Strona 14 z 222 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #131
    Bywalec Awatar Joshec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    No to się już nasprzedawał ;-)
    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Już usunięte.
    Nie zdążyłem zrobić zrzutu ekranu, a szkoda, ciekawe było :-)

  2. #132

    Domyślnie

    Pod koniec ubiegłego roku zostałem oszukany na 2 tys rzekomo przez osobe która przejeła czyjeś konto. Mimo że postępowanie Policji dalej trwa czyli 2,5 miesiąca to dzisiaj otrzymałem zwrot kosztów od allegro z Programu Ochrony Kupujących. Jestem stratny tylko na kosztach przesyłki ponieważ nie płaciłem przez Peyu no ale w tym przypadku to nie jest już tak istotne przy takiej sumie
    Chciałem poinformować osoby które śledziły temat

  3. #133
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hubi78 Zobacz posta
    Pod koniec ubiegłego roku zostałem oszukany na 2 tys rzekomo przez osobe która przejeła czyjeś konto. Mimo że postępowanie Policji dalej trwa czyli 2,5 miesiąca to dzisiaj otrzymałem zwrot kosztów od allegro z Programu Ochrony Kupujących. Jestem stratny tylko na kosztach przesyłki ponieważ nie płaciłem przez Peyu no ale w tym przypadku to nie jest już tak istotne przy takiej sumie
    Chciałem poinformować osoby które śledziły temat
    Super,. że odzyskałeś forsę. Ciekawe co Policja robi. Przesłuchała delikwenta, czy jest nie do namierzenia?
    Jakie to konto, nick osoby, może choćby pierwszy człon adresu email, miasto?
    Takie info może się przydać
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  4. #134

    Domyślnie

    Konto zarejestrowane na osobe ze Słupska. Allego zawiesiło już konto więc to i tak nic nie da. Podawanie danych takiej osoby raczej nie jest wskazane. Takie informacje mogę jedynie udzielić na Priva.
    Nie znam się mocno na komputeryzacji ale adres ip komputera sprawcy zaprowadził mnie do Warszawy ul Obrzeźna Provident

    Jeśli chodzi o działania Policji to oby jak najdalej od nich. Jest takie powiedzenie " Kogo nie boli temu powoli " Pytałem telefonicznie jak moja sprawa w odpowiedzi uzyskałem informacje " Wie pan jest nowy rok nie wszyscy pracują, nie wiadomo komu zostanie przydzielona sprawa. Mimo iż sprawa została zgłoszona natychmiast to mam wrażenie że nic się nie robi w tym temacie lub bardzo ospale to po pierwsze. Po drugie Policja nie ma narzedzi ponieważ podając konto na które przelałem pieniądze myślałem że takie sprawy szybko się załatwia np blokowanie takiego konta lub w inny sposób. W odpowiedzi od pani która prowadzi moją sprawe usłyszałem że Policja wystosowywuje pismo do sądu, sąd do Prokuratury a prokuratura prosi bank o zwolnienie z tajemnicy bankowej. Chyba dobrze to opisałem. Złodziej tylko się śmieje z polskiego prawa. Z tego co wiem to chyba jest więcej oszukanych ale allegro nie chciało udzielić mi takich informacji jedynie Policja na wniosek uzyska takie informacje.
    Ostatnio edytowane przez Hubi78 ; 09-03-2012 o 14:22

  5. #135
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hubi78 Zobacz posta
    Konto zarejestrowane na osobe ze Słupska. Allego zawiesiło już konto więc to i tak nic nie da. Podawanie danych takiej osoby raczej nie jest wskazane. Takie informacje mogę jedynie udzielić na Priva.
    Nie znam się mocno na komputeryzacji ale adres ip komputera sprawcy zaprowadził mnie do Warszawy ul Obrzeźna Provident

    Jeśli chodzi o działania Policji to oby jak najdalej od nich. Jest takie powiedzenie " Kogo nie boli temu powoli " Mimo iż sprawa została zgłoszona natychmiast to mam wrażenie że nic się nie robi w tej sprawie to po pierwsze. Po drugie Policja nie ma narzedzi ponieważ podając konto na które przelałem pieniądze myślałem że takie sprawy szybko się załatwia np blokowanie takiego konta lub w inny sposób. W odpowiedzi od pani która prowadzi moją sprawe usłyszałem że Policja wystosowywuje pismo do sądu, sąd do Prokuratury a prokuratura prosi bank o zwolnienie z tajemnicy bankowej. Chyba dobrze to opisałem. Złodziej tylko się śmieje z polskiego prawa. Z tego co wiem to chyba jest więcej oszukanych ale allegro nie chciało udzielić mi takich informacji jedynie Policja na wniosek uzyska takie informacje.
    Ciekawe jak to zakwalifikowali - czy oszustwo, czy przywłaszczenie. Niestety masz rację z tym blokowaniem konta w banku, to nie jest takie proste, a wszyscy mają czas zgodnie z literą prawa.
    Jeśli po jakimś czasie dostaniesz zawiadomienie o umorzeniu dochodzenia z powodu niewykrycia sprawcy, to koniecznie się od tego odwołaj do wyższej instancji. Trzeba tępić cwaniaków. Niestety prokuraturze trzeba wyłożyć wszystko na tacy, choć nadal pewności mieć nie będziesz 100% czy coś z tego będzie, czy jednak nie. Całe szczęście odzyskałeś kasę.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  6. #136
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Nie do wyższej instancji tylko do sądu.

  7. #137
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Nie do wyższej instancji tylko do sądu.
    Po co do sądu? Na drogę cywilną? Postępowanie leci z urzędu, a hubi dostał zwrot plnów.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  8. #138
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    O matko...

    Na postanowienie w przedmiocie odmowy wszczęścia/umorzenie postępowania przygotowawczego przysługuje zażalenie do sądu rejonowego.

  9. #139
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    O matko...

    Na postanowienie w przedmiocie odmowy wszczęścia/umorzenie postępowania przygotowawczego przysługuje zażalenie do sądu rejonowego.
    O córko...
    W ogóle co to za ton?
    Chcesz powiedzieć, że zażalenia nie wnosi się do wyższej instancji przez prokuratora który wydał postanowienie o umorzeniu?
    Nie chcę wnikać w tą dyskusję. Pomijam fakt, iż nie jestem prawnikiem.
    Wyluzuj.
    Ostatnio edytowane przez sebfoto ; 09-03-2012 o 15:02 Powód: literówka
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  10. #140
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    O matko...
    Nie ma się co irytować, zwykły szary obywatel nie jest winien skomplikowanych i często nielogicznych procedur prawnych. Pretensje kieruj m.in. do własnej grupy zawodowej
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 14 z 222 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •