Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: AF problemy

  1. #11
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    A moj dziala jak do tej pory bez problemow zadnych... tfu tfu..

  2. #12
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Mysle, ze nadal to jest dobry aparat.Sztuki wadliwe nie powinny przeciez przyćmić tego faktu.Alternatywny,ale ciut droższy z innej firmy jest zapewne opisywany na innym forum.
    Nadal planuje zakup 10D i boje sie raczej nieuczciwosci/nierzetelnosci sprzedawcy niz niefartownego egzemplarza.
    Sprzedawca w sklepie,czy TIP oferujący dziewiczy towar może nie byc zorientowany o wadzie towaru.Najczesciej nie ogląda wczesniej sprzętu.

    Myślę,że w swietle tego co obecnie wiemy,powinienes sam zadbac o sprawdzenie zabawki przed zakupem.

    Pozdrawiam i powodzenia

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek
    Nadal planuje zakup 10D i boje sie raczej nieuczciwosci/nierzetelnosci sprzedawcy niz niefartownego egzemplarza.
    Ja slyszalem troche podobna opinie, ale na zasadzie celowosci a nie wyczerpywania zapasow. Zeby szybko i skutecznie wejsc na rynek z odpowiednim produktem a jednoczesnie zaoszczedzic na jego opracowywaniu - wypuszca sie na rynek pierwsze partie niezbyt udanych produktow, praktycznie nadal testowych. Klienci, przyzwyczajeni do firmy i tak to wybacza, zalujac pieniedzy by kupic nowy sprzet innej firy wola oddac niefartowny model do serwisu. Producent - wg zgloszen usterek i niescislosci z serwisow wprowadza kolejne zmiany w kolejnych partiach produktow, ktore sa coraz lepsze ... az do czasu stworzenia nowego produtku tej samej klasy zastepujacego starszy - wtedy znowu partie starego modelu sa robione z coraz mneijsza starannoscia przez coraz slabsze fabryki (10D jeszcze nie ma nastepcy ale o 1D juz bym sie obawial, tak samo G3, A40 itp).
    I to nie jest tylko Canona polityka. Taniej wychodzi potestowac na pierwszych uzytkownikach nowy sprzet niz spoznic sie o jakies pol roku przeznaczone na testy z wejsciem na rynek. Nikon tak robi - spoznil sie z D70, ale sadze ze dzieki temu bedzie to bardzo udany produkt, ktory jednak wygryzie 300D (o ile Canon znowu czyms nie sypnie - marketingowo tanim i dobrym ale troszke zbyt wczesnie wypuszczonym).

    Mala dewiacja od tej zasady - czasem bywa tak ze pierwsza partia jest super,hiper by zachecic do nowej serii, nowej kategorii produktow firmy. Ja chyba tak mialem z moim G3 - jednym z pierwszych jakie byly wyprodukowane, zadnych problemow, minimalna ilosc hot pixeli, zero dead pixeli itp.

  4. #14

    Domyślnie

    czy da to sie naprawić?
    czy obejmuje to gwarancja (sprzet jest oczywiście od sasiadów zza Odry)?
    ile to ewentualnie kosztuje?

  5. #15
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    Mój sprzęt jest nowy z dwuletnia gwarancją Euro.
    Mam nadzieję,że to będzie naprawione/wyregulowane (bo powinno byc w fabryce)
    Ja za to nic nie zapłacę,tyle ze mam miesiąc bez aparatu.
    Wysłałem bez szkieł.

    W Warszawie na Zytniej robią juz obecnie taką kalibrację,z tym że wymagają obiektywów.Dla mnie jest to bez sensu,jak za rok wymienię sobie szkło to niby mam znowu wysłac i zapłacić za usługę (ok.100 pln) i za transport kurierem.
    O szkodach moralnych już nie wspomnę.

    Jeżeli nawet robili by to za darmo z dojazdem własnym do klienta,to i tak bym uważał ze aparat mam nadal walnięty.

    Dlatego wysłałem przez TIPa za Odrę, bo tam mam gwarancję i nadzieję na bardziej wyszkolony serwis.
    Wysłałem bez obiektywów,poniewaz uważam że Body to zgodnie ze specyfikacja techniczną ma bagnet EOS i do takiego ma być wykalibrowane,bez względu jaki mam obiektyw,lub jaki kiedyś będę miał.(z wyjątkiem nieupgradowanych CPU w starszych sigmach czy innych co wszyscy wiedzą)

    Pozdrawiam

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibi
    uważam że Body to zgodnie ze specyfikacja techniczną ma bagnet EOS i do takiego ma być wykalibrowane,bez względu jaki mam obiektyw,lub jaki kiedyś będę miał
    I dokladnie o to chodzi - jak skalibrowac to poprawnie - naprawic software, elektornike, styki itp. To co w Polsce robia to polgebkiem dopasowanie body do obiektywu - zakladaja obiektyw i koryguja soft tak by dobrze na nim ostrzyl - dosc prosta sprawa ale to zadne rozwiazanie.
    Wspolczuje czasu oczekiwania ale przynajmniej potem bedziesz mial solidnie dzialajacy sprzet jak moj 8) .

    Jednoczesnie chcialbym podkreslic ze z obecnymi nowkami 10D raczej nie ma tego problemu - maja najnowszy formware i sa juz tak wyprodukowane by dzialac poprawnie.

  7. #17
    Administrator Awatar hazan
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez Skibi
    uważam że Body to zgodnie ze specyfikacja techniczną ma bagnet EOS i do takiego ma być wykalibrowane,bez względu jaki mam obiektyw,lub jaki kiedyś będę miał
    I dokladnie o to chodzi - jak skalibrowac to poprawnie - naprawic software, elektornike, styki itp. To co w Polsce robia to polgebkiem dopasowanie body do obiektywu - zakladaja obiektyw i koryguja soft tak by dobrze na nim ostrzyl - dosc prosta sprawa ale to zadne .
    Vitez - nie przecaniaj zachodnich serwisow - niektore sa tak samo tandetne jak i nasze lokalne - a pomysl co bedzie jak trzeba czekac miesiac i dostaje sie aparat nie w pelni naprawiony ??

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hazan
    niektore sa tak samo tandetne jak i nasze lokalne
    Niektore zachodnie - 10%
    Nasze lokalne - 90%

    Dane bardzo szacunkowe.

    Wystarczy... :P

  9. #19
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    jak trzeba czekac miesiac i dostaje sie aparat nie w pelni naprawiony ??
    Dla mnie minęło już dwa tygodnie.Jeszcze dwa wytrzymam.
    Mam jednak troche nadziei,ze zrobia wszystko OK.

    Pozytywne jest to, ze nie dostałem jeszcze monitu o dostarczenie szkieł.

    Po otrzymaniu aparatu, postaram się zdać relację z jego stanu technicznego.
    Przedstawię np.zdjęcia moich ostatnich tablic testowych przed oddaniem do kalibracji, no i zdjecia po.

    Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie AF - 10D

    wczoraj odebrałem aparat z servisu i okazało sie ze po zrobieniu testów aparat jest wpełni sprawny i nie potrzeba regulacji AF (nie kazali mi płacić 120 zł .
    wpatruje sie w moje zjęcia, oglądam zdjęcia wykonane innymi aparatami i powoli głupieje.
    jutro chyba ide do okulisty.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •