Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

  1. #1
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Witam wszystkich przedświątecznie.
    Pytanie do praktyków. Posiadam obecnie 1DmkIV, jednak zastanawiam się z różnych względów nad zamianą na DSIII. Zastosowanie, a jakże - repo ślubo-weselne
    Zdaję sobie sprawę z tego, że to różne generacje AF, ponadto mam na względzie problemy z modułem z DSIII (a raczej z jego wczesnymi wersjami w 1DmkIII).
    Koledzy mający do czynienia z obiema jedynkami - możecie napisać coś o porównaniu skuteczności tych dwu układów - zarówno w ONE jak i SERVO? Chodzi mi głównie o celność i skuteczność w trudnych warunkach, pod światło i ze stałkami 24L-135L.
    CANON...

  2. #2
    Coś już napisał Awatar Hadrian
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Wawa
    Posty
    79

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    nie widzę wielkich, w repo używam DS 50%, IV 25%, M9 25% 5D 1% dla mnie af w IV jest lepszy ale nie na tyle żeby zwracać na to uwagę - a może to tylko większa GO - ja wole DS od IV

  3. #3
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Co prawda mam zwykłą trójkę, nie DS ale w porównaniu do MKIV to ... nie ma żadnego porównania. MKIV jest zdecydowanie lepszy, zarówno w SINGLE jak i SERVO. W końcu ta masa ustawień, które tu i tu są dostępne, w MKIV przynoszą efekty w zależności od sytuacji zdjęciowej. W MKIII można było sobie ustawiać a wpływu ustawień na działanie AF widać nie było.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  4. #4
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Dzięki za odzew. Zastanawia mnie m.in. jedna rzecz - zastosowanie tych samych czujników (chodzi mi o rozmiar, nie typ) w modelu FF co w cropie skutkuje tym, że na matówce w pełnej klatce są one fizycznie MNIEJSZE, więc mamy łatwiej "trafić" polem af w konkretny cel (np gębę wujka Józka) - ma to przełożenie w praktyce czy nie widzisz różnicy? Taki mimowolny spoot AF
    CANON...

  5. #5

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Witaj
    Mam 1ds III, w dużej często korzystam razem z 24 1.4, zdarzają się nietrafione fotki, czasem sporo,jednak w ogólnym rozrachunku jest bardzo dobrze. Pamiętaj kupuijąc 1ds III, musisz się liczyć z beznadziejnym wyświetlaczem (jak w 40D) oraz stosunkowo małym zakresem ISO (w porównaniu do nowych aparatów), choć mi generalnie wystarcza i jak dla mnie 3200 jest ok. Powiem tak jakiś czas temu chciałem zamienić na 1dmkIV, teraz chciałbym dokupić do kompletu.
    pzdr
    "kto nie był buntownikiem za młodu, ten umrze świnią na starość..."

  6. #6
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Dziękuję za głosy.
    Jeżeli Panowie pozwolicie, pozostawię na chwilę DSIII w spokoju, bo być może będę miał możliwość organoleptycznego sprawdzenia AF, natomiast zadam tu pytanie, które, mam taką nadzieję, Was nie zirytuje
    Rzecz się tyczy 1D mkIV. Jaka konfiguracja C.fn III 2,3,4,5, 8 sprawdza się u Was najlepiej w repo na jasnych stałkach w ciemnych salach. Nie odsyłajcie mnie proszę do instrukcji - chcę ewentualne Wasze rozwiązania potraktować jako punkt wyjścia do korekty swoich ustawień/przyzwyczajeń (może błędnych..)
    CANON...

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Mam "okazję" nabyć 1ds III i się zastanawiam czy warto płacić za niego 7.8k pln, czy jednak wejść w posiadanie 6d. Wiem że to dwie różne puszki i różne generacje. Jednak do ds'a bardziej mnie ciągnie mimo kiepskiego ekranu i braku mega wysokiego iso. Mogę liczyć na opinię włascicieli ds III?
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Ekranik w zupełności wystarcza do analizy kadru i histogramu.Jak w każdym aparacie.Robiąc RAW czy JPEG wiem że go nie zobaczę,a czy obejrzę mniej czy bardziej udany pliczek podgłądowy to mi...obojętne :-).
    Zależy co jest dla Ciebie priorytetem.Jeśli studio,jakość,trwałosc,wytrzymałośc,powtarzal ność parametrów, to na pewno Ds.Jeśli kompaktowość ,mały ciężar,podróże to zastanowiłbym się nad szóstką ,głównie ze względu na ISO..Ale jak dla mnie to czułość na analogach była jaka była i robiłem zdjęcia,więc i teraz dla mnie to nie jest priorytetem.,
    Niemniej to bardzo indywidualna sprawa.Najlepiej zrób po sto fotek z każdego w tych samych warunkach ..
    to nie wyścigi a zakup na parę lat.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 15-01-2013 o 17:32

  9. #9

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Fakt ekranik do kitu, ale już dwa razy chciałem sprzedać mojego Ds i jakoś nie mogę ( w sensie, że szkoda go) to naprawdę dobry sprzęt mimo swoich lat. Co do ISO w sumie można powiedzieć, że wystarcza. Jeśli nie miałeś nigdy 1 to nie zrozumiesz , mam tez 5dIII ale zdecydowanie lepiej mi sięgać po 1, nie wiem dlaczego tak jest, ona poprostu leży w dłoni, jakby była szyta na miarę, wszystko jest na miejscu nic nie trzeszczy, działa zawsze. Nie mówię, że w innych puszkach coś nie tak ale, w przyszłości na bank sprzedam 5 i kupi kolejną 1. Tak już jest
    "kto nie był buntownikiem za młodu, ten umrze świnią na starość..."

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: AF 1DmkIV vs 1DsMKIII

    Jestem świadomym użytkownikiem sprzętu jaki posiadam. Dlatego też znam jego ograniczenia. W obecnej puszce najbardziej przeszkadza mi AF, rzadziej brak wysokiego iso.

    @janmar właśnie przez wzgląd na fakt, że przez lata robiłem zdjęcia analogiem byłem i chyba nadal jestem przyzwyczajony do dość niskich czułości. Nie mam ciśnienia na zmianę puszki i nie mam też możliwości żeby pożyczyć 1ds. Faktycznie to mógłby być idealny pomysł.

    @oszczepnik dlaczego jednak nie sprzedałeś ds'a? Został jako backup?

    --- Kolejny post ---

    Jestem świadomym użytkownikiem sprzętu jaki posiadam. Dlatego też znam jego ograniczenia. W obecnej puszce najbardziej przeszkadza mi AF, rzadziej brak wysokiego iso.

    @janmar właśnie przez wzgląd na fakt, że przez lata robiłem zdjęcia analogiem byłem i chyba nadal jestem przyzwyczajony do dość niskich czułości. Nie mam ciśnienia na zmianę puszki i nie mam też możliwości żeby pożyczyć 1ds. Faktycznie to mógłby być idealny pomysł.

    @oszczepnik dlaczego jednak nie sprzedałeś ds'a? Został jako backup?
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •