Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #111
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Wprawdzie to nie do mnie, ale odpowiem, bo też się "jarałem" felietonami Sunderlanda. Wydaje mi się, że chodziło tu o przykłąd kogoś, kto jest krytykiem i potrafi ocenić czyjeś zdjęcia, ale sam ma też bogaty dorobek fotograficzny. I to ja podałem ten przykład. Ale oczywiście zgodzę się, że często popadamy w zachwyt, w rodzaju - Widzieliście? Kiler mnie poznał!
    Rzecz w tym, żeby zachować jakiś umiar, a tak w ogóle, zwrócić uwagę na to - co mi powiedział o moich zdjęciach, a dopiero później - kto mi powiedział.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 12-11-2021 o 22:28
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ten wątek dotyczy tego GDZIE SIĘ UCZYĆ.
    Kolega wcześniej podał nazwisko, a że mam listy od tego pana, to o tym napisałem. Uważam za całkowicie bez sensu wstawianie w tym wątku zdjęć opublikowanych w miesięczniku 50 lat temu, pewnie trzeba by było, od razu i te opinie!!! Nie ze wszystkim co napisał Sunderland się zgadzałem i dzisiaj zgadzam, miał on już wówczas nieco staroświeckie podejście do kadrowania.
    Wątek jest o tym GDZIE SIĘ UCZYĆ. Mogę odpowiedzieć GDZIE JA SIĘ UCZĘ.
    1. Pochodzę z fotograficznej rodziny więc technikę wyssałem z mlekiem matki, która pracowała jak retuszerka w zakładzie foto. Od najmłodszych lat obracałem się w świecie ciemni, czerwonej żarówki, powiększalników, kuwet, itd. itp. Kwestią było tylko kiedy zacznę to robić foto na własny rachunek.
    2. Od ponad 20 lat uczestniczę w międzynarodowych warsztatach fotograficznych, warsztaty trwają trzy dni, wykładają na nich najwybitniejsi polscy i nie tylko wykładowcy fotografii.
    3. Uczestniczę w krajowych jak i międzynarodowych imprezach fotograficznych.
    4. Od kilkudziesięciu lat jeżdżę na plenery fotograficzne w Polsce i za granicą.
    5. Sam organizowałem takie plenery, obecnie jestem na fotograficznej emeryturze.
    6. Od wielu lat posiadam własną witrynę poświęconą fotografii.

    KEEK prosił o portfolio – nie mam czegoś takiego. Owszem kiedyś miałem takie coś w internecie ale dwa razy moje fotografie były sprzedawane na allegro, od tego czasu zdjęć tam nie ma.
    Portfolio potrzebne jest komuś, kto chce uzyskać zlecenia, złapać klienta, potrzebuje reklamy.
    Ja już tego nie potrzebuję, więc po co mi portfolio???
    W roku 2012 zrezygnowałem całkowicie z prezentowania moich zdjęć na wystawach.
    W roku 2015 zrezygnowałem z prezentacji fotografii w formie godzinnego spektaklu multimedialnego. Od czasu do czasu wysyłam coś na konkursy: Australia, RPA, Włochy, Francja, Hiszpania, Anglia, Polska.
    A poza tym nuda i nic nierobienie.

  3. #113
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    6. Od wielu lat posiadam własną witrynę poświęconą fotografii.
    Śmiało! Nie kryguj się!

  4. #114
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Śmiało! Nie kryguj się!
    Proszę bardzo nie mam się czego wstydzić:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Zaim

    http://www.zaim.pl/

  5. #115
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Proszę bardzo nie mam się czego wstydzić:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Zaim

    http://www.zaim.pl/
    No i cholera znowu mam blokadę. Ciągnąc wątek wyjdę na frustrata ziejącego nienawiścią - tym bardziej, że uprzedzałeś iż portfolio Ci niepotrzebne - nie potrzebujesz reklamy, nie łapiesz klientów. Nie sądzisz jednak, że o wartości twórcy decydują jego dzieła a nie jego biografie? Przepraszm Cię, bez emocji, na spokojnie, bez złośliwości - ale ja tego nie kupuję. Nie można tak. Słowa, słowa, słowa a za słowami gęsta mgła i nicość. Ludzie mają w BIO wpisane więcej niż pokazują zdjęć. Niektórzy są bardziej znani z gadania o swoich projektach niż z nich samych. Nie rozumiem tego. Nigdy tego nie rozumiałem.
    Pozdrawiam Cię bez złośliwości, hejtu i takich tam. To raczej smutna refleksja, smutnego pana w średnim wieku. I w kontrodpowiedzi pozwolę sobie zaprezentować linka do swojego bio: ABOUT

    PS. Ja wiem, że internet to proteza rzeczywistości, ale nie lepiej zostawić po sobie stronę ze zdjęciami niż tyle niepotrzebnych już słów?
    Ostatnio edytowane przez KEEK ; 13-11-2021 o 11:37

  6. #116
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    KEEK
    Napisałeś:
    1. . . o wartości twórcy decydują jego dzieła a nie jego biografie? . . . bardzo słusznie, tylko jak sprawdzić czy dane dzieło jest wartościowe, czy niekoniecznie.

    ad 1. ja sprawdzałem wartość swoich fotografii wysyłając je na międzynarodowe konkursy i festiwale na całym świecie. Różne środowiska,, różne mentalności, różne sposoby oceny.

    2. . . .za słowami gęsta mgła i nicość. Ludzie mają w BIO wpisane więcej niż pokazują zdjęć.

    ad 2. pokazywałem swoje zdjęcia na wystawach, w internecie nie muszę tego robić, potem ktoś (zamiast papieru 40x60 cm) ogląda to na smartfonie , jadąc na hulajnodze i marudzi, że jakość nie ta.

    3.. . . nie lepiej zostawić po sobie stronę ze zdjęciami niż tyle niepotrzebnych już słów?

    ad 3. swoje fotografie wydaję na papierze w formie albumów, aktualnie mam ich 66.
    Czego jeszcze oczekujesz, że mam to wszystko zapakować a walizy i pojechać pokazać Tobie,
    czy też uważasz, że mam tysiące zdjęć wepchać na stronę w necie, po co, to zupełnie bez sensu.

    Uważam, że spełniłem się w fotografii i nic już udowadniać nie muszę, nie odczuwam takiej potrzeby. Dlaczego więc nadal od czasu do czasu wysyłam zdjęcia za granicę, a dlatego, że z ludźmi tymi utrzymuje kontakt od wielu lat, przysyłają zaproszenia, trudno im odmówić.

    Przed widzami odbiorcami moich fotografii stawałem twarzą w twarz wysłuchując ich opinii i uwag, (często bardzo bolesnych),
    ponad 300 razy, (wernisaże wystaw plus dyskusje po zakończonych spektaklach audiowizualnych).
    To było dla mnie ważne a nie opinie od jakichś osób z internetu wstydzących się swojego imienia i nazwiska, kryjących się za pseudonimami.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 13-11-2021 o 12:12

  7. #117
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    OK. Jacek. Rozumiem Twój punkt widzenia, ale się z nim nie zgadzam. Myślę, że pozostaniemy przy swoich zdaniach.

  8. #118
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Panowie. To też OT.
    Udowadniacie sobie, kto ma większego zupełnie niepotrzebnie. Można mieć różne poglądy, a wielkość dorobku nie przesadza, że ten z większym ma rację. Są różne doświadczenia życiowe, są sprawy subiektywne. Tu nie będzie werdyktu rację ma x".
    Chyba w ogóle zapomnieliśmy o co jest spór.
    Proponuję skończyć OT, bo szkoda pisać coś, co zostanie (po części) usunięte.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #119
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Panowie. To też OT.
    Udowadniacie sobie, kto ma większego zupełnie niepotrzebnie. Można mieć różne poglądy, a wielkość dorobku nie przesadza, że ten z większym ma rację. Są różne doświadczenia życiowe, są sprawy subiektywne. Tu nie będzie werdyktu rację ma x".
    Chyba w ogóle zapomnieliśmy o co jest spór.
    Proponuję skończyć OT, bo szkoda pisać coś, co zostanie (po części) usunięte.
    Żenujący trochę ten zamordyzm. Bo akurat to co pomiędzy w tej dyskusji jest więcej warte niż wrzucanie linków do następnych, nudnych warsztatów foto. Ale OK. To na szczęście nie moja piaskownica.

  10. #120
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Na zakończenie miłej wymiany zdań - anegdota na temat: „pokaż mi swoje portfolio powiem ci co umiesz.” Kiedyś zacząłem bawić się wstawianiem fotografii do internetowej galerii foto, ale miałem zasadę taką, że jak wstawiałem drugie zdjęcie, to usuwałem pierwsze, czyli cały czas miałem w swoim portfolio tej galerii tylko jedno zdjęcie. Jak komuś obcemu zaopiniowałem krytycznie jego zdjęcie, reakcja zawsze była taka sama, zamiast zastanowić się nad tym co napisałem, wpadał do mojego portfolio widział jedno zdjęcie, więc od razu pisał: „ …..ty g…...wiesz o fotografii, bo masz tylko jedno zdjęcie. Naucz się czegoś zanim zaczniesz krytykować. ….”
    Zadufanych krytyka boli, wolą wazelinę, która ich tuczy, pompuje balon, nie chcą się uczyć, czytają bez zrozumienia.
    Na początku lat 2000 wstawiałem zdjęcia do amerykańskiej galerii foto i dyskutowałem z innymi wymieniałem się opiniami. Po prawie dwóch latach wymiany opinii z innym userem, nagle okazało się, że jest Polakiem, mało tego mieszka na sąsiedniej ulicy, spotykamy się w tym samym sklepie.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •