Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 155

Wątek: 5D vs 5D mark II

  1. #21

    Domyślnie

    +1, tez porownywalem i nie widze roznic, no chyba ze wiecej Mpx przelozy sie na mniej widoczny szum na odbitce. Oczywiscie mowa o wołaniu z Raw-a.

    Cytat Zamieszczone przez trampek Zobacz posta
    Jedynka szumi tak jak dwojka na 3200. Testowałem to juz na forum i pokazywlem wyniki. Do tego jedynka ma ostrzejszy odbiór szkieł. 5dmk1 to nadal swietny, aparat.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Bytom
    Posty
    37

    Domyślnie

    mam i używam obu korpusów. w kwestii iso w mk1 1600 przy dobrym naswietleniu w 100% używalne i to jest granica, której staram się nie przekraczać. W mk2 staram się nie wychodzić poza 4000. 6400 to już granica nieprzekraczalna. Natomiast wracając do głównego pytania czyli 'który' to dla mnie zdecydowanie mk2. Poprostu zdjęcia są o wiele przyjemniejsze w odbiorze. Hmmm takie bardziej intensywne... if you know what I mean

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_foto Zobacz posta
    Natomiast wracając do głównego pytania czyli 'który' to dla mnie zdecydowanie mk2. Poprostu zdjęcia są o wiele przyjemniejsze w odbiorze. Hmmm takie bardziej intensywne... if you know what I mean
    Kiedyś był wątek, gdzie ktoś wrzucił kilka niepodpisanych zdjęć z mkI i mkII trafność rozpoznawania, którym było robione była na poziomie 50% ;-)
    No ale rozumiem, że po wyjściu mkIII 5DII zaczyna nabierać "kultowości" :-)
    pozdr

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    w takim razie mój wybór padnie na 5D mkI. skoro nie ma duzych roznic w obrazie, a jedynie wieksze ISO to nadwyżke w cenie wole przeznaczyć na porządną stałkę. chociaz, ze mam 35mm 2.0 i 50mm 1.8...

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dokup sobie za te 3tysie 135/2 i zobaczysz co to magia 5-ki :-)
    Zerknij do mnie na niedozwolony link Tam masz wszystkie ślubniaki praktycznie na iso 1600 (plenery to już 200-400 czasami 800)
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 04-05-2012 o 08:43

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Katowice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Wybrałem mkII bo jedynkę ciężko było kupić w dobrym stanie. Do tego koledzy zawodowcy zaczęli mnie straszyć, że w egzemplarzach z początku produkcji bardzo często pojawiają się problemy z odwozorowaniem kolorów przez starzejącą się matrycę. No i się przestraszyłem Tak serio to nie potrafiłem znaleźć sensownego egzemplarza.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    135/2 za długa. nie lubie takich ogniskowych. preferuje szeroko,od 28 do 50. robie głownie street photo i reportaże.

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Różnic między nową a starą 5tką jest spoko. Temat obgadany na wszystkie sposoby na tym forum.
    Miałem starą 5tkę przez ok rok. Nową mam kilka miesięcy (dopiero 2 śluby). Różnic jest trochę więcej niż tylko ISO.
    Różnicy w obrazku natomiast nie widzę żadnej.
    Zdecydowanie jest z czego cropować w mk2, ale ostatnio cały ślub zrobiłem w sRAWie i jakoś się dało mając 10 Mpix.
    Co do różnicy na wysokim ISO między 5d a 5d mkII, to jest ona widoczna gołym okiem. Ilość szumu może i taka sama, a może nie. Nie sprawdzałem z lupą. Faktem jest, że w 5d ISO 3200 to była kaszana. Zakres tonalny katastrofa. Kolory jakieś takie zwariowane
    W nowej 5tce jest znacznie więcej detalu i z ISO 3200 jeszcze można sporo wycisnąć.
    Ostatnio przeglądałem stare zdjęcia jak jeszcze miałem 40D i muszę powiedzieć, że ISO3200 na 5d mk2 wygląda odrobinę ładniej niż ISO 800 na 40D.
    Do street i repo lepsza jedynka ;P
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    tak, tylko repo i ulica. to będzie mkI

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie

    I do tego 35 L. Żeby nie bzyczało.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •