Strona 13 z 110 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1095

Wątek: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

  1. #121
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    39
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Kupilem. Puki co jestem zadowolony. Zobaczymy jak plastyczne bedzie w boju

  2. #122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Michaś, widzę że masz C50 1,4 i jak ma się sigma do niego. Planowałem sprzedać i dołożyć bo 50 na FF trochę za ciasno w pomieszczeniach. Czy warto robić taką zamianę?
    CMEHA - reszta to upgrade

  3. #123
    Dopiero zaczyna Awatar michaś
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Michaś, widzę że masz C50 1,4 i jak ma się sigma do niego. Planowałem sprzedać i dołożyć bo 50 na FF trochę za ciasno w pomieszczeniach. Czy warto robić taką zamianę?
    50-tki zawsze szkoda co do pomieszczeń - sam sobie odpowiedziałeś. Poza tym obiektyw jest znacznie lepiej zbudowany i co bardzo istotne - dużo ostrzejszy. Spokojnie używasz na 1.4 i masz ostro. Nie wiem jaką masz 50 (słyszałem, o różnicach w poszczególnych sztukach), ale tak ostro jak w 35 na 1.4, w 50 jest około 1.8-2.0. Choć podkreślam, że jest to moja opinia i dotyczy tylko moich egzemplarzy wymienionych obiektywów

    W moim przypadku, s35 kalibrowałem na -2. 50 jest +8. Słyszałem o problemach z sigmą i af, ja takowych nie uświadczyłem, poza wspomnianą kalibracją. Moim zdaniem sigma jest lepsza optycznie i mechanicznie. Ogniskowa - kwestia gustu.
    5dmkII,C24LII, S35 1.4, C50 1.4, S85 1.4

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    nie wiem teraz, co w nowym 35L poza uszczelnieniami, IS i w miare rozsadna cena (max 5000 pln)
    Nie powiem, wypowiedź zasługująca na jedną z dwóch nagród:
    1) Dowcip roku
    2) Naiwniak roku


    Cytat Zamieszczone przez pawko Zobacz posta
    dzięki Kuba za test szkiełka !
    czy możesz nam zdradzić gdzie jest zrobiona ta fotka :
    http://www.kubacichocki.pl/test/sigma35/test09.jpg
    Nie liczyłbym iż Kuba zdradzi miejsce zrobienia zdjęcia.
    Niestety również Kuba to sprytny chłopak i profilaktycznie nie włączył GPS-a w 6D (lub ACDSee nie umie odczytać danych )

    Cytat Zamieszczone przez Gregolius Zobacz posta
    Moim zdaniem wcale nie jest beznadziejne. W cale nikt tu z "piejących " co posiada 35L nie wychwala jego cudowności tylko ma malutka przewagę nad tymi co ciągle o niej marzą, praktykę..
    Niestety takie forum. Najlepsi są w tym temacie użytkownicy, którzy wychwalają opisywaną Sigmę jedynie na podstawie testów w necie i również na tej samej podstawie wyśmiewają użytkowników 35L od "zaślepionych Talibów i wyznawców Canona"
    Coś jak wojna Mac vs PC lub iOS vs Android tylko na gruncie fotograficznym

    Jednakże tabelki i tablice, sobie, życie sobie.

    Teraz żeby nie było, że Wyśmiewam Sigmę i to tylko dlatego, że to Sigma.
    Obserwuję wypowiedzi o tym szkle praktycznie zaraz po jego "premierze".
    Czekam na test dużej ilości sztuk kolesi z LensRentals - bo wyniki porównawcze z próbek kilkunastu-kilkudziesięciu-kilkuset egzemplarzy zawsze są najbardziej wiarygodne.
    Niestety nadal pozbawione najważniejszego - empirycznych doznań zebranych podczas normalnego, rzeczywistego użytkowania.
    Jednakże 35/1.4 Sigmy wygląda na razie świetnie i mega kusząco.

    Czekam na 35L mkII- co Canon zaoferuje i za ile - choć tutaj cudów się nie spodziewam. Czyli będzie lepiej, ale drogo. Pytanie na ile lepiej i jak drogo
    Dopuszczam opcję, że trzeba będzie przełamać pewną niechęć do szkieł innych marek (wywołaną empirycznymi doświadczeniami, nie testami w necie i wypowiedziami na forum ) i kto wie, może za jakiś czas Sigma zastąpi 35L będące moim podstawowym szkłem.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #125
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Lublin
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Właśnie dziś dostałem szkiełko Bez rozwodzenia się na za i przeciw powiem, że to najlepiej zaoszczędzone 2 tys. zł Dodam że używałem przez prawie 3 lata 35 1,4 L

  6. #126
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Czyli chyba 28/1,8 pójdzie pod młotek...
    Testował ktoś już Af w warunkach " weselnych"?

  7. #127
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    W najnowszym magazynie FOTO-VIDEO ukazała się mini recenzja - mini test tej sigmy i co by nie mówić to również są pod jej ogromnym wrażeniem i piszą bez ogródek że swojego największego rywala robi na szaro i to bardzo.

  8. #128
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Nie powiem, wypowiedź zasługująca na jedną z dwóch nagród:
    1) Dowcip roku
    2) Naiwniak roku
    uuuuuuu, wybacz brachu.
    widocznie wiesz cos wiecej niz ja.. ;]
    jakis argument?

    *edit*

    tylko blagam, bez rewelacji typu, ze uzywasz 35L od powiedzmy 2 lat i wiesz co potrafi wzgledem sigmy 35/1.4 ktorej na oczy nie widziales, jednak naplywajace z kazdej strony pochwaly, pozytywne opinie i wrazenia z uzytkowania, poparte rzetelnymi danymi z testow to swiatowy spisek, zeby oszukac nasza populacje
    Ostatnio edytowane przez BeatX ; 26-01-2013 o 18:34

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    uuuuuuu, wybacz brachu.
    widocznie wiesz cos wiecej niz ja.. ;]
    jakis argument?

    *edit*

    tylko blagam, bez rewelacji typu, ze uzywasz 35L od powiedzmy 2 lat i wiesz co potrafi wzgledem sigmy 35/1.4 ktorej na oczy nie widziales, jednak naplywajace z kazdej strony pochwaly, pozytywne opinie i wrazenia z uzytkowania, poparte rzetelnymi danymi z testow to swiatowy spisek, zeby oszukac nasza populacje
    Tyczyło się to tego iż chciałbyś 35L mk II z IS za 5tys. zł

    Widzę, że również nie przeczytałeś reszty z tego co napisałem, bo byś wiedział jakie jest moje osobiste stanowisko.

    Polecam spuszczenie klapek z oczu
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  10. #130
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    O czym właściwie jest ta dyskusja ? Chyba o kamuflowanych frustracjach, braku możliwości realizacji potrzeb i nieleczonych chorobach psychicznych ale już nie o obiektywie.

Strona 13 z 110 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •