Strona 6 z 86 PierwszyPierwszy ... 456781656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #51
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Bardzo udane, miekkie, pastelowe, kadry takie jak trzeba - kamusznika lubie najbardziej.......

  2. #52
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Kolejne udane strzały.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  3. #53

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Te zdjecia to w wiekszosci ladne atlasy w przyzwoitej jakosci, mysle ze jesli chcesz sie rozwijac to powinienes pojsc dalej i poeksperymentowac troche ze swiatlem a takze zaczac polowac na ciekawe momenty.
    Ostatnio edytowane przez greg01 ; 27-03-2013 o 22:23

  4. #54
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki za komentarze.
    Cytat Zamieszczone przez greg01 Zobacz posta
    Te zdjecia to w wiekszosci ladne atlasy w przyzwoitej jakosci
    W większości tak jest.
    Cytat Zamieszczone przez greg01 Zobacz posta
    ..., mysle ze jesli chcesz sie rozwijac to powinienes pojsc dalej i poeksperymentowac troche ze swiatlem ...
    Starałem się robić coś o wschodzie słońca pod światło, ale marnie mi to szło. Jeśli masz jakieś pomysły które mógłbyś przekazać chętnie poczytam i wypróbuję. Jednak mieszkam w krainie deszczowców i światło słoneczne to ja tu mam średnio raz na 4-5 wyjazdów. Często jest tak, że właśnie z braku jakiegokolwiek światła, zdjęcia po całym dniu idą prosto do kosza.
    Dodatkowo robiąc ptaki wodne mam ograniczone pole światła bo tylko z jednej grumt na którym jestem, a z drugiej już woda.

    Kolejna sprawa np w przypadku maskonurów, alk czy nurzyków to one były robione na wyspie, która jest prywatna. Pomijam kwestę że żeby się tam dostać to trzeba zapłacić, ale na wyspie można przebywać tylko od około 9 rano do 15.00, więc na piękne światło to nie ma co liczyć w tych godzinach czasu letniego, a tylko w tym okresie są na lęgowiskach.

    Cytat Zamieszczone przez greg01 Zobacz posta
    ... takze zaczac polowac na ciekawe momenty.
    Ktoś mi kiedyś napisał że to co robię jest nudne. Wziąłem to sobie do serca i teraz staram się robić właśnie te ciekawsze momenty z życia ptaków. Ale ja w większości robię ptaki wodne, bo te tu mam. Weźmy przykład ostatniego zdjęcia, szlamnika. Co można się spodziewać po ptaku z taką nazwą? Tylko to że chodzi po szlamie i jest to nudne. Dlatego przedstawiłem go w czasie czyszczenia piór, co pakazuje jego nieskrępowanie .
    Ohary w trakcie toków, tu niestety nie miałem światła.
    Głuptaki nanoszące rośliny do gniazd.
    Świstun, podczas świastania, gdzie można to zaobserwować tylko w określonej porze roku podczas toków.
    Jeśli mam przed obiektywem jakiś ciężki do złapania gatunek to nie będę czekał aż zrobi coś ciekawego tylko ustrzeliwuję go do kolekcji. Dopiero na następnym wyjeździe staram się mieć coś ciekawszego.
    Jeśli natomiast mam jakiś pospolity gatunek jak np. mewy śmieszki http://www.canon-board.info/przyroda...ml#post1139876 to te staram się dać inaczej żeby mieć jakieś przebicie.
    Ja nie nęcę ptaków, wszystko co robię jest w pełni naturalne, jak coś podleci to super, jak nie to trudno. Nie zawsze jest możliwość zgrać wszyskiego jak światło, model, tło, akcja, dystans.
    Ale dzięki greg01 za taki komentarz bo dzięki takiej włąśnie krytyce nauczyłem się przed wciśnięciem spustu przemyśleć czy to co zrobię będzie w jakiś sposób ciekawe.

    Dorzucam kolejne z intymnych momentów mew śmieszek. Wylądowały pod wieczór zaraz przed moim namiotem czatownią i czuły sie dość swobodnie.
    51. Toki, czyli synchronizacja

    52. gotowość

    53.

    54.

  5. #55
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    mkkaczy - fajny opis, jakbym siebie widzial , uzywam niemal takich samych "imponderabiliow".
    To nieprawda, ze zdjecia pokazane tutaj to tylko atlasy np. nurzyki wykraczaja daleko poza taki styl - tylko ten kto je widzial, wie jak trudno je dobrze uchwycic......

  6. #56

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    mkkaczy, z tymi pomyslami na zdjecia to nie taka prosta sprawa zeby je napisac tu i teraz, a to dlatego bo pomysl do glowy przychodzi zazwyczaj na miejscu kiedy sie ma przed oczami dane warunki terenowe itp, ja ptaki fotografowalem zazwyczaj wczesnym switem lub poznym popoludniem, czesto bywalo tak ze o godzinie 7.00 rano bylo juz dla mnie za pozno i schodzilem ze zdjec poniewaz swiatlo bylo zbyt ostre jak dla mnie. Ja rozumiem ze na dzien dzisiejszy nie masz zabaradzo mozliwosci fotografowac inaczej bo tak jak piszesz czas na wyspie Cie ogranicza ale trzeba sie cieszyc ze masz przynajmniej to Jesli chodzi o ciekawosc zdjec to uwazam ze na takie zdjecie sklada sie nie tylko moment ale i cala otoczka, ja zazwyczaj zwracalem uwage na tło, światło, poze, moment, gatunek i jakosc zdjecia, ptak musi byc żyleta na pieknie rozmytym tle no i oczywiscie nie kadruje zdjec, dla mnie pelny kadr to swietosc. Mysle ze jesli sie spelni te warunki to sukces murowany. Nie zrazaj sie tym co ktos pisze ze np twoje zdjecia sa nudne itp, nie odrazu rzym zbudowano, bede tu zagladal i bede Cie dopingowal bo widze ze talent masz Jakim sprzetem fotografujesz? Pytam poniewaz jakosc tych zdjec mi troche nie lezy. Acha, byl bym zapomnial, unikal bym lapania w kadrze nieba, nie jest to regula ale tak jest lepiej
    Ostatnio edytowane przez greg01 ; 28-03-2013 o 22:09

  7. #57
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki Max13 i greg01.
    Ja tamten rok spędziłem bardziej na poznawaniu sprzętu i większość zdjęć robiona była z podchodu. A zdjęcia z wcześniejszych lat są na dysku i tam już zostaną.
    Ten rok przeznaczam na czatownie, dokładnie sztuki maskowania i poznawania samego siebie w trudnych warunkach. Już widzę że czatownia daje nieporównywalnie lepsze efekty, choćby naturalniejsze zachowanie ptaków w moim otoczeniu.
    Na dzień dzisiejszy fotografuję głównie na tym samym jeziorze (zdjęcie z czatownią na górze). Jest ono około 100m od morza i niestety przypływy też dają o sobie znać, bo 2 razy w ciągu doby poziom wody sie na nim zmienia. Niewiele, ale to wystarcza żeby na prawie płaskim terenie woda weszła parę metrów w ląd. A zwiększyć dystans o parę metrów to kolejne kropowanie. Jednak jezioro ma ogromny potencjał jeśli chodzi o ptaki wodne.
    Rycyki - YouTube
    A tu krwawodzioby w porannym świetle, z któwym miałem problem.
    krwawodzioby - YouTube

    Z tego również względu mam czatownie mobilną którą mogę w każdej chwili przeciągnąć w inne miejsce no i oczywiście nie mam możliwości postawienia czegoś na stałe. To ma status rezerwatu, choć ostatnio dzieciaki na motorach krosowych jeździły obok mnie.
    Kilka razy w tym roku wybrałem się przed świtem ale tego na obecną chwilę mam już trochę dość. Nie chodzi tutaj o poranne wstawanie, 1,5 godzinny dojazd, przejście parę kilometrów z ekwipunkiem i rozbicie go przed świtem, ale o pogodę. Normalnie sprawdzam parę godzin przed wyjazdem i mało kiedy się sprawdza (uroki klimatu morskiego). Normalnie .... mnie strzela kiedy robię takie poświęcenie i w czasie kiedy powininem dostać ładne światło dostaję godzinę deszczu.

    Ja również zwracam uwagę na tło, światło itd. Jeśli nie kadrujeszcz zdjęć, to musiasz je mieć bardzo blisko i mam tu na myśli dystans jakiś maksymalnie 5 m dla małych ptaszków, i 10m-15m dla większych. A niestety na tak małym dystansie ptaki słyszą wszystko i ich naturalność idzie się... Tak to u mnie wygląda na 7D+400 L 5.6, bo tym się posługuje. Dlatego myślałem też o 5DIII dla jego cichej migawki a może 7DII to będzie miał. Ale są i chwile kiedy mam nieskrępowane ptaszorki za blisko i na tą okazję mam pierścień pośredni do stałki. Z jakości ogólnie jestem zadowolony, może coś w obróbce mi nie wychodzi a może niektóre to za duże kropy ratowane ostrzeniem i nieudolnym odszumianiem.
    Co do unikanie nieba to dzięki za radę, będę starał się go unikać, choć wolę unikać domów w tle których też nie brakuje, a robiąc na tak płaskim terenie i z jak najniższego poziomu niebo czy zabudowa czasami wchodzi w kadr. Mam na myśli takie trefne tło

    Ale jak piszesz nie od razu Rzym zbudowano a ja jeszcze mam zamiar trochę pożyć, więc coś ciekawego się pewnie ustrzeli. Dla mnie to przede wszystkim radość przebywania w naturze i mogę robić sam coś co do tej pory oglądałem tylko w TV.
    Pozdrawiam.

  8. #58

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Sprzet masz dobry, ta 400/5.6 daje taka jakosc ze czasem obrazek jest naprawde bardzo podobny do tego z 300/2.8 dlatego zdjecia powinny byc zyleta a u Ciebie tego nie widac, mysle ze kropowanie sprawia ze ta jakosc ucieka gdzies w las. Zdjecia bez jakosci nie sa juz tak atrakcyjne niestety dla oka. Ale jesli Ci tak bardzo na tym nie zalezy i czerpiesz przede wszystkim radosc z obcowania z natura a fotki to efekt uboczny to problemu nie ma, i pisze to naprawde szczerze bez zadnej zlosliwosci. Natomiast jesli Ci zalezy na sukcesie, zeby zdjecia robily na ludziach wrazenie, zeby nie pisali ze zdjecia sa nudne to musisz podejsc do tematu inaczej. Fakt, czasem inaczej sie nie da bo warunki nie pozwalaja ale mozna sprobowac fotografowac w innym srodowisku niz woda. Ja pamietam mialem taka manie fotografowania na stawach hodowlanych jednak przyszedl czas ze zaczely mnie fascynowac łąki, las, skarpy itd.
    W moim przypadku bylo tak, nie bylo dobrego tla, swiatla czy odleglosci takiej jakiej bym sobie zyczyl to do tematu nie podchodzilem, szukalem czegos innego, wolal bym sfotografowac poprawnie wrobla w rewelacyjnej jakosci niz dajmy na to żołne z kiepskim tłem z duzej odleglosci ktora musial bym potem kropowac, czego efektem bylo by zdjecie ptaka w kiepskiej jakosci na nieciekawym tle, moral nasuwa sie sam..
    Pozdrawiam.

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez greg01 Zobacz posta
    ta 400/5.6 daje taka jakosc ze czasem obrazek jest naprawde bardzo podobny do tego z 300/2.8
    Zgadza się ... tylko jest jedno małe a'le. Obiektyw ten jest światłolubny i żeby mógł on pokazać swój pazur, to trzeba dać mu trochę dobrego światełka. Biorąc pod uwagę w jakich warunkach pstrykał mkkaczy to zdjęcia są bardzo udane.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #60

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Zgadza się ... tylko jest jedno małe a'le. Obiektyw ten jest światłolubny i żeby mógł on pokazać swój pazur, to trzeba dać mu trochę dobrego światełka. Biorąc pod uwagę w jakich warunkach pstrykał mkkaczy to zdjęcia są bardzo udane.
    Biorac pod uwage w jakich warunkach pstrykal.. wyszlo to co widac a ja pisze co widze i nie patrze na to jakim obiektywem byly zdjecia robione bo dla mnie liczy sie efekt koncowy. Nie mozna sie usprawiedliwiac tym ze np mialem ciemny obiektyw i zdjecia mi nie wyszly albo ze jak na ten obiektyw to i tak jest dobrze bo zdjecia sie poprostu podobaja albo nie. Ja fotografujac wczesnym rankiem czesto mialem czasy typu1/40 - 1/100 przy ogniskowej 300 czy 420 na kropie. Nie chcialbym byc zle odebrany ze np sie wymadrzam bo naprawde nie mam powodu by to robic, ale skoro kolega wstawia zdjecia i liczy na rzeczowa ocene czy rade to wlasnie to otzymuje, ja osobiscie nie lubie schlebiania i pochwal, lubie konkratna krytyke bo dzieki niej moge sie rozwijac
    Kadry - 1,2,3,13,15,30,44 bardzo przyjemne
    Ostatnio edytowane przez greg01 ; 29-03-2013 o 12:19

Strona 6 z 86 PierwszyPierwszy ... 456781656 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •