Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: AF problemy

  1. #1

    Domyślnie AF problemy

    mam 10D i zauwarzyłem ze Auto Focus niestety nie zawsze działa jak należy, poszperałem w inetrecie i rzeczywiście okazało sie ze inni uzytkownicy tez mają z tym problem , podobno nie da sie tego naprawić, czy to prawda?

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    a mozesz pokazac jak wygladaja te problemy? bo niektorzy szukaja ich na sile.. ;-)

  3. #3
    Remi
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli wierzyć temu co piszą, to 300d ma podobne problemy. Pomijam kwestię umiejętności obsługi i doświadczenia fotograficznego, co stanowi mimo wszystko większość pośród wszystkich nieostrych zdjęć.

    Chodzi tutaj o to, że 7-mio polowy system autofokusa w 10D i 300D został wzięty z Elana - jak można o tym poczytać tutaj: http://www.canondslr.com/articles/af...acy/index.html

    Może właśnie ten artykuł (dzięki tu za link Michałowi Czacharowskiemu ) coś wyjaśni?

  4. #4
    Coś już napisał Awatar qiq
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    57
    Posty
    83

    Domyślnie

    Z artykułu wynika jakaś dziwna przypadłość 10D, że przy obiektywach o jasności 2.8 i jaśniejszych aparat ma nadwrażliwość AF-u? Czy dobrze zrozumiałem?
    pzdr
    Qiq
    ~~~~~~
    http://www.plonacypromyk.i365.pl
    EOS 10D, EOS 50e+BP, 4.0-5.6/75-300usm, 4.5-5.6/38-76 (tfu!), AL-1QF, 1.8/50,
    Benbo Trekker + Manfrotto 141RC

  5. #5
    Remi
    Guest

    Domyślnie

    Nie specjalnie znam sie na technice i jakichs wykresach... dodajmy jeszcze stopien opanowania angielskiego , podałem linka, bo może ktoś z tego artykułu wyciągnie jakąś wiedzę . Jedyne, co mi utkwiło to Konkluzje i taki oto tekst:
    As I argue in my "Flaw in 10D's AF Design" article, the Elan 7's AF system was adequate for the full-frame film camera, but is not adequate for a 1.6x crop digital camera with 7.4 micron pixels. The same inconsistency presented in this test would be less visible with Elan. 10D and Elan's AF sensor just don't get along well.

    Pozostawiam to do indywidualnych ocen, tak jak kwestię ostrości w 10D/300D - za każdym razem podkreślając, że brak ostrości najczęsciej bierze się z błędu fotografującego. Najczęściej, choć chyba nie zawsze...

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Jesli 10D i 300D maja problemy z AF to wszystkie kompakty mozna wyrzucic do kosza tuz po zakupie - taka maja skutecznosc AF

  7. #7
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Jesli 10D i 300D maja problemy z AF
    Generalnie nie maja problemu z AF.Zazdroszczę użytkownikom posiadającym sprawny sprzęt, warty wydanych na niego pieniędzy.
    Niestety,no niestety są pojedyńcze modele ,w których AF myli się.
    Błąd ten jest zawsze powtarzalny w danym modelu i ma postać przedniego lub tylnego ostrzenia, tzn aparat wyostrzy nie tam gdzie celujemy.

    podobno nie da sie tego naprawić, czy to prawda?
    Mój 10D ma frontfokus i przebywa właśnie w serwisie za Odrą.Myślę, że nie ma możliwości zeby sie tego nie dało naprawić.

    jak wygladaja te problemy? bo niektorzy szukaja ich na sile..
    W moim przypadku,uwierzcie nie szukałem na siłe problemu.Byłem niezadowolony ze zdjęć i chciałem znaleźć przyczynę.Wydrukowałem tablice (za radą userów OnePhoto zmodyfikowałem ją),umieściłem pod kątem 45 stopni,dobrze oświetliłem i obfociłem.
    No i potwierdziło się najgorsze,czyli rozjechanie płaszczyzny ostrzenia.

    Problem ten był wielokrotnie opisywany na pl.rec.foto.cyfrowa.
    Muszę jednak zaznaczyć,że było tam wiele gdybania.
    Np.ze z jednym obiektywem sa problemy a z innym nie i że trzeba wysłać do serwisu wszystkie obecne i przyszłe szkła.

    Ja osobiście wyrobiłem sobie swoje zdanie na ten temat:

    -błąd szybciej zauważy się na ostrych i jasnych obiektywach-możliwie mała GO
    -powinien występować na wszystkich,lub nie występowac na wszystkich szkłach podpiętych do danego body zgodnych mechanicznie i softwarowo z bagnetem EOS.
    -spowodowany jest niezgraniem odległości-szkło/lustro/pryzmat, szkło/matryca, szkło/lustro(małe)/czynne pole AF.
    -powinien(oby) być naprawialny.
    w/w dystanse są i powinny być przed sprzedaża nastrojone.Jeżeli lustro jest zwichrowane to da się je przecież wymienić.

    To tyle.Czekam jeszcze ok 4tygodni i zobaczymy.

    Pozdrawiam

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibi
    Zazdroszczę użytkownikom posiadającym sprawny sprzęt, warty wydanych na niego pieniędzy.
    Niestety,no niestety są pojedyńcze modele ,w których AF myli się.
    To chyba mozesz mi zazdroscic . (nie to zebym cie dobijal )
    Bawilem sie i minimalna GO, ostrzy tam gdzie chcialem, juz pare setek z 10D mam i z ogromnej wiekszosci jestem zadowolony. Jak juz mial ostrosc nie bardzo tam gdzie chcialem to z powodu mojej niedopracowanej kontroli nad GO, oraz lapaniem ostrosci a potem przekadrowywaniem.

  9. #9
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Naprawdę Tobie zazdroszcze.
    Przyznam się,że załowałem,że nie kupiłem D100.
    Był moment,że zamiast wysłać do serwisu chciałem go sprzedać.Przed sprzedażą musiałem jednak kupić inny.Oglądałem dwie sztuki.( z software 1.0.1-nie ma wplywu na dzialanie AF jednak uwidacznia wiek zejscia do hurtowni)
    Wszystkie były walnięte.Pomysł upadł.Body z nowym rokiem pojechało do serwisu.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Made in Japan.

    Myślę,że chyba troche przesadzasz.Canon to nie jest tak czysta firma foto jak Nikon,ale jednak wniosła ogromny wkład w historie slr.
    Twoje zdanie opiera sie na obiegowych,podwórkowych opiniach.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •