Strona 52 z 110 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1095

Wątek: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

  1. #511
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Mam dwa pytania:
    1.robiłeś z lampą czy bez?
    2.ile procentowo było nietrafionych kadrów?
    Też mnie ciekawi czy jest lepiej niż w 50/1.4 :P

  2. #512
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Mam dwa pytania:
    1.robiłeś z lampą czy bez?
    2.ile procentowo było nietrafionych kadrów?
    Lampe mialem zalozona i wlaczona caly czas, ale tylko dla wspomagania AF.
    Jedynie na weselu blyskalem ;]

    Ciezko tak dokladnie oszacowac, ile zdjec mialem nieostrych.. ale mniej wiecej to powiedzmy, ze bylo:
    - przygotowania: 5% nietrafionych
    - kosciol: 10% nietrafionych
    - wesele: 40% nietrafionych

    Z tym, ze na weselu caly czas testowalem rozne tryby pracy Servo (nie jest tak rozowo jak myslalem), stad duzo zdjec mialem nietrafionych.
    Na One Shot raczej trafial, ale z kolei ciezko trafic szybko tanczaca pare weselnikow, jak glebia ostrosci na f/1.4 ma 2mm ;]
    Takze z tymi nierafieniami podczas zabawy weselnej to nie wiem do konca ile w tym udzialu mojego - jako operatora, a ile blednie dzialajacego ukladu AF w Sigma 35/1.4
    Ale dla pocieszenia napisze, ze 24L wcale mniej nie pudlowal
    A warunki na weselu byly okropne, doslownie ciemnosci egipskie.
    Zeby naswietlic zdjecie wylacznie zastanym swiatlem, to musialem zejsc do ekspozycji ISO 12800, f/1.4 1/80
    Wiec mozna sobie wyobrazic jaki mrok panowal.
    To tez ma wplyw na skutecznosc pracy AF obojetnie czy w body, czy w obiektywie.

    PS. Teraz mam zaktualizowane firmware aparatu do wersji 1.2.1, w ktorym poprawiono miedzy innymi prace AF przy wspomaganiu diody z lamp speedlite.
    Domowe testy potwierdzaja, ze teraz jest zaowazalnie szybciej, wiec pewnie bedzie to mocno odczowalne na weselu, co przelozy sie na mniejszy odsetek nietrafionych zdjec ;]

  3. #513
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    na miniaturkach to sobie możemy "oceniać i porównywać". pokaz coś w pełnej wielkości jaka daje aparat....
    Regulamin pkt 8.

  4. #514
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Opole
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez YaneC Zobacz posta
    Czy kupić C28 1.8 czy S35 1.4 ?
    Canon 28 1.8 jest lata świetlne optycznie i pod względem wykonania za Sigmą 35/1.4, na 101% Sigma.

  5. #515
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Bez przesady z tymi latami świetlnymi, w dwudziestceósemce budowa i wykonanie porównywalne z sigmą, niemniej optycznie daleko, daleko w tyle. Z kolei AF sigmy pomimo, że to najnowsza konstrukcja może się wiele nauczyć od staruszka. Pisałem już wcześniej, że jak dla kogoś priorytetem jest af, to zapewne zainwestuje i kupi czerwony pasek, a jak priorytetem są inne parametry, to nabędzie sigmę. Sam stałem przed tym dylematem, kasa była przygotowana na elkę, padło na sigmę bo i tak do pracy ostrość ustawiam manualnie, a do zdjęć "kotletowych" af daje radę. Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  6. #516
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Poszukiwacz2006, o której Sigmie rzeczesz ? Miałeś/masz tytułową czy tylko czytales o niej?

    Wysłane z I9100 za pomocą Tapatalk 2

  7. #517
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Napisałem, że padło na sigmę :-)
    Aha, sigma w porównaniu do 28-ósemki to "kawał" szkła, i tu canon też według mnie wypada korzystniej.
    Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  8. #518
    Bywalec Awatar sowask8
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    38
    Posty
    166

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Mozliwe że tak tanio mogą sprzedawać nówke sztukę?? Sigma EX 35mm F1.4 DG HSM for Canon - HITECH M. ŻWIRKO, F. ŻWIRKO SPÓŁKA JAWNA dziwna ta nazwa EX zamiast A
    Canon pełna klatka i do przodu

    http://www.soowsen.blogspot.com

  9. #519

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Witam.
    Ostatnio nabyłem to szkło, bo chciałem miec coś jasnego i szerszego od 50-tki. Sprowadził mi kolega jedną sztukę, bo w sklepie na stanie nie miał tego obiektywu. Miałem lekkie obawy, jak będzie sobie radził z celnością, bo wiadomo...sigma. No i kupiłem. Obiektyw okazał się bardzo celny. Zarówno z bliska, jak i z daleka. Ostrośc, kolorki bajka. W sobotę przetestuję w boju A póki co, jeden przykładzik na 1,4

  10. #520

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Jeśli ktoś potrzebuje to mam w zasięgu ręki trzy 35: canona, sigmę i zeissa. mogę zrobić szybki test w przyszłym tygodniu. Osobiście używam sigmy od grudnia. Jestem bardzo zadowolony. AF jak wiecie wolniejszy niż w canonie ale dla mnie w reportażu nie jest to zauważalne i istotne
    C 5D, Z 16/2,8, C 16-35/2,8 L, C 24-105/4 IS L, C 85-1,2 L, C 135/2 L, C50/1,4, 580EX II + małe domowe studio

Strona 52 z 110 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •