Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    3) będziesz miał spore problemy z płatnością kartami Visa/MasterCard w USA, choć akurat BH chyba honoruje.
    To jest jakiś mit, kupowałem wielokrotnie w wielu miejscach i nigdy nie miałem problemu z polską kartą - nawet kupując bilety na pokazy w Oceanie przeszło to bez problemu... W miejscach takich jak amazon.com w ogóle nie ma problemu, nie trzeba wysyłać żadnych skanów itp.
    Prawda wygląda tak, że fizycznie płatność polską kartą można zrealizować zawsze, jedynie sprzedawca może nie chcieć tego zrobić...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #42

    Domyślnie

    Niestety znajomi siedzą w Irlandii - do USA nikogo nie wywiało - niestety.
    Canon 5D + BG-E4 + Ee-S + 580 EX mkII + Gossen + Manfrotto + Elinchrom
    Canon 24-70 f/2.8 L + 85 f/1.2 mkII L + Sigma 150 f/2.8 EX

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    To jest jakiś mit
    ja nigdy nie kupowałem w necie w sklepach w USA - zawsze ktoś na miejscu mi płaci a ja robię przelew. Moje informacje odnoszą się jedynie do informacji dostępnych na stronach sklepów. Sklepy nie boją się kiedy kupujesz u nich na miejscu i płacisz europejską kartą, tylko boją się kiedy płacisz przez internet. I piszą o tym na swoich stronach.

    Oto przykład, świetny skąd innąd sklep:
    http://www.17photo.com/support.asp

    EDIT: a tu co trzeba zrobić na samym B&H
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...tionalCust.jsp
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #44
    Dopiero zaczyna Awatar Woodart
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Chicago
    Wiek
    47
    Posty
    24

    Domyślnie

    Raz wyslalem maly aparacik do Polski przez Doma (konkurencja Polameru), Niestety musialem zaplacic clo i przesylka byla nieoplacalna. Powiedzieli w Domie, ze to zadko sie zdarza. Moje szczescie. Niepotrzebnie napisalem co zawiera przesylka.
    rebel xt + kit;C 28-105 1:3,5,4,5 usmII;C 100-300 1:4,5-5,6; kenko pierścienie pośrednie; 420ex; sherpa 600; Tyskie 0,5l

  5. #45
    Początki nałogu Awatar popi
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    390

    Domyślnie

    moj kolega 350d kit z 580ex firma polonez parcel service wyslal z usa paczka morska co mu przyszla po 4 tygodniach. zadnego cla
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Canon EF 17-40 f/4 USM L|Canon EF 70-200mm f/2.8 IS USM L
    Canon EF 50mm f/1.4 USM|Canon Speedlight 580ex|SLIK PRO700DX

  6. #46
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magus Zobacz posta
    Niestety znajomi siedzą w Irlandii - do USA nikogo nie wywiało - niestety.
    To sprawdź jakie są cła i zasady wysyłki z USA do Irlandii. Pewnie lepsze niż w Polsce. Zamowisz na nich, a z Irlandii przyślą ci paczką do domu bez ceł bo to UE

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    cła z US muszą być takie same jak u nas, jesteśmy w Unii
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #48
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    53
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    1) doliczą ci cło od kwoty 10 000 plus wartość przesyłki i jej ubezpieczenia - ale mnie się wydawało że jest to 5% (kraj pochodzenia Japonia)
    1a) jeśli będziesz miał najmniejszy błąd w papierkach - a to się niestety zdarza w sklepach, mogą ci uznać kraj pochodzenia za nieznany i naliczyć cło 100% od wspomnianej bazy.
    2) od kwoty 10 000 naliczą ci dodatkowo VAT 22%
    3) będziesz miał spore problemy z płatnością kartami Visa/MasterCard w USA, choć akurat BH chyba honoruje. Generalnie nie ufają kartom z Europy, bo ich system bankowy jest z innej epoki i nie mają dostatecznej kontroli.

    Dlatego ja zawsze stosuję: znajomy/rodzinka zakupuje wysyłkowo nie płacąc sale tax'u, pakują do plecaka.

    22 % VAT naliczany bedzie od wartości towaru (+transport + ubezpieczenie) powiększonej o naliczone cło

  9. #49
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    cła z US muszą być takie same jak u nas, jesteśmy w Unii
    No tak, jesteśmy... ale Polska to dziwny kraj, patrz akcyza na auta, budowa w Dolinie Rospudy itd... UE sobie a my sobie, może za kilka lat uspokoi się (np. wspomniana akcyza do zwortu, ale nie dla każdego.
    Po drugie są sklepy, które do Polski nie wysyłają sprzętu, np amazon.co.uk lub com

  10. #50
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    53
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    1) doliczą ci cło od kwoty 10 000 plus wartość przesyłki i jej ubezpieczenia - ale mnie się wydawało że jest to 5% (kraj pochodzenia Japonia)
    1a) jeśli będziesz miał najmniejszy błąd w papierkach - a to się niestety zdarza w sklepach, mogą ci uznać kraj pochodzenia za nieznany i naliczyć cło 100% od wspomnianej bazy.
    2) od kwoty 10 000 naliczą ci dodatkowo VAT 22%
    3) będziesz miał spore problemy z płatnością kartami Visa/MasterCard w USA, choć akurat BH chyba honoruje. Generalnie nie ufają kartom z Europy, bo ich system bankowy jest z innej epoki i nie mają dostatecznej kontroli.

    Dlatego ja zawsze stosuję: znajomy/rodzinka zakupuje wysyłkowo nie płacąc sale tax'u, pakują do plecaka i biorą do samolotu, a pudełka i rachunki wysyłają pocztą za 10PLN. Taniej się nie da

    Mimo możliwego błędu w papierach nie można uznać kraju pochodzenia za nieznany jeżeli jest trwale oznaczony na towarze.

Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •