Strona 102 z 148 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1011
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Może warto uaktualnić, to świetny serwis ;>
    to byl swietny serwis. od jakichs 2 lat po****da, bo wielu dobrych autorow sobie go odpuscilo

    poniekad, zupelnie tak samo bylo z photosig.com, chociaz tam porazka zaczela sie znacznie wczesniej

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    A co to cepelia?
    cepelia, syn. odpustowa, przekolorowana tandeta

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Slim tak, ale brak gwintu z przodu jakoś do mnie nie przemawia, gdyż jak osłonka spadnie można go łatwo zarysować i pewnie jakość wykonania już nie ta (myślę tu o B+W i skłaniam się ku MRC KSM).
    ww. Marumi i Hoya spelniaja ten warunek. nie zebym czesto potrzebowal, swoja droga...
    www albo tez flickr

  2. #1012
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ww. Marumi i Hoya spelniaja ten warunek. nie zebym czesto potrzebowal, swoja droga...
    Tylko, że filtry Hoya są dla mnie zupełnie niezrozumiałe, szczególnie ich nazewnictwo, który jest który i jeśli brać to który dokładnie.
    Niestety Marumi, czy Heliopan nie jest łatwo dostępny w dobrych sklepach w UK (korzystam z warehouseexpress.com).
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  3. #1013
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Sandomierz
    Wiek
    53
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EchoX Zobacz posta
    Czy SLIMy B+W sa na prawde takiej kiepskiej jakosci jak pisze JackC??
    Optycznie są bardzo dobre. Dlatego po stracie pierwszego kupiłem zaraz drugi. Natomiast od strony mechanicznej jest troche delikatny, gdyż oprawka w obu moich filtrach samoczynnie się odkręciła.
    I to nie raz pomimo mocnego skręcania specjalnym przyrządem zegarmistrzowskim.
    Trudno powiedzieć, czy taka była akurat partia filtrów z foto-raju, czy też wszystkie slimy B+W tak mają.

    W tym filtrze, który przeżył - aby oprawka się nie odkręcała na gwint zaaplikowałem odrobinę dwuskładnikowe kleju do metalu i już jest ok. Ale kolejne filtry kupowałem już w wersjach nie-slim.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Niestety Marumi, czy Heliopan nie jest łatwo dostępny w dobrych sklepach w UK (korzystam z warehouseexpress.com).
    Heliopany można kupić wysyłkowo w UK w Teamworkphoto

    http://www.teamworkphoto.com/index.p...x&cPath=79_237

    a B+W w RobertWhite

    http://www.robertwhite.co.uk/products.asp?PT_ID=190
    Ostatnio edytowane przez JackC ; 20-04-2009 o 19:23 Powód: Automerged Doublepost

  4. #1014
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    akustyk - co wg Ciebie jest dzis co najmniej na poziomie photo.net ?
    Dla mnie to jeden z najlepszych serwisow - zwlaszcza jesli chodzi o dzial forum.

  5. #1015
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Skoro Heliopany są tak dobre (powłoka Käsemann) i jeszcze lepiej skonstruowane, do tego w miarę cienkie i nie winietują to chyba podaruję sobie B+W (BTW warehouseexpress je sprzedaje) i kupię właśnie Heliopana.
    Mam nadzieję, że można go użyć z oryginalnym dekielkiem i że osłonka na obiektyw również będzie pasować?

    Czy można powiedzieć, że Heliopan to wyższa półka od B+W?
    Jeśli tak to chyba jestem zdecydowany

    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  6. #1016
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    (...) Czy można powiedzieć, że Heliopan to wyższa półka od B+W? (...)
    Ponoć tak, ale lektura testu na optyczne.pl (WYNIKI TUTAJ) raczej zniechęca do takiego zakupu.
    Nie żeby optyczne.pl było wyrocznią, a nieszczęśliwe przypadki nie mogły mieć miejsca, ale oba heliopany wypadły słabo i najwyraźniej tak już zostało...

  7. #1017
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    59
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam,
    mam zamiar kupić filtr polaryzacyjny B+W do FF (5D) i obiektywu 24-105L/4. Czy ktoś używa takiego zestawu? Czy normalny (nie slim) będzie winietował?

  8. #1018
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    lon - spoko możesz brać normalny nie będzie winiety .

  9. #1019
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    lon,

    zastanów się, różnica w cenie wersji normalnej i slim nie jest wielka. Może w przyszłości przyjdzie Ci go używać z czymś szerszym i wtedy slim jak znalazł.

    Wadą slima od B+W jest nakładany dekielek, który jest w komplecie. Dość lekko się trzyma i prędzej, czy później się go zgubi. Ja swój dekielek wprawdzie jeszcze mam, ale kurier przyniósł mi filtr dziś koło południa :-D
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 21-04-2009 o 22:32
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  10. #1020
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez APP Zobacz posta
    Ponoć tak, ale lektura testu na optyczne.pl (WYNIKI TUTAJ) raczej zniechęca do takiego zakupu.
    Nie żeby optyczne.pl było wyrocznią, a nieszczęśliwe przypadki nie mogły mieć miejsca, ale oba heliopany wypadły słabo i najwyraźniej tak już zostało...
    No to się dopiero zdenerwowałem, co prawda optycznych w życiu nie czytałem, tylko zagraniczne serwisy, ale wisi to nade mną teraz jak ciemna chmura.
    I guess I am back to square one, as they say
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

Strona 102 z 148 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •