Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 80

Wątek: AF problemy

  1. #31

    Domyślnie tamron

    oglądam własnie zdjęcia robione tamronem i jestem pod wrazeniem

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam

    W którejś z powyższych odp.przeczytałem że Nikon jest czystszą firmą niż Canon ale przecież wszędzie się rozpisują o backfocusingu D70!
    Nie jestem ślepym amatorem Canona ale miałem w ręku D70 i miałem też 6 mieś 300D i jesli miałbym porównać to faktyczne pod względem swobody fotografowania Nikon bije 300D na głowe ale 300D robi Lepszej jakości i lepsze techniczne zdjęcia.

  3. #33
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Ale zarówno Nikon jak i Canon w sprzęcie foto prowadzi bardzo dziwną politykę cenową.
    Każdy jak leci kupuje sprzęt pochodzenia albo niemieckiego albo rodem z Ameryki.
    A Canon Polska nic z tego niema.
    Ciekawy jestem, czy ktoś na forum kupił aparat w cenach producenta w sklepie, czy też postarał się i kupił taniej np u "tommiego".
    //mj

  4. #34
    kiloff
    Guest

    Domyślnie

    ja kupilem .. 300d ... ale nie w cene oficjalnej .. ale z polska gwarancja .. wbrew pozorom wazna rzecz !!

  5. #35
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aszu
    Ciekawy jestem, czy ktoś na forum kupił aparat w cenach producenta w sklepie, czy też postarał się i kupił taniej np u "tommiego".
    Ja z calej swojej torby z wyposazeniem wartej lekko ponad 10 tys w sklepie kupilem tylko... niedawno w MediaMarkt 128MB CF bo mnie przycisnelo (znaczy sie zapomnialem wziac wszystkich a aparat mialem przy sobie z zamiarem robienia zdjec), oraz akumulatorki 8 szt GP + ladowarka - do lampy blyskowej.

  6. #36
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    taka mała rada dla kolegi, ktory twierdził że niegra mu Af!!!
    najczęstszym błędem który się popełnia jest jest ostrzenie po którym sie przekadrowuje, sa się teogo przekonałem na początku nie mogłem dojść dlaczego większość zdjęć wychodzi nieostro a w szczegulności te na skrajnych pnktach Af!!!!!
    dopiero po odpaleniu Fie viever utylity - ma on bardzo ciekawą funkcję, sam go wcześniej nie używalem, a mianowicie wyświelanie aktywnie wybranego punktu Af co umozliwia dokładne śledzeniu punktu ostrości!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: AF problemy

    Cytat Zamieszczone przez mario
    mam 10D i zauwarzyłem ze Auto Focus niestety nie zawsze działa jak należy, poszperałem w inetrecie i rzeczywiście okazało sie ze inni uzytkownicy tez mają z tym problem , podobno nie da sie tego naprawić, czy to prawda?
    300D ma to samo, czasami szlag mnie trafia, przełączyłem na jeden centralny punkt i przekadrowuję,
    po moim leciwym Eosie 100 czuję się jakbym wrócił do średniowiecza, kolejna kaszanka w tym aparacie jaka mnie wnerwia,
    tam nie miałem żadnych problemów z ustawieniem ostrości np. na konkretną gałęź kiedy na planie było wiele obiektów w różnej odległości od aparatu, mój kochany Canonik, z którym przejechałem pół świata i który właśnie odszedł w dobre ręce robił to wręcz intuicyjnie
    tutaj właściwie nigdy nie udaje mi sie ustawić za pierwszym razem ostrości na to co chcę, poza tym czasami przy dokładnie takim samym ustawieniu, np ze statywu raz ostrzy na jedno raz na drugie, echhhhh ciekawe ile jeszcze takich kwiatków znajdę...

    [ Dodano: 22 Czerwiec 2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez kubotka
    Witam

    W którejś z powyższych odp.przeczytałem że Nikon jest czystszą firmą niż Canon ale przecież wszędzie się rozpisują o backfocusingu D70!
    Nie jestem ślepym amatorem Canona ale miałem w ręku D70 i miałem też 6 mieś 300D i jesli miałbym porównać to faktyczne pod względem swobody fotografowania Nikon bije 300D na głowe ale 300D robi Lepszej jakości i lepsze techniczne zdjęcia.
    pod warunkiem, że nie prześwietla, bo lubi to robić


    I jeszcze dodam, bo właśnie mi się przypomniało, robiłem tele portrety rzeźb stojących na wysokich postumentach, w połowie przypadków zdjęcia do kosza, ze względu na głupio złapaną przez aparat ostrość, przy małej GO szczególnie to boli....nie widać było tego na wyświetlaczu, ale na 17 calowym monitorze niewiele da się ukryć...

  8. #38
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    tak to prawda 300d ma duże problemy z ostrzeniem na obiekty z niewielkimi róznicami w odległości!, a ja raczej winą był obarczył kitowy obiektyw, ktory to sobie nie bardzo z tym radzi. Po przesiadce na tamrona 28-105 nie wykazuje już tych błedów.
    Najlepszym sposobem w takiej sytuacji jest przełączanie się na manual i dokładne ostrzenie np.(obiekt za siatką lub gałęzie ) ostrzymy na małą gałązkę a niewielki przesunięcie już zmienia punkt ustawienia ostrości na wiele dalej położone np niebo!!!!
    takie problemy często zdarzają się nawet w analogach (zaleta malej głębi ostrości w wymiennych obiektywach)!!!!!!!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  9. #39
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Żywiec
    Wiek
    51
    Posty
    209

    Domyślnie

    Również odniosłem wrazenie po przesiadce z kitowego obiektywu na tamrona 28-75 że AF działa bardziej precyzyjnie tzn. łapie ostrość na to co chcę - w pierwszym dniu po zkupie ww. tamrona byłem normalnie w szoku co do szybkości i precyzji wyboru.

  10. #40
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    a ja raczej winą był obarczył kitowy obiektyw, ktory to sobie nie bardzo z tym radzi.
    Ja bym spora czescia winy obarczyl rowniez AI Focus AF , tylko w trybie One Shot masz pewnosc ze ci nie przestawi ostrosci po lekkim przekadrowaniu (czyli poruszeniu ktore AI moze jako ruch zinterpretowac i wlaczyc Servo AF).
    Problem AI Focus AI znika po wgraniu hacka i przestawieniu ostrzenia na One Shot (oczywiscie zalezy od programu, w zielonym sie nie da i w tematycznych chyba tez nie ).

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •