Strona 113 z 148 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1121
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    *, ludzie, przeciez to jest kawalek szybki. nie robcie z tego problemu klasy wybor prezydenta lub ubezpieczenia emerytalnego
    to jeszcze nic - była podobna dyskusja o szybce chroniącej tylny LCD ;]
    ale w sumie od tego jest forum sprzętowe, żeby dzielić włos na czworo
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #1122
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Wracając do tematu Sunpak=Marumi ?? Zaryzykowałem i kupiłem ostatnio owego Sunpaka DHG 77mm do mojej sigmy 10-20.
    Czy to jest ten sam filtr ?? -tego nie wiem bo nic na ten temat nie pisze na opakowaniu, ale daje on rewelacyjne efekty wg mnie takie same jak otrzymaywałem używając Marumi SDHG. Dodatkowo ma fajne owalne pudełko które łatwiej sie wciśnie do torby niż normalnego kanciaka.
    Pod względem stosunku jakości do ceny wg mnie obecnie nr 1 na rynku.

  3. #1123
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 962

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    A mógłbyś to rozwinąć ?? Chodzi Ci o łatwość czyszczenia czy o generowany efekt ??
    sorki za pozna odpowiedz, ale dopiero dzisiaj dotarlem do tego pytania.
    tak, chodzi o latwosc z jednej strony i mechaniczne wykonanie z drugiej. roznica nie jest jakas wielka, ale jakby pieniadze nie graly roli to wg mnie WPC
    www albo tez flickr

  4. #1124
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Hmm, optyczni nie zostawili na Marumi WPC suchej nitki. Po lekturze ich testu generalnie zacząłem "olewać" tą pozycję we wszystkich ofertach, jak to więc jest z tą właściwą jakością (optyczną)?

  5. #1125
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez APP Zobacz posta
    Hmm, optyczni nie zostawili na Marumi WPC suchej nitki. Po lekturze ich testu generalnie zacząłem "olewać" tą pozycję we wszystkich ofertach, jak to więc jest z tą właściwą jakością (optyczną)?
    UV marumi nie polecam - miałem kiedyś na 17-40 i wg mnie dawała wyraźnie zauwazalną bordową dominante na zdjęciach ( mój znajomy tez to potwierdza ) Teraz z kolei mam Lens Protect DHG i tutaj jest ok.

    Natomiast Nowe polary ( DHG i SDHG ) wg mnie sa super !!
    Ostatnio edytowane przez paweleverest ; 03-12-2009 o 14:34

  6. #1126
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    DHG / SDHG zasadniczo większość użytkowników sobie chwali (a i optyczni też to potwierdzili).
    Moje wątpliwości dotyczą wersji WPC, bo o niej przecież była ostatnio mowa (?).
    Ostatnio edytowane przez APP ; 03-12-2009 o 14:39

  7. #1127
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    paweleverest, czyli jako ochrona na przod przed pylkami Marumi DHG Lens Protect Slim daje rade?

  8. #1128
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    paweleverest, czyli jako ochrona na przod przed pylkami Marumi DHG Lens Protect Slim daje rade?
    Tak - ja przynajmniej nie mam zastrzeżeń

  9. #1129
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Ok, bo jakos nie chce mi sie kilkuset zl wydawac na filtr ochronny. Roznice wole dolozyc do polarka BW slim.

  10. #1130
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez APP Zobacz posta
    Hmm, optyczni nie zostawili na Marumi WPC suchej nitki. Po lekturze ich testu generalnie zacząłem "olewać" tą pozycję we wszystkich ofertach, jak to więc jest z tą właściwą jakością (optyczną)?
    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    UV marumi nie polecam - miałem kiedyś na 17-40 i wg mnie dawała wyraźnie zauwazalną bordową dominante na zdjęciach ( mój znajomy tez to potwierdza ) Teraz z kolei mam Lens Protect DHG i tutaj jest ok.

    Natomiast Nowe polary ( DHG i SDHG ) wg mnie sa super !!
    Odnosze sie do obu cytatow. Sam posiadam na dwoch szklach marumi UV DHG i na jednym WPC. Zadnego zafarbu nie zauwazylem nigdzie, nie widze zadnej ingerencji w obraz. Tyle tylko, ze ja uzywam ich jako protectorow, a nie UVek. Bo co do wlasciwosci typowych dla UVek moge w wynik testu optycznych wierzyc, znajomy testowal w wysokich gorach i potwierdzil owa slabosc.

    Zas co do polarow Marumi spotkalem sie z pochlebnymi opiniami, sam z reszta nosze sie z zamiarem zakupu. Z reszta na optycznych w tescie cplki marumi byly w czolowce.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

Strona 113 z 148 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •