Strona 44 z 148 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #431
    Bywalec Awatar tdrul
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Kolobrzeg
    Posty
    132

    Domyślnie

    Dobra to teraz kolej na mnie

    Rozglądam sie za jakimś plarkiem 67 i jest oferta

    http://allegro.pl/item179679941_hoya...promocja_.html

    czym sie różną te filtry, zelony, fioletowy, nie mam pojęcia.

    A druga sprawa czy ta Hama

    http://allegro.pl/item179914130_hama..._mm_nowy_.html

    do 18-50mm nie winietowałaby?

    Od razu mówie że w życiu nie wydam na taką pierdołe więcej jak 150zł.


    Dla ciekawości: Obecnie używam Soligora (kupionego dawno za 80zł do innego obiektywu) tylko 58mm.

    W jedną łape aparat w drugą filtr i działam



    jednak jest to rozwiązanie jedynie tymczasowe i BARDZO nieporęczne.


    Ale efekty mnie zadowalają w zupełności.





    Co byście polecili jako najlepsze do 150zł.

  2. #432

    Domyślnie

    Witam

    Ostatnio miałem okazję popstrykać trochę z filtrem polaryzacyjnym MARUMI 67mm, po obejrzeniu fotek byłem zaskoczony znikomą różnicą w wyostrzeniu barw czy pociemnieniu nieba?.
    Pamiętam że może jakieś 5 lat wstecz znajomy miał też polarkę na analogu i wówczas różnica w zakresach była kolosalna. Zastanawiam się czy może są modele które bardziej filtrują niż np. marumi ? Chce kupić polarkę na 77mm w wersji slim z gwintem.
    Znalazłem dwie firmy:
    HOYA którą się źle czyści
    MARUMI która jakoś mi nie podchodzi
    Może znacie inne modele które mają wyżej postawione wymagania.

    Pozdrowienia Andrzej z Opola
    Canon 350D+Grip; EF-S 18-55; Tamron 17-50 f2.8; Speedlite 580 EX; SanDisk 1GB; SanDisk 2GB II; UV Marumi; Hoya HMC Super 77mm; Canon 16-35 f2.8 L II; Canon 70-200 2.8 L ; UV B+W F-PRO 77mm;http://picasaweb.google.pl/thiel.andrzej

  3. #433
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tdrul Zobacz posta
    Ale efekty mnie zadowalają w zupełności.

    hu hu... jakbym tak pojechal po bandzie i sobie walnal takie koliste przyciemnienie na pol nieba to raczej bym nie byl zadowolony. a zwlaszcza w zupelnosci
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez elvis700 Zobacz posta
    HOYA którą się źle czyści
    MARUMI która jakoś mi nie podchodzi
    Może znacie inne modele które mają wyżej postawione wymagania.
    Hoya w wersji "fioletowej". czysci sie bez problemu, a co do jakosci, to watpie zebys zauwazyl roznice
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-04-2007 o 21:24 Powód: Automerged Doublepost
    www albo tez flickr

  4. #434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Hoya w wersji "fioletowej". czysci sie bez problemu, a co do jakosci, to watpie zebys zauwazyl roznice
    Hmm a na czym miała by ta różnica polegać, mniejsze bliki czy większy kontrast?????
    Canon 350D+Grip; EF-S 18-55; Tamron 17-50 f2.8; Speedlite 580 EX; SanDisk 1GB; SanDisk 2GB II; UV Marumi; Hoya HMC Super 77mm; Canon 16-35 f2.8 L II; Canon 70-200 2.8 L ; UV B+W F-PRO 77mm;http://picasaweb.google.pl/thiel.andrzej

  5. #435
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elvis700 Zobacz posta
    Hmm a na czym miała by ta różnica polegać, mniejsze bliki czy większy kontrast?????
    teoretycznie z powlokami filtr powinien byc mniej podatny na bliki. w praktyce, jesli obiektyw lapie duzo "zajaczkow", to chocby skaly sraly, mozesz wydac 1000zl na filtr i to nic nie pomoze.

    natomiast sa i tacy, co po zalozeniu filtra za 500zl widza 2x ladniejsze (tzn. ostrzejsze!) piksele niz po zalozeniu takiego za 100zl. czy nie daj biosie za 50zl
    www albo tez flickr

  6. #436

    Domyślnie

    Czy ktoś z was testował kilka modeli filtrów polaryzacyjnych? Nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia a zastanawia mnie jaka jest różnica w obrazie po zastosowaniu taniego filtra polaryzacyjnego vs drogi filtr polaryzacyjny ?

  7. #437
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  8. #438

    Domyślnie

    Dzięki za link. Bardzo fajne porównanie. Z tego co ja widzę to pod względem ostrości różnic między filtrami raczej nie widzę. Widać natomiast że Marumi DHG lepiej sobie radzi z blikami. Ale niwelowanie samego odbić w lustrze jest praktycznie takie samo.

  9. #439
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Jeszcze są różnicę w neutralności kolorystycznej...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #440
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silwe Zobacz posta
    Czy ktoś z was testował kilka modeli filtrów polaryzacyjnych? Nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia a zastanawia mnie jaka jest różnica w obrazie po zastosowaniu taniego filtra polaryzacyjnego vs drogi filtr polaryzacyjny ?
    Ja można powiedzieć że testowałem, tzn robiłem zdjęcia w porównywalnych warunkach, różnymi filtrami (od Kinga do Hoya Pro1 Digital)
    Podstawowe różnice to:
    1. Siła polaryzacji
    2. Neutralność barwna
    3. Praca pod światło, a raczej częściowo pod światło, bo prosto w słońce raczej nigdy nie walę
    4. Wpływ na ostrość obrazu
    5. Łatwość czyszczenia
    Nie ma prostej zależności że im droższy filtr, tym wszystkie 5 parametrów lepsze. Taka np zwykła Hama akceptowalne ma 1 i 2 ale jak złapie trochę promieni słońca to robią się bliki i cyjan z błękitu, czym ewidentnie ustępuje tańszemu od niej Kingowi. Hoya Pro1 Digital w pkt 1-4 jest jak dla mnie bez zastrzeżeń, natomiast czyszczenie jej wymaga sporo cierpliwości i nijak się ma do tanich, bezpowłokowych filtrów, które wystarczy przetrzeć chusteczką higieniczną i dmuchnąć gruchą.
    Jak dla mnie rozsądnym kompromisem jest Hoya HMC (szara) tzn pracuje tak jak powinna i można ja wyczyścić w kilka minut. Z polarem Hoyi w wersji fioletowej doświadczeń nie mam, posiadam inne filtry tej serii i te są, jak na moje amatorskie potrzeby, ok.
    Drogie filtry polaryzacyjne, jak Heliopan czy B+W są ponoć dobre pod każdym względem, ale własnych doświadczeń z nimi nie posiadam.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 44 z 148 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •