Strona 111 z 148 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1101
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    zupełnie niedawno zamówiłem na allegro filtr CPL Sunpak/Marumi - nieco z obawą czym toto się okaże. Niestety (może stety) pakowacze z InFoto sie pomylili i doszedł do mnie filtr, którego sam nigdy bym nie kupił - Fox W zasadzie szkiełko filtropodobne

    Działać działa, ale gratis oferuje fioletowawy zafarb i spadek jakości zdjęcia. Zafarbu nie pokażę, bo nie mam z czym porównać, ale zrobiłem galerię prezentującą jak spaprać zdjęcie filtrem. Mam nadzieję że przekona to resztkę niedowiarków, że naprawdę nie warto kupować polarów za parę zł.

    http://picasaweb.google.pl/ddziadek/FiltryCPL#

    Kadry prezentują standardowy widok z okna, więc gdy odeślę im to dziadostwo i przyjdzie do mnie ten Sunpak to też trafi do galerii - będzie można porównać. Jak uda mi się pożyczyć jeszcze inne na 58mm to też trafią do porównania

    PS. zdjęcia nie przechodziły ŻADNEJ obróbki! JPEGi prosto z aparatu.

  2. #1102
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Twój test nic nie wnosi. Zdjęć nocnych nie robi się z polarami, zrób test w słoneczny dzień.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  3. #1103
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    uważasz, że w świetle dziennym parametry filtru odpowiedzialne za takie zkaszanienie zdjęcia się poprawią i spadek jakości będzie mniejszy? Specjalnie zrobiłem test w nocy, aby nie było widać czy filtr działa czy nie (działa - co napisałem), a jedynie pokazać wpływ szkiełka na jakość obrazu.

  4. #1104
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Zdjęcia wyglądają, jakby filtr był zapaćkany palcami, chyba że naprawdę jest aż tak zły.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  5. #1105
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 954

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek3282 Zobacz posta
    Zamierzam kupić filtr polaryzacyjny o średnicy 77mm do obiektywu canon 10-22 (oraz czasami stosowany z pierścieniem redukcyjnym na canonie 70-200). Zastanawiam się nad 2 egzemplarzami. Co polecacie?
    Filtr Marumi CPL DHG Slim 77mm
    Filtr B+W Pol Circular MRC 77mm
    ja mam taki Marumi na 17-40 i bardzo sobie chwale.

    Cytat Zamieszczone przez jacek3282 Zobacz posta
    Czy może warto jednak postawić na renomę B+W ?
    moj portfel pie* renome. plusem B+W jest moze i wieksza trwalosc, ale i jeden i drugi filtr mozna uwalic. a zakladajac, ze o ile nic sie nie stanie to takie Marumi mi ze 4-5 lat spokojnie posluzy (i raczej sie nie rozpadnie), to nie widze koniecznosci wydawanie kosmicznych pieniedzy na B+W.

    B+W jest fajnie wykonane i niezlej jakosci, ale dopoki sie da wole jednak tansze filtry. nadmiar kasy wydam na paliwo albo inne przyjemnosci
    www albo tez flickr

  6. #1106
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Marumi to takie optimum pomiędzy ceną a jakością. Ja z zasady nie kupuje nic droższego bo zdarzyło mi się już kilka filtrów rozbić bądź zgubić :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #1107
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    76

  8. #1108
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajej Zobacz posta
    Kupiłem, zakręciłem i mam wątpliwości.
    - efekt przyciemniania nieba jest bardzo słaby na pierwszy rzut oka. Spodziewalem sie czegos wiecej
    - proba z odbiciami na szybie również daje znikome fekty (tzn odbicie jets mniejsze ale ciagle widoczne, chyba ze tylko na reklamach odbicie niwelowane jest calkowicie)


    Wina filtra czy tak ma być?

  9. #1109
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Wszystkie użyte przez Ciebie określenia są niestety mało wymierne, opis raczej ubogi ,a zdjęć brak -jednoznacznej odpowiedzi nikt Ci nie udzieli.

    Przez ostatnie dni pogoda taka sobie więc przyciemnianie nieba nie wychodzi tak spektakularnie (chyba, że złapałeś kawałek "niebieskiego" -wiesz, że efekt polaryzacji jest największy przy ustawieniu bokiem do słońca?).
    Odbicia na szybie też są bardzo różne i efekt uzycia filtra też silnie zależy od kątów w układzie.

    Jako ciekawostkę proponuję zrobić test z leżącym telefonem komórkowym i odbiciem okna w jego ekranie (jak po tafli...), popatrz też na wyświetlacz zegarka elektronicznego -to zwykle bardzo wymowne "przykłady".

  10. #1110

    Domyślnie

    Witam, jaki filtr tak do 250zł do c70-200 f/4 ? Myślałem nad czymś od marumi.

Strona 111 z 148 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •