Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Połączenie Powershota ze smartphonem(Android)

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    30

    Domyślnie Połączenie Powershota ze smartphonem(Android)

    Jak w temacie:
    Poszukuję jakiegoś zewnętrznego sterownika który umożliwiłby mi m.in. sterowanie aparatem (Canon s100) i rejestrację wielu ujęć do Timelapsów.
    Znalazłem tylko program DSLR Controller ale on obsługuje tylko Lustrzanki i nie działa na każdym telefonie z androidem.

    Alternatywą tylko do rejestracji Timelapsów (bez sterowania) byłby CHDK ale on w chwili obecnej nie obsługuje s100.

    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    a czy te s100 można podłączyć do EOS Utility lub zamiennika tego programu dla kompaktów?
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    a czy te s100 można podłączyć do EOS Utility lub zamiennika tego programu dla kompaktów?
    Dobre pytanie. Wczoraj probowalem cos wygooglowac na ten temat ale nic nie znalazlem-chyba pozostaje czekac na CHDK albo za pomoca gumki blokowac przycisk wyzwalacza. Ale to tyko support do timelapsow.

    Wysłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    30

    Domyślnie

    Odświeżam pytanie - kupiłem niedawno tablet i ponowne poszukiwania aplikacji która pozwoliłaby na sterowanie aparatem za pomocą tabletu/smartphona nic nie przyniosły.
    Czytałem o EOS Utility, zainstalowałem Canon CameraWindow (niestety to tylko przeglądarka).
    Trochę nie chce mi się wierzyć, że nikt nie stworzył programu który pozwoliłby obsługiwać Canona Powershota za pomocą tabletu/smartphona działającego na androidzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •