Strona 100 z 110 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1 000 z 1095

Wątek: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

  1. #991
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Sigma wypadnie lepiej. Ale to tylko moje przeczucie. Zwłaszcza Sigma przymknięta do 1.8. I tak wziąłbym zooma.

  2. #992
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Na testach stałka ma większą rozdzielczość, wypożyczę oba i się zobaczy

  3. #993
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Sigma 35. Ale napisałem. Heh.

  4. #994
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Mam tą sigmę od wczoraj u siebie, wcześniej (jakieś 2-3miechy temu) macałem inny egzemplarz w pro centrum, najbardziej mi zależało na dobrym działaniu AF - wtedy zrobiłem jakieś 5-6 zdjęć "testowych", czego nie lubię ale narzekań na inne sigmy było tyle na tym forum że... padłem powszechnej presji na stres związany ze szkłami tego producenta. Zdjęcia "testowe" były ok, trafianie bez problemu (używam 5D I - więc punkt środkowy na co nauczyłem się nie narzekać). Egzemplarz ostatni jaki mieli na stanie. Z kolei egzemplarz, który jest u mnie nie pochodzi z procentrum, ale to bez znaczenia - dystrybucja polska, gwarancja 2+1.

    Spostrzeżenia na szybko:

    - optycznie już chyba wszystko zostało powiedziane - ostro, kontrastowo od f/1.4 itd, winieta jak w 35L (miałem-używałem)
    - odwzorowanie kolorów, które tak bardzo podobało mi się w 35L - porównywalne, potrzeba dłuższego czasu do oceny
    - AF - jeżeli chodzi o szybkość to porównałbym go do canona 50/1.4 (którego mam, żeby nie było), jeżeli chodzi o kulturę pracy to umieściłbym sigmę pomiędzy micro USM a pełnym USM (jednak bliżej pełnego USM), jeżeli chodzi o celność - tak samo jak 35L tyle że w gorszym świetle dłużej nieco to zajmuje (wszystko to dotyczy centralnego punktu AF, trybu one-shot - innych nie używam, nie mam porównania, nie oceniam). Na 40D też jest celnie, obiektyw działa też trochę żwawiej niż na 5dI - to samo z resztą dotyczy innych szkieł.
    - mechanicznie - jest ok, używałem też zeissów więc zachwycać się nie będę, chociaż szczególnie jak się ostrość ustawi gdzieś na połowie skali ostrości (okolice 0,6m) i obiektywem delikatnie pomacha to coś tam w środku się rusza - nie wiem czy tak ma być


    Dłuższe "sprawozdanie" z jakimiś przykładami zdjęciowymi dam jak szkła poużywam ;-)
    5D I + Sigma 35mm + Canon 100mm

  5. #995
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Cytat Zamieszczone przez kaindox Zobacz posta
    Nie tylko ta eLka jest plastikowa, rozkręcałem ostatnio 70-200 IS i ilość plastiku niemile mnie rozczarowała.
    Ale obudowy - korpusu w przeciwieństwie do 35L z plastiku nie ma

    Nie że jest to jakaś lipa - bo pewnie jest solidny, ale sam fakt że wydaje się ponad 5k na obiektyw obudowany tworzywem może pozostawiać pewien niesmak

    ps. a w śród posiadaczy markowych manuali powoduje to pewnie szyderczy uśmieszek
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 09-02-2014 o 13:58

  6. #996
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    pytanie z innej beczki:

    Mogę podpiąć te sigme pod mega starego analoga ???? Czy tam jakies inne napięcia są czy ucs i moge spalnik silnik lub inne dziwne historie ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  7. #997
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    ??????????????
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  8. #998
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Ja nie widzę przeszkód. EF to EF. Pytanie na ile to celne będzie.

  9. #999
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Od 1987 roku system EF i jakoś działa.
    Stare obiektywy mogą nie dawać dobrego obrazka na "gęstych" cyfrowych nowych matrycach, ale w drugą stronę to powinno lepiej działać.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 11-07-2014 o 21:47

  10. #1000
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: SIGMA 35/1.4 A DG HSM - recenzja

    Coś nie mogę sobie poradzić z regulacją front focusa. Jak ustawie na metr to powyżej 2m się rozjeżdża i jak ustawie w dal to z bliska znów wraca. Na 6d i 5d mk2 to samo.

Strona 100 z 110 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •