Strona 4 z 110 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1095

Wątek: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    No właśnie, być może ta Sigma nikonowa jaką miałem miała ustawiony programowy "priorytet szybkości" - bo była szybka ale strasznie niecelna. Innych egzemplarzy do Nikona nie miałem. Ta w Canonie chodzi tak, jak widać na załączonym filmiku, niczego nie będę tłumaczył, każdy widzi. Jeśli chodzi o porównanie do Canona - już pisałem, czemu go nie zrobiłem. Za chwilę będzie mkII i nikt na mkI już nie spojrzy, tak,jak to miało miejsce z 24L. tam samo, jak robiłem porównanie tamron 24-70 z Canonem. I szkoda mojej roboty, bo zaraz po teście Canon wypadł ze sprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 30-12-2012 o 13:02
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #32
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    To MkII wychodzi juz ktorys rok z kolei, nie nastawiam sie nawet na niego - chyba ze masz jakis cynk to mrugnij okiem

  3. #33
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Za chwilę będzie mkII
    bedzie, albo i nie bedzie ;]
    z Canonem to jak z kobieta - nigdy nie wiadomo

  4. #34
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Zapialem swoja 35'ke do body i posmigalem z punktu na punkt tak jak Ty - wydaje mi sie ze jest szybciej. Ale takie porownywanie jest o kant ..

    W to ze przetestowales ją w boju wierzę, ale moje sceptyczne nastawienie do tej marki wynikajace z kilku lat stycznosci z nia jest tak silne, ze ciezko jest mi uwierzyc w te rewelacje Jesli to nie problem, to zrob podobny filmik ale wieczorem - jesli mozesz w warunkach przypominajacych ciemnice sal weselnych - obje wiemy ze gdy zaczyna brakowac swiatla AF przestaje byc tak szybki

    No i skrobnij tez cos o samym 6D - jak Ci sie na nim pracowalo? Jak oceniasz AF w porownaniu do 5D2? Tylko moze w watku o 6D, zeby spamu nie robic
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 30-12-2012 o 13:09

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Za chwilę będzie mkII i nikt na mkI już nie spojrzy, tak,jak to miało miejsce z 24L. tam samo, jak robiłem porównanie tamron 24-70 z Canonem. I szkoda mojej roboty, bo zaraz po teście Canon wypadł ze sprzedaży.
    Czyżby niedomówienia z przygotowywania testu dotyczyły już mkII

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    na tapecie nowe szkiełko (właściwie 2 szkiełka, w wersji Canon i Nikon) Sigmy, czyli 35mm f/1.4 DG A HSM. Miało to być porównanie 3 różnych obiektywów, niestety z pewnych względów nie mogę jeszcze upublicznić pewnych rzeczy.
    Ten trzeci to ... :-)

  6. #36

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    nie podoba mi się bokeh w tej sigmie

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Bokeh jest dokładnie taki, jak w 50 1.4 USM - nijaki
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 30-12-2012 o 13:40
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #38
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jeśli chodzi o porównanie do Canona - już pisałem, czemu go nie zrobiłem. Za chwilę będzie mkII i nikt na mkI już nie spojrzy.
    Jak pojawi się Mk II to cena używek Mk I będzie zbliżona do ceny Sigmy więc tym bardziej takie porównanie ma sens.

    Cytat Zamieszczone przez Izabella Bodzioch Zobacz posta
    nie podoba mi się bokeh w tej sigmie
    W 35L jest jeszcze gorszy.

  9. #39
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Też wydaje mi się 35L szybsze niż na filmiku Cichego, ale sprawdzałem z 5d3.
    Bez bezpośredniego porównania z 35L ciężko ocenić tą sigmę. Ostatnio w sklepie porównałem 85mm 1.4 sigmy i canona 85mm 1.8. Sigma miała lepszy kontrast, była jaśniejsza nawet na 1.8 od canona na 1.8, ale canon był dużo szybszy i celniejszy. Na jednej fotce z sigmy ostrość znalazła się 10 cm za oczami. Przesunięcie balansu było o jakieś 150K i trochę Tinty, więc trochę ta sigma ocieplała.
    Ciekaw jestem jak by wyszło ze szkłami 35mm tych firm.
    I jeszcze jedno... czy kąt widzenia tych szkieł jest taki sam, bo 35'tka drugiej 35'tce nie równa.

  10. #40
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Test prędkości, który Cichy pokazałeś niczego nie udowadnia, nie w takich warunkach. Jak pisał Czacha zrób to samo w słabych warunkach, przy wieczornym świetle i powtórz wielokrotnie. Podobnie jak Czacha mam bardzo sceptyczne podejście do systemu autofocusa w obiektywach tej firmy. Kilkanaście lat focenia, kilka Sigm w rękach i zawsze ten sam problem - autofocus i to zarówno pod Nikonem jak i Canonem! Nie przeczę, że szkło działa dobrze, ale z doświadczenia zakładam, że właśnie w niesprzyjających sytuacjach dostanie po dupie od eLki.

Strona 4 z 110 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •