Strona 214 z 222 PierwszyPierwszy ... 114164204212213214215216 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 131 do 2 140 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2131
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Osobiście straciłem 90% zaufania do allegro od czasu jak zmienili system komentarzy.
    Teraz bodajże są widoczne tylko z 12 miesięcy i sprzedający może prosić allegro o usuniecie komentarza.
    Gdy firma prosi o usunięcie negatywa to serwisy często bardziej wierzą im niż klientowi.
    Bo firma/ sprzedający daje kasę na prowizję.
    Sam tego doświadczyłem gdy dałem negatywa na opineo.
    Firma w mailach do opineo kłamała w żywe oczy i mój komentarz usunięto.
    Niestety zmiany na gorsze w Allegro... Dodatkowo sprzedający nie moze wystawic komentarza. Jest plus i minus - juz skoczyly sie komentarze z zemsty, czyli cos kupilem, bylo cos nie tak, wystawiam komenta i dostaje w odwecie takze nagatyw. A minus, to teraz ciezko ocenic czy kupujacy jest ok - wczesniej widzac komenty w stylu "kupil, nie zaplacil, zero kontaktu po kupnie" juz dawal do myslenia. Wszystko chodzi o kase - dla allegro oplacalne jest aby wiecej bylo sprzedazy, placenie prowizji, za duzo negatywow moze odstraszyc kupujacego i co idzie za tym brak sprzedazy=brak prowizji.

    W sumie jest jak jest, ale ja bym chcial jedno - mozliwosc wystawiania aukcji z WYMAGANA platnoscia PAYU - jak EBAY. Gdzie nie da sie kupic i olac sprawe. Sprzedaz sie nie zakonczy jezeli nie zaplacisz systemem PAYU/PAYPAL czy jakimkolwiek online. Ostatnio nieco gratow wystawialem i znowu jakies oszołomy cos kupuja i cisza na wiele dni, zero kontaktu, zero platnosci... Rozumiem, ze to jeszcze u nas sredniowiecze i system taki jak w ebay by sie nie przyjal (jeszcze sporo ludzi placi lecac z kwitkiem na poczte), ale przynajmniej dac to jako OPCJA dla sprzedajacego. Ja zawsze pisze, ze wymagam platnosci PAYU w ciagu 24h od zakupu - inaczej prosze nie kupowac. Sporo to daje, ale i tak wiele osob kupuje dla zabawy.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 04-10-2017 o 10:00

  2. #2132

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Witam .Mam pytanie do Wszystkich .Czy kupował ktoś coś od użytkownika o nazwie cell_world nazwa firmy z Wrocławia BAYER WORLD Sp. z o.o. Znalazłem u nich Canona 6d mk2 w dobrej cenie 7499zł.Nie ma możliwości odbioru osobistego oraz towar dostępny po przedpłacie,.Dołączam link do aukcji .Z góry dziękuję za odpowiedzi. http://allegro.pl/aparat-canon-eos-6...968222150.html

  3. #2133
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofbed Zobacz posta
    Witam .Mam pytanie do Wszystkich .Czy kupował ktoś coś od użytkownika o nazwie cell_world nazwa firmy z Wrocławia BAYER WORLD Sp. z o.o. Znalazłem u nich Canona 6d mk2 w dobrej cenie 7499zł.Nie ma możliwości odbioru osobistego oraz towar dostępny po przedpłacie,.Dołączam link do aukcji .Z góry dziękuję za odpowiedzi. Aparat Canon EOS 6D Mark II Body Black NOWY (6968222150) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Masz POK z allegro i kupujesz od firmy. Ryzyko niewielkie, komentarze ok

  4. #2134

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Ok.dzięki właśnie znalazłem drugi w tej samej cenie i jutro jadę odebrać.

  5. #2135
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Faktura Vat- marża. Tu jest wał. Nie ma takiej faktury na nowe towary.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #2136
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Faktura Vat- marża. Tu jest wał. Nie ma takiej faktury na nowe towary.
    Nie ma wała. 6dII, z DR z poprzedniej epoki, kwalifikuje się jako antyk.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #2137
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Kolejna firma co ściąga z chin towar, a później nagle przestaje istnieć ? Jak to brak odbioru osobistego ?

  8. #2138
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nawet dziś jest wątek na Zjednoczonych Sprzedawcach, podobno po wyroku NSA skarbówki już ścigają o VAT za faktury Vat-marża na nowy towar. Jak się nie uda od sprzedawcy to zapukają do klientów.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #2139
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nawet dziś jest wątek na Zjednoczonych Sprzedawcach, podobno po wyroku NSA skarbówki już ścigają o VAT za faktury Vat-marża na nowy towar. Jak się nie uda od sprzedawcy to zapukają do klientów.
    Ale chyba tylko tych co kupują na firmę. Chyba nie ma takiej możliwości, aby ściągnąć od "ludności".

    Raczej bałbym się o gwarancję. W opisie jest gwarancja producenta - na towar używany?

  10. #2140
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    W którym kraju europejskim Canon daje 24 miesięczną gwarancję?

Strona 214 z 222 PierwszyPierwszy ... 114164204212213214215216 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •