylisz się. Canon po HDMI nie wypuści rawa, tylko sygnał 422 8bit i różnica pomiędzy tym co nagra zewnętrzny recorder, a tym co 5d mk III pisze na kartach będzie pomijalna. RAW to zupełnie co innego.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mój kolega się zastanawia nad zakupem. Póki co rozważa albo BM albo C100. Sam jestem ciekaw i czekam żeby zobaczyć jak to pracuje.
    Trochę dziwny dylemat. To tak jak byś wybierał pomiędzy samochodem sportowym, a wypasioną terenówką. Niby oba jadą, ale zupełnie inaczej :-)

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta
    Mnie ta kamera bardzo zainteresowala tez wlasnie ze wzgledu na wieksze GO od lustrzanek zwlaszcza FF - ogladalem sporo filmow/teledyskow slubnych (w tym jednego studia ktore wg mnie jest w czolowce polskich kamerunow slubnych) i nawet u nich w filmach strasznie mnie denerwuje jak twarz znika po za GO (np. w takich momentach jak slubowanie itp) wlasnie przez zbyt malą (moze to nawyki z fotografowania - uzywanie obiektywow na pelnych dziurach ??). Wiadomo ze w wielu przypadkach mozemy zwiekszyc przyslone (ale tracimy przez to swiatlo), nie mniej jednak musze stwierdzic ze wiele osob naduzywa plytkiej GO przy filmowaniu, a to akurat nie jest wskazane (przynajmniej jak dla mnie).
    Lubie w filmach (zwlaszcza w zblizeniach) piekne rozmycie tla, ale wtedy jak wieksza czesc czy cala twarz jest w GO, a nie same oczy i rzesy
    Ale gdzie jest napisane że filmując lustrem musisz to robić cały czas na pełnej dziurze? Moim zdaniem cała ta argumentacja to czyste teoretyzowanie w praktyce pomijalne .

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Trochę dziwny dylemat. To tak jak byś wybierał pomiędzy samochodem sportowym, a wypasioną terenówką. Niby oba jadą, ale zupełnie inaczej :-)
    Nie dziwny. Gość robi teledyski, klipy video do muzyki, a czasem mu się zdarza jakieś repo. Póki co skłania się ku BM ale ...... i tu się zaczynają schody.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-02-2013 o 15:20
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    Nie dziwny. Gość robi teledyski, klipy video do muzyki, a czasem mu się zdarza jakieś repo. Póki co skłania się ku BM ale ...... i tu się zaczynają schody.

    No właśnie. Najlepiej byłoby mieć i C100 i BMCC :-) W przypadku BMCC dochodzi jeszcze jeden problem: jakie mocowanie :-)

    Na Canonrumors pojawiły się słuchy o C50. Ja chyba sobie poczekam do początku kwietnia. Choć zastanawiam się z czego można jeszcze okroić C100? Być może jakaś lustrzanka z matrycą z C100?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-02-2013 o 15:31

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •