Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Drukarka do studia. Jaką kupić?

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar jacekb
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Strzegom
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Ja już od dłuższego czasu walczę z zielonym zafarbem na L800. Ma ktoś jakieś rady. Zmieniło się ostatnio co w tym temacie?

  2. #22
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez jacekb Zobacz posta
    Ja już od dłuższego czasu walczę z zielonym zafarbem na L800. Ma ktoś jakieś rady. Zmieniło się ostatnio co w tym temacie?
    Mam to samo, pewnie oprofilowanie rozwiązało by problem. Ale czasu i motywacji brak...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Mam to samo, pewnie oprofilowanie rozwiązało by problem. Ale czasu i motywacji brak...
    No to lepiej męczyć się z zafarbami?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jacekb Zobacz posta
    Ja już od dłuższego czasu walczę z zielonym zafarbem na L800. Ma ktoś jakieś rady. Zmieniło się ostatnio co w tym temacie?
    Drukarkę masz oprofilowaną i gotową do prawidłowej pracy?
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Oprofilowywanie tej drukarki (Epson L800) jest problematyczne. Komuś się to udało (patrz ostatni post pod poniższym odnośnikiem) ale musiał się nieźle nakombinować.

    Profiling of Epson L800 with ColorMunki Photot: Printers and Printing Forum: Digital Photography Review
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 08-12-2015 o 01:41

  5. #25
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    No to lepiej męczyć się z zafarbami?
    Profilowanie chyba ma sens tylko wtedy, kiedy monitor również jest skalibrowany/oprofilowany.
    A tu mam wątpliwości czy chcę, bo mam już bodaj siedmioletnie Eizo szerokogamutowe, a te ponoć po kalibracji dają pod systemem zbyt jaskrawe, nasycone kolory. A ja na tym monitorze robię wszystko, również gram... Muszę to przedyskutować z Czornyjem najpierw.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #26
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa drukarki termosublimacyjnej Mitsubishi CP-K60DW-S ?
    Cena około 2800 zł, a więc zakup akceptowalny, aby pozbyć się problemów z tuszami w atramentówce.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Nikt z forumowiczów nie ma takiej drukarki.
    To może coś na temat DNP DS620, chociaż jest droższa.
    Tak mało jest informacji na temat drukarek termosublimacyjnych.

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Ja mam DNP DS620. Jestem potencjalnie nieobiektywny bo pracuję w firmie która je sprzedaje. Mimo to, moje prawie 20-letnie doświadczenie w pracy z drukarkami termosublimacyjnymi (Olympus, Mitsubishi, SONY, Samsung, Hi-Ti, Shinko / Sinfonia, Canon) w zastosowaniach foto jako użytkownik (główki, studio i amatorka) oraz serwisant tych urządzeń daje mi jakiś punkt odniesienia. Moim zdaniem aktualnie DS620 to najlepsza drukarka foto w swojej klasie - wysoka ostrość, ładne przejścia tonalne oraz szczegóły w światłach i cieniach (jak na termosublimację), szybkość druku, prawie idealny połysk (zauważalnie lepszy niż w DS40), funkcja przewijania i druk kilku formatów z jednego papieru i folii, gwarancja na głowicę na 100tys wydruków i przemyślana konstrukcja samego urządzenia. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to pisz.

  9. #29
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Brzmi to bardzo obiecująco. Dość już mam atramentówek Canona z mikroskopijnymi tuszami w powalającej cenie.
    Trzeba zapłakać przy kupnie...cena , ale potem już sama przyjemność.
    Większość zdjęć dla siebie i rodziny drukuję w formacie 15x21, a więc ta drukarka to ideał dla mnie.
    Czy do tej drukarki jest program do drukowania ? Jeśli tak, to czy można w nim zainstalować plik ICC ?
    Z tym ICC to na wszelki wypadek, gdyby coś było nie tak, ponieważ posiadam ColorMunki Photo.
    Widziałem wydruki z DS40, czy grubość papieru jest taka sama ? Jeśli tak, to super.
    Większość zdjęć dla siebie i rodziny drukuję w formacie 15x21, a więc ta drukarka to ideał dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez 2marekm ; 22-07-2016 o 19:30

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Do drukarek DNP jest darmowy soft Hot Folder Print, wygląd i możliwości na screenach tu: DNP HOT FOLDER PRINT - darmowe oprogramowanie do automatycznego drukowania zdjęć z ramkami, drukowanie sprowadza się do skopiowania zdjęć do konkretnego folderu. Ma możliwość zapinania profili ICC, z tym że profile producenta są całkiem niezłe, a z ColorMunki raczej trudno wycisnąć więcej z termosublimacji.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •