Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 104

Wątek: #03 Zarządzanie barwą

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Versailles,France
    Wiek
    54
    Posty
    30

    Domyślnie Zmiana profili w Easy-PhotoPrint

    Witam,
    Mam wlasny profil ICC do drukarki CP510,domyslnie w sterownikach ustawiony
    na manual i wybrany moj profil.
    Jesli drukuje w Photoshopie wszystko OK drukarka "pracuje" na moim profilu.
    Ale jesli drukuje przez programik Easy-PhotoPrint ,to wyraznie widze ,ze kolory sa inne troche zimniejsze-tak jakbym drukowal z profili orginalnych.

    Moje pytanko:
    Jak zmusic Easy-PhotoPrint do korzystania z mojego profilu ?

    Jesli sie nie da,to moze zamienic nazwe mojego profilu na nazwe orginalnego
    i wowczas pracowala by na moim "podstawionym" -
    ale nie wiem jak sie nazywa orginalny profil do CANON CP510.

    troche namieszalem.
    40D+17-85kit,50 1.8,430EX II,
    2CF SanDisk 4G,Wszystko w plecaku TREKKER 200

  2. #32
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oleksw
    Jak zmusic Easy-PhotoPrint do korzystania z mojego profilu ?

    Jesli sie nie da,to moze zamienic nazwe mojego profilu na nazwe orginalnego
    i wowczas pracowala by na moim "podstawionym" -
    ale nie wiem jak sie nazywa orginalny profil do CANON CP510.
    Nie zmusisz EPP do drukowania z profilem, ponieważ ten program nie korzysta z profilu ICC, tylko predefiniowanych ustawień zaszytych w sterowniku.
    A tak w ogóle, to czemu chcesz drukować z EPP? W PS'ie masz obsługę profili a samo drukowanie możesz sobie ładnie zautomatyzować. Też mam taką drukareczkę i drukuje wyłącznie spod PS'a z indywidualnym profilem dla niej.
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  3. #33
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oleksw
    Jesli sie nie da,to moze zamienic nazwe mojego profilu na nazwe orginalnego
    i wowczas pracowala by na moim "podstawionym" -
    ale nie wiem jak sie nazywa orginalny profil do CANON CP510.
    Nie wiem, jak działa Twój program, więc nie pomogę.
    Na bank jednak nie będziesz mógł zmienić nazwy profilu na inną. Nie da się. Profil przestanie działać.
    On ma wewnątrz zdublowaną nazwę i obie się muszą zgadzać. Można zmieniać nazwy, ale tylko specjalnym softem do edycji profili.
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    pytanie odnosnie skanera, jesli do jego poprawnej kalibracji potrzebny jest wzornik, to czy dalo by sie zrobic taki myk; czyli kalibrujemy sobie monitor, pozniej dr\ukarke, pozniej robimy wydruk wzornika, na swiezo skalibrowanej drukarce i oczywisice za pomoca tego wydruku kalibrujemy skaner. Czy ktos probowal zrobic to w ten sposob, jakie bede efekty takiej kalibracj.

    Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze drukarki moga wiernie nie ooddawac takij ilosci kolorow jak na wzorniku, no wlasnie ale jaki bedzie blad?

  5. #35

    Domyślnie

    Mam problem z otrzymanymi odbitaki z labu. Monitor kalibrowany sprzętowo, adobe gamma wyłączony, przygotowywany materiał w Canonowskim DPP i PS wygląda tak samo kolorystycznie, konwertuję do profilu labu a to co dostaję jest jakby sine, z mniejszą głębią kolorów. Podobne efekty otrzymuję wizualnie gdy na próbie kolorów zaznaczę przy profiluu Symulacja - biały papier - kto mi powie co z tym można zrobić - gdzie tkwi problem ????
    Analog i cyfra

  6. #36
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarekSzu
    Mam problem z otrzymanymi odbitaki z labu. Monitor kalibrowany sprzętowo, adobe gamma wyłączony, przygotowywany materiał w Canonowskim DPP i PS wygląda tak samo kolorystycznie, konwertuję do profilu labu a to co dostaję jest jakby sine, z mniejszą głębią kolorów. Podobne efekty otrzymuję wizualnie gdy na próbie kolorów zaznaczę przy profiluu Symulacja - biały papier - kto mi powie co z tym można zrobić - gdzie tkwi problem ????
    Wow! Próbowałem Ci odpisać w kilku miejscach, ale nie dałeś znaku, czy coś pomogło.
    Biorąc pod uwagę, że pracujesz na CRT podłączonym do laptopa, rozwiązaniem powinien być post #5 z tego wątku.
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  7. #37
    Bywalec Awatar Veene2
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    184

    Domyślnie

    A ja wrzucam efekty pracy nowego nabytku jakim jest Eye-One Display 2 Gretaga Mysle, ze sie udalo No i na zdjeciu, ktore pokazalo obraz przed kalibracja (uzywalem wczesniej Adobe Gamma), a po kalibracji roznica byla bardzo duza. Wlasciwie to nie ma oczym gadac


    A monitor to 2 letni Samsung Sync Master 959NF - 19".

    Jedyne, czego nie udalo mi sie idealnie ustawic to jasnosc obrazu. Wedlug kalibratora, obraz jest troszke za ciemny.
    Ostatnio edytowane przez Veene2 ; 31-05-2006 o 23:33

  8. #38
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Veene2
    Jedyne, czego nie udalo mi sie idealnie ustawic to jasnosc obrazu. Wedlug kalibratora, obraz jest troszke za ciemny.
    Gratulacje!
    Spróbuj podczas kalibracji zmienić nieco targety:
    Color temperature na 6500K
    i Luminance na 90 Candeli.

    Pierwszy będziesz miał wg ogólnie przyjętego standardu, a drugi bardziej dopasowany jasnością do labu/drukarki. Dla CRT nie potrzeba aż tak jasno (wiem, program sugeruje itp...., ale żebyś wiedział, dla jak jasnego otoczenia wokół monitora są te sugestie! – standardowo wystarczy to, co napisałem)

    Gamma 2,2 – tak jak było.
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    48
    Posty
    450

    Domyślnie

    Tez mam pytanie odnosnie zarzadzania barwa.
    Monitor LaCie 319 (LCD), skalibrowany sprzetowo (Eye-One Display 2, soft EyeOne Match 3).
    Wywoluje zdjecie w RSP. Wybieram jako docelowa przestrzen Labu (bo nie chce juz nic kombinowac ze zdjeciem w PS-e itp). Zdjecie obcinam do ksztaltu w RSP, potem wylacznie wyostrzam w PS-e).
    I teraz:
    1. Zdjecie podgladniete na komputerze przy pomocy FSViewer wyglada dobrze tak jak w RSP czy PS-e.
    2. Zdjecie podgladniete przy pomocy np IrfanVIew (brak CM), ma troche rozjechane kolory. (rozumiem za tak ma byc, zdjecie jest przekonwertowane do przestrzeni LABu??)

    3. Zanosze do LABu prosze o bez korekcji oczywiscie. Kaczogrodzki ProfiLab wiec zgaduje, ze wiedza co to znaczy "bez korekcji" :-)
    4. No i zdjecie wyglada DOKLADNIE tak jak na podgladzie z takiego IrfanView ktory nie ma CM, czyli ma troszke rozjechane kolory.

    I najbradziej mnie zastanawia to ze odbitka z LABu wyglada dokladnie jak to z podgladu programem bez CM. Gdyby bylo troszke rozne od obu podgladow na ekranie, to pewnie bym to zrzucil na niedoskonalosc LAB-u, a tak to mnie meczy ze cos zrobilem zle.

    Oczywiscie zadnego Adobe Gamma nie mam.
    PS pokazuje ze profil LABu jest osadzony w pliku.
    Zgaduje, ze jesli wolalem w RSP z przestrzenia docelowa LABu, to warosci sa juz przkonwerotwane pod LAB.
    Nie mam wiecej pomyslow. Albo cos zle zrozumialem z wykladu :-)
    Help.

    Marcin
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

  10. #40
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjastrzebski
    Wywoluje zdjecie w RSP. Wybieram jako docelowa przestrzen Labu (bo nie chce juz nic kombinowac ze zdjeciem w PS-e itp). Zdjecie obcinam do ksztaltu w RSP, potem wylacznie wyostrzam w PS-e).
    I teraz:
    1. Zdjecie podgladniete na komputerze przy pomocy FSViewer wyglada dobrze tak jak w RSP czy PS-e.
    2. Zdjecie podgladniete przy pomocy np IrfanVIew (brak CM), ma troche rozjechane kolory. (rozumiem za tak ma byc, zdjecie jest przekonwertowane do przestrzeni LABu??)

    3. Zanosze do LABu prosze o bez korekcji oczywiscie. Kaczogrodzki ProfiLab wiec zgaduje, ze wiedza co to znaczy "bez korekcji" :-)
    4. No i zdjecie wyglada DOKLADNIE tak jak na podgladzie z takiego IrfanView ktory nie ma CM, czyli ma troszke rozjechane kolory.
    Sprawdź 2 rzeczy:
    Czy jak otworzysz to zdjęcie w photoshopie (z profilem labu) - to wygląda tak, jak to zaplanowałes? Jeśli tak, to jest OK.
    Druga sprawa - sprecyzuj z labem, co wg Ciebie znaczy "bez korekcji" - bo mogą mieć wyłączoną korekcję, ale w trybie sRGB - więc będzie tak, jak to widzisz bez CM.

    Koniecznie poproś ich, żeby przy Tobie puścili na różne sposoby - poinformuj, że są skonwertowane do ich profilu - to już powinni sami wiedzieć, jak puścić.
    Na ich monitorze od labu też prawdopodobnie kolory będą zmienione - niektóre maszyny tak mają, ale jeśli mają na tym kompie też program obsługujący profile przy wyświetlaniu (choćby Photoshop) to zerknij, czy w nim wygląda tak, jak w domu.
    Ostatnio edytowane przez Duty ; 11-06-2006 o 23:35
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •