Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Sportowa kamera gopro ? sony ?

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Poszukaj backstage z tych GP3, najlepsze ujecia sa z przeroznych rigow ktore zabijaja "kompaktowosc" kamerki do amatorskich zastosowan.Dlatego najlepiej wychodza ujecie naturalnie stabilizowane,z nart to w puchu(raczej usa niz heli we francji), w powietrzu, podwodne itd. Duzo probowalem i na rowerze nie da sie tak ustabilizowac bez jakiegos zyro...a najlepiej rozwinac tyrolke


    Wiadomosc wyslana z urzadzenia przenosnego
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Trafiłem na taką kompilację i zastanawiam się w jaki sposób są stabilizowane ujęcia. Imho w wodzie lub w powietrzu obraz nie musi być stabilizowany, ale ciekawi mnie jak np. na motocyklu, rowerze czy desce udaje się nagrać płynne sceny?
    Stabilizacja? Zdaję sobie sprawę z istnienia merlina, gyro, a ciekawią mnie rozwiązania zastosowane w w/w filmie.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    Trafiłem na taką kompilację i zastanawiam się w jaki sposób są stabilizowane ujęcia. Imho w wodzie lub w powietrzu obraz nie musi być stabilizowany, ale ciekawi mnie jak np. na motocyklu, rowerze czy desce udaje się nagrać płynne sceny?
    Stabilizacja? Zdaję sobie sprawę z istnienia merlina, gyro, a ciekawią mnie rozwiązania zastosowane w w/w filmie.
    W tej kompilacji większość ujęć nie jest kręcona h3 bo są to ujęcia z przed kilku lat które widziałem wcześniej, może pierwszym go pro to kręcono ale na pewno nie hero 3.

    Co do tych wszystkich filmów promo kręcone są one bardzo profesjonalnie, dużo jest na sliderach, wózkach oraz kranach co daje płynność.
    ujęcia kręcone np z kasku an rowerze są bardzo krótkie często w slow motion i ciężko określić tak naprawdę jakość.


    Na pewno na chwilę obecną h3 oferuje największe możliwości. Co do Sony to chyba nikt go tak naprawdę nie testował:/


    ps

    sprawdźcie ten filmik tu można ocenić czy trzęsie obrazem czy nie
    Ostatnio edytowane przez spr ; 29-12-2012 o 17:23
    L-dorado
    blog

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Trzesie na pewno duzo bardziej niz widac,przeciez to edytowane jest w pp, w moim prostym vegasie jest algorytm antywstrzasowy, choc po prawdzie nie uzyskalem nigdy tak dobrego wytlumienia przy zachowaniu kadru i jakosci.

    Jeszcze slowo co poprawiono w GP3
    -dzwiek mniej szumow lapie
    -wb
    -czas reakcji na zmiany ekspozycji
    -60 fps tez w 1080
    -4k
    -praca z pilotem

    Chyba tyle z wazniejszych.


    Wiadomosc wyslana z urzadzenia przenosnego
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    O GP3 nie bałbym się wcale! Jest na rynku wiele kamer ale żadna nie dorównuje jakością obrazu do GP3. Sony ma mega dobry sensor w sumie dalej najlepszy obraz w złym świetle. Względem GP3 inaczej odwzorowuje kolory barwy. Ciekaw jestem czy ktoś zrobi poważne testy porównawcze kamer SAC i GP3. O wiele lepsze niż te fanowskie porównania które również są dobre.

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    "Gdyby ktoś znalazł jakoś miarodajną opinię posiadacza lub sam posiadał poproszę o link lub zapraszam do dyskusji."

    Mówisz i masz...

    New videos everyday! - YouTube

    Jest to kanał na którym fajny gość testuje GoPro Hero...

    Sam posiadam 550D i osprzęt ( eSlider, eSkater i inne ), ML2.3 i jestem zadowolony z małym ale...

    To "małe ale", mówi mi, że Hero 3 może być kapitalnym UZUPEŁNIENIEM w kręceniu filmów, time lapse i zdjęć.

  7. #37
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Hmm jednak wybiorę GP gdybym miał jeszcze jedną GP to jako 3'cią wzioł bym Sony Action Cam tyle. Ale czekam na CES może coś ciekawego jeszcze powstanie.

  8. #38

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Osobiście używam GoPro Hero 2 i jestem bardzo zadowolony. Bardzo fajnie sprawdza się wi-fi becpac (nakładka na tył kamery) który umożliwia zdalna sterowanie przez pilota oraz przekaz obrazu na żywo na iPhona. Co do ekranika to można dokupić w formie becpac'a, a nagrywanie w ciemność już w hero 2 nie jest problemem a podobna w 3 jeszcze bardziej to poprawili. W hero 3 bardzo dużą zaletą jest 60 fps przy Full HD oraz rozdzielczość 4K (czyli ponad 4000 pikseli na dłuższym boku). Kamery GoPro są naprwde godne polecenia.

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    Cytat Zamieszczone przez Jan Szlagowski Zobacz posta
    W hero 3 bardzo dużą zaletą jest 60 fps przy Full HD oraz rozdzielczość 4K (czyli ponad 4000 pikseli na dłuższym boku). Kamery GoPro są naprwde godne polecenia.
    Te 4K to z tego co piszą po forach to trochę na wyrost - raczej nie ma się czym podniecać .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Sportowa kamera gopro ? sony ?

    I przy 4K - kamerka nagrywa chyba tylko z szybkością 17 klatek/s.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •