Strona 7 z 86 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #61
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Z poprzedniej strony, co by daleko nie szukać zdjęcia 39 (zachodznie światło), 45 i 46 (w pochmurny i deszczowy dzień) to są prawie pełne klatki, minimalnie tylko przycięte tyły, żeby był zachowany trójpodział. Robione były ze statywu, lekko domknięty obiektyw więc jeśli dalej coś z jakością jest nie tak, to coś chyba walę w obróbce, albo nie wiem jak prawidłowo wcisnąć spust.
    Co do zmiany miejsca, to też niebardzo. Po przeglądaniu np. FP zapragnąłem też robić takie gatunki i takie zdjęcia. Ale to nie Polska i nie mam tu takich gatunków a i najbliższy sensowny las mam jakieś 20km od siebie który jest tak naprawdę parkiem w wyznaczonymi ścieżkami i mnóstwem ludzi z psami, a większość lasów jest ogrodzonych i zamykanych. Sprzęt do tutejszych lasów też za ciemny.
    Na polach na dziko też boję się rozkładać, żeby ktoś mnie nie postrzelił, bo tu polowania są tak popularne jak w PL wędkarstwo.
    Dlatego zamiast ubolewać nad tym że nie mam żurawi, bocianów, bielików, zacząłem cieszyć się tym co mam. A są to przede wszystkim ptaki wodne i wodno-błotne. Może uda się coś ciekawego ustrzelić. Ja i tak się cieszę że odważyłem się wstawić fotki na forum bo widzę że zrobiłem ogromny postęp dzięki komentarzom. Np. kiedyś zastanawiałem się jak to jest, że wszystko jest rozmazane a ptak ostry i nie ma odbić na wodzie. Myślałem, że to jakaś specjalna obróbka i CPL, aż ktoś się mnie zapytał czemu nie robię zdjęć z poziomu ptaka na niskiej perspektywie. Cyk i rzeczywiście pojawiła się ta magia.
    Zresztą ja akurat nie zawsze chcę żeby ptak był ostry, a reszta rozmazana. Czasami lubię jakieś środowiskowe zrobić z widocznym tłem, jak np czapla w trzcinach.

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Zgadza się ... tylko jest jedno małe a'le. Obiektyw ten jest światłolubny i żeby mógł on pokazać swój pazur, to trzeba dać mu trochę dobrego światełka. Biorąc pod uwagę w jakich warunkach pstrykał mkkaczy to zdjęcia są bardzo udane.
    Też to zauważyłem i nie chodzi tutaj o to że jest on f/5.6. Po prostu nawet na krótkim czasie i z bliskiej odległości zdjęcia nie mają kontrastu, są bez jakiegokolwiek wyrazu, takie mdłe i sprawiają wrażenie nieostrości.
    Niedawno ktoś miał do sprzedania 400 f2.8 ale się niestety rozmyślił. Jednak bardzo lubię swoje szkło, bo jest lekkie i długie i jego jakość mnie zadowala, choć trzeba mu dać lepsze warunki. A w przypadku przesiadki będę musiał je sprzedać.

    Co by nie robić pustych przebiegów
    51. Krwawodziób

  2. #62
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Sympatyczne
    ------------Canon 5 D Mark III-----------------------------------------
    www.kubis.fotoprzyroda.pl

    ------------------------------------------------------

  3. #63
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Na nienumerowanej fotce (ta pomiędzy 50 a 51) nie myślałeś o GroundPodzie
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  4. #64
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Na nienumerowanej fotce (ta pomiędzy 50 a 51) nie myślałeś o GroundPodzie
    Myślałem, sam już zacząłem coś wymyślać z patelnią, ale na razie nie wyszło mi to za bardzo. Ale coś będę działął w tym kierunku.

  5. #65
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Apropos wcześniejszej dyskusji - 51 to przykład gdzie akurat niebo jest wskazane i tworzy ładną kompozycję w tle. No ale właśnie o to chodzi, żeby reguły łamać w sposób odpowiedni
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  6. #66
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Jakie te zwierzęta są piękne! Super pokazujesz przyrodę!
    Na świat spoglądam przez armatę...


  7. #67
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Krwawodzioby, nie kropowane, a były tak blisko, że do stałki 400mm zapiąłem pierścień makro.
    52.

    53.

    54.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #68
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    52! Świetne! Te kolorki i ta kropelka zatrzymana w locie! Super!
    Na świat spoglądam przez armatę...


  9. #69
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Jedynie 54 bym przyjaśnił troszkę a tak to superowe, zwłaszcza 52.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  10. #70

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Krwawodzioby świetne. Osobiście kadrowałbym nieco szerzej :-).

Strona 7 z 86 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •