Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: AF problemy

  1. #21
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    wpatruje sie w moje zjęcia, oglądam zdjęcia wykonane innymi aparatami i powoli głupieje.
    jutro chyba ide do okulisty.
    Zadzwoń jescze raz na Zytnia.Zapytaj co dało im grudniowe szkolenie w Canonie.
    Ja zadzwoniłem swego czasu. Regulację robią po staremu,tylko zmieniają kryteria testowania.
    Po mojemu..na bardziej tolerancyjne.

    Pieniędzy nie wzieli,poniewaz uznali kalibracje za niepotrzebna.

    pozdrowienia

  2. #22

    Domyślnie af

    sam juz nie wiem co zrobić
    iśc do nich i upierac się zeby coś zrobili?

  3. #23
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Rozumiem Ciebie bardzo dobrze.Wydałes dużą kasę,jestes niezadowolony ze zdjęć, a w serwisie twierdzą,ze te typy tak mogą mieć.
    Ja również jestem zgrzany.Mam aparat w naprawie od 3 tygodni.Przechodzi mi temat za tematem w tym urodziny synka,imprezy w jego przedszkolu, nie wspominając o mijającej zimie w plenerze.Mam jednak nadzieję,ze dobrze nastrojone body wynagrodzi mnie to czekanie.Nie napiszę w tej chwili co zrobię jak coś bedzie nie tak.

    W Twoim przypadku,w tej chwili powinienes sam ocenić, czy body ma sprawny AF,ponieważ w serwisie umyli rece.
    Nie mam siły pisac jak to zrobić,myslę ze sobie poradzisz.

    Gdy bedziesz tego pewien,nie daj się zbyć,olej ich testy,poproś aby przyjmujacy zlecenie zrobił z bliskiej odległości portret koledze z małą GO ostrząc na oczy i ocenił fotkę.
    To tyle.Aparaty z błędnie działającym AF (tylny lub przedni) nie wykonają poprawnie takiego zdjecia.

    pozdrawiam

  4. #24
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez Skibi
    uważam że Body to zgodnie ze specyfikacja techniczną ma bagnet EOS i do takiego ma być wykalibrowane,bez względu jaki mam obiektyw,lub jaki kiedyś będę miał
    I dokladnie o to chodzi - jak skalibrowac to poprawnie - naprawic software, elektornike, styki itp. To co w Polsce robia to polgebkiem dopasowanie body do obiektywu - zakladaja obiektyw i koryguja soft tak by dobrze na nim ostrzyl - dosc prosta sprawa ale to zadne rozwiazanie.
    Wspolczuje czasu oczekiwania ale przynajmniej potem bedziesz mial solidnie dzialajacy sprzet jak moj 8) .

    Jednoczesnie chcialbym podkreslic ze z obecnymi nowkami 10D raczej nie ma tego problemu - maja najnowszy formware i sa juz tak wyprodukowane by dzialac poprawnie.
    Mam nadzieje ze masz racje... wczoraj dostalem swojego 10D zakupionego w niemczech (firmware 2.0.1) Mam nadzieje ze nie okaze sie po jakims czasie ze jest cos nie tak...

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze nie okaze sie po jakims czasie ze jest cos nie tak...
    Czemu po jakims czasie? Jesli ma wade focusa to chyba jest to wada powstala przy produkcji, mozesz to sprawdzic od razu.
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  6. #26
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Mam nadzieje ze nie okaze sie po jakims czasie ze jest cos nie tak...
    Czemu po jakims czasie? Jesli ma wade focusa to chyba jest to wada powstala przy produkcji, mozesz to sprawdzic od razu.
    Ja tam jestem laik totalny (to moj pierwszy aparat ), wiec ciezko mi powiedziec, ogolnie co do ostrosci nie mam zastrzezen.

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LukasS
    Ja tam jestem laik totalny (to moj pierwszy aparat ), wiec ciezko mi powiedziec, ogolnie co do ostrosci nie mam zastrzezen.
    Porob zdjecia np caly dzien roznych sytuacji z roznym ostrzeniem itp... potem poogladaj czy nie ma zdjec w ktorych ostrosc nie jest tam gdzie bys chcial. Jesli znajdziesz takie to przypomnij sobie dobrze sytuacje, jak ostrzyles (uzywaj tylko srodkowego punktu ostrosci - latwiej zapamietac) itp - czyli wyklucz user error. Jesli sporo zdjec z takiego calodziennego pstrykania bedzie przestrzelone z ostroscia - to masz problem.
    Ja na szczescie tego nie mam, dzis zrobilem sporo przestrzelonych fotek ale to byl user error... przydalby sie przycisk ktory szybciej przelacza pomiedzy AI Focus a One Shot a nie kilka krecen i wcisniec zanim sie przelaczy - brak czasu na to, lecialem ciagle na AI Focus i czasem glupial (najczesciej przy przekadrowywaniu lub gdy kot sie ruszal) i mi oczy kocie wylazily poza GO

  8. #28
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez LukasS
    Ja tam jestem laik totalny (to moj pierwszy aparat ), wiec ciezko mi powiedziec, ogolnie co do ostrosci nie mam zastrzezen.
    Porob zdjecia np caly dzien roznych sytuacji z roznym ostrzeniem itp... potem poogladaj czy nie ma zdjec w ktorych ostrosc nie jest tam gdzie bys chcial. Jesli znajdziesz takie to przypomnij sobie dobrze sytuacje, jak ostrzyles (uzywaj tylko srodkowego punktu ostrosci - latwiej zapamietac) itp - czyli wyklucz user error. Jesli sporo zdjec z takiego calodziennego pstrykania bedzie przestrzelone z ostroscia - to masz problem.
    Ja na szczescie tego nie mam, dzis zrobilem sporo przestrzelonych fotek ale to byl user error... przydalby sie przycisk ktory szybciej przelacza pomiedzy AI Focus a One Shot a nie kilka krecen i wcisniec zanim sie przelaczy - brak czasu na to, lecialem ciagle na AI Focus i czasem glupial (najczesciej przy przekadrowywaniu lub gdy kot sie ruszal) i mi oczy kocie wylazily poza GO
    Wlasnie sie bawie od wczoraj i strzelam rozne fotki, cos ponad 200 juz zrobilem, w dzien w nocy, z lampa i bez, i jak narazie jest swietnie! bylo pare nie ostrych (ale to w nocy gdzie mi jakies dziwne czasy naswietlania wrzucal i poruszalem aparatem w miedzyczasie)... jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu

  9. #29

    Domyślnie AF - czepiam się

    zrobilem testy i nie ma ani frontfocusa ani backfocusa
    moze poprostu takim obiektywem (28-135) nie da sie lepiej.
    zastanawiam sie nad zamianą na canonowski 17-40

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: AF - czepiam się

    Cytat Zamieszczone przez mario
    moze poprostu takim obiektywem (28-135) nie da sie lepiej.
    zastanawiam sie nad zamianą na canonowski 17-40
    Ciekawa zmiana ogniskowych . Jesli nie da sie lepiej 28-135 to moze zastanow sie nad zamiana na Tamrona 28-75 2.8 ? . Wiem ze brzmi moze tendencyjnie (bo sam go mam) , ale w testach i opiniach ten Tamron przewyzsza tego Canona 28-135, ktory jest tylko odrobine wygodniejszy z powodu IS i dluzszej ogniskowej ale gorszy optycznie i przyslona.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •