Strona 68 z 86 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #671

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dla mnie są mega ,a to że nie są "profesjonalne" kompletnie nie ma znaczenia.
    Nagrywaj więcej, a nie myślałeś aby nagrywać ptaki przy okazji robienia zdjęć?

  2. #672
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Wymęczony trochę jestem bo w ciągu 3 dni zrobiłęm 2 nowe czatownie. Jedną na polu leżącą w okopie na króliki lisy i borsuki. Jak będę miał czas to obrobię filmik z produkcji tego wynalazku


    Druga to zrobiona wczoraj czatownia zimorodkowa w rzece. W tym samym miejscu utopiłem mojego 5dIII :-(
    Materiał konstrukcyjny to deski ze starych palet, po części znalezionych obok w rzece, jak np. dach z gotowej starej palety.




    Słupy są oparte ma kamienistym dnie, ale można też przygotować zakotwione podstawy betonowe jakich używam też dla kijów na których siadają ptaki. Część czatowni posadowiona jest na wbitych w ziemie słupkach


    Kiedy konstrukcja jest gotowa obijam ją czarną geowłókniną ogrodową. Jest to bardzo lekki materiał, oddychający, ale nie przepuszcza deszczu (coś jak bibuła). Dzięki niemu w czatowni która jest w wodzie nie paruje tak bardzo, nie zawilgaca sprzętu. Za to dobrze zacienia moje ruchy w środku, będąć delikatnie przezroczystą. Będąc w środku widzę co jest na zewnątrz, ale mnie nie widać.




    Teraz trzeba zamaskować czatownie wojskową siatką maskującą. Oprócz tego że siatka pokrywa całą czatownie po bokach gdzie będzie obiektyw, przybiłem również siatki. Coś jak by zasłony w oknie. Dzięki temu mogę zmieniać położenie obiektywu góra-dół wzdłuż tego czarnego prostokątnego otworu bez siatki


    Kolejnym elementem jest powpinanie lokalnej roślinności, dzięki czemu czatownia nie będzie się zbytnio wyróżniała w środowisku. Najlepsza jest sucha trawa, mech, trzciny, suche gałęzie.


    Kij ustawiany jest dokładnie w lini czatownia-tło. W tym przypadku to stara wierzba. Na początku znalazłem ładny powykręcany korzeń, ale mógł by trochę wprowadzić niepotrzebnego zacienienia.


    Wymieniłem na prostszą "laske", czyli płaski. Na takim kiju ptaki mają wygodniejsze siadanie, polowanie i lądowania. Jak już się przyzwyczają to się wymieni na bardziej finezyjny.


    Czatownia umieszczona jest w miejscu gdzie wystęuują małe rybki, w tym przypadku w przelewie z pstrągami. Wodę trochę uspokoiłem od pęcherzyków powietrza, dając wielki konar.


    Na sam koniec informacja dla przypadkowych ludzi, bo czatownia niestety znajduje się przy parkingu, gdzie kręci się wiele osób.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #673
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Świetny post, dzięki! Kawał dobrej roboty

  4. #674
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Świetny post, dzięki! Kawał dobrej roboty
    Mogę się tylko pod tym podpisać!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #675
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Super, że się tym dzielisz.

  6. #676

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Twoje przygotowania robią wrażenie , a fotografie są wspaniałym dodatkiem do pokazania miejsca jak i ptaków
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #677

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Jak to? Ja myślałem, że dobre fotografie robią się same, wystarczy kupić sprzęt... tak mówili w sklepie. :P ... tu Pan wciśnie i ciach jest fota... tak mówili. ,
    a tu widzę łopata, dechy, narzędzia, mokro, trzeba wstać rano... i brak podłogi w tym domku

    a tak na poważnie...

    Gratulacje, kawał roboty wykonany, życzę sukcesów. Czekamy na zdjęcia, a może i filmy?

  8. #678
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Najmniejszy z najmniejszych - mysikrólik. Podobnie jak strzyżyk żyje z chaszczach i gęstych zaroślach. Tutaj przedstawiany w bluszczu.

    1dIV+400/2.8+TC1.4 ISO4000

    676


    677
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #679

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Podziwiam. Super.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #680
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Trzy dni zasiadek, woda w gumowcach, katar, a delikwent tylko raz przyleciał.
    ​​​​​​​

Strona 68 z 86 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •