Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546
Pokaż wyniki od 451 do 454 z 454

Wątek: YN-622 Yongnuo

  1. #451

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez compur Zobacz posta
    Dzięki, próbowałem mocować lampę na różne sposoby: i do końca i nie do końca "na słuch" aż wysłyszę kliknięcie (tak doradzał mi kolega) i nic nie pomogło :-( Macie jeszcze jakieś pomysły? Gdybym wiedział dokładnie, na czym polega brak styku lampy z odbiornikiem, może dałoby się coś dolutować (tak znajomy naprawił stacyjkę w Hondzie przez dolutowanie złota na stykach)
    Nie zapinaj blokady w lampie. Dociśnij lampę do wyzwalacz bez blokady lub poproś kogoś aby przytrzymał bez zapinania blokady - wejdzie bliżej pinów w wyzwalaczu. Problem polega na tym że bolce w 580exII są krótkie (tzw kulki) i nie dotykają. Można to poprawić bardzo prosto ale stracisz gwarancję na wyzwalacz. Po rozebraniu wyzwalaczy piny da się wypchnąć do góry di 0.5mm, ale musisz robić to z wyczuciem i aby nie pokrzywić. Uwaga na małe sprężynki które są tam na bolcach, można łatwo zgubić. U siebie zastosowałem i 580exII śmiga.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  2. #452
    Dopiero zaczyna Awatar compur
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Dzięki wielkie za konkretną poradę! Zamówiłem jeszcze na próbę Phottixa Laso, który ponoć działa bezproblemowo z 580exII. Jeśli rzeczywiście będzie taki fajny, to yongnuo po prostu odeślę z powrotem.

  3. #453
    Dopiero zaczyna Awatar compur
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Może przyda się informacja tym, którzy chcieliby starsze lampy, jak moje 580tki exII włączyć do systemu Canona rt: potwierdzam, że odbiorniki Laso działają bezproblemowo z moimi lampami, które odmawiały współpracy z yn 622c II. Mam natomiast inny problem, w sprawie którego chciałbym przy okazji się poradzić. Dotyczy on sterownika Phottix Laso. Mogę na nim ustawić lampę w TTL i działa bezproblemowo. Mogę ustawić w Manualu moc lampy poprzez sterownik i również działa poprawnie. Ale kiedy na sterowniku ustawię tryb Group i jedną lampę ustawię w TTL, a moc drugiej w Manual, to rzecz dziwna: błyskają obie, ale światła z lampy w M w ogóle na zdjęciu nie widać Czy ktoś może mi wytłumaczyć, o co chodzi?? Spróbowałem zamiast sterownika Laso odpalić lampy w takim samym układzie poprzez 430 ex III jako master i działa wtedy poprawnie...

  4. #454
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Używa ktoś 622 tx z nowszymi puszkami typu 5d4 lub 6d2? Wyzwalacz 622c II niestety stwarza u mnie problemy bo poza błędem przy zmianie ustawień, nawet wyłączony ogranicza mi czas migawki do maksymalnego czasu synchronizacji z lampą. Pewnie caly czas jest napięcie w sankach i aparat myśli, że jest włączony.

Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •